Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují

Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
, , aktualita
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
K oblíbeným
reklama
Nikdo by tak moc neřešil nový obchod Epic Games Store, kdyby se jeho zástupci nesnažili mít v nabídce řadu exkluzivních titulů, což je často kritizováno. Je tak zřejmé, že díky exkluzivitám má tento obchod obrovský mediální ohlas, lidé o něm diskutují, a tím se dostává do povědomí veřejnosti. To je důležité, ať už to má pozitivní či negativní význam. 
 
 
A co k tomu může povědět Tim Sweeney? Ten opakuje, že obvyklý podíl stanovený před lety Steamem, čili 30 procent pro prodejce a zbytek pro autory, často znamená, že obchod nakonec vydělá více než autoři poté, co od utržených peněz odečtou své náklady. To označuje za katastrofální situaci pro vývojáře i vydavatele her a udává, že strategie čítající exkluzivity je odpovídající reakce na daný problém. 
 
V dalším příspěvku dodává, že pokud bude tato strategie úspěšná a Epic Games Store prosadí nový podíl 88/12, čili jen 12 procent z prodeje pro obchod, že jej budou následovat i další firmy, výsledkem bude masivní vlna investic do vývoje her. 
 
 
Čili Sweeney vidí exkluzivity jako prostředek boje proti zažitému podílu 70/30, který by měl tuto situaci zvrátit. Ta se přitom změnila jen minimálně, když Steam od konce předchozího roku nabízí sice výhodnější podíl, ale pouze pro velké vydavatele, respektive v případě her, které utrží alespoň 10 milionů dolarů (75 %) nebo 50 milionů (80 %). Epic nabízí 88 % všem bez rozdílu. 
 
Dále se tu poukazuje na nezávislé obchody (čili ne Uplay a podobné), které za řadu let své existence nedokázaly pro Steam vytvořit důstojnou konkurenci, což omezuje i možnosti toho, jaké mohou nabízet speciální akce (slevy). Právě to přivedlo Epic ke své strategii, která sice není populární, ale na základě prodejů funguje. 
 
 
Co se týče 18 % navíc pro vývojáře/vydavatele, ty dle Sweeneyho obvykle jdou jednak do investic do dalšího vývoje, pak tvoří vyšší zisk a nakonec mohou snižovat cenu výsledného produktu. A čím soutěživější toto prostředí bude, tím více peněz půjde do investic nebo padne na snížení cen. 
 
A mimochodem, Epic Games Store také pokračuje s nabízením her zdarma. Aktuálně je to Rebel Galaxy, ale ještě dnes by měl přijít titul Last Day of June. 
 
Zdroj: Tim Sweeney  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek