Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují

Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
, , aktualita
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
K oblíbeným
reklama
Nikdo by tak moc neřešil nový obchod Epic Games Store, kdyby se jeho zástupci nesnažili mít v nabídce řadu exkluzivních titulů, což je často kritizováno. Je tak zřejmé, že díky exkluzivitám má tento obchod obrovský mediální ohlas, lidé o něm diskutují, a tím se dostává do povědomí veřejnosti. To je důležité, ať už to má pozitivní či negativní význam. 
 
 
A co k tomu může povědět Tim Sweeney? Ten opakuje, že obvyklý podíl stanovený před lety Steamem, čili 30 procent pro prodejce a zbytek pro autory, často znamená, že obchod nakonec vydělá více než autoři poté, co od utržených peněz odečtou své náklady. To označuje za katastrofální situaci pro vývojáře i vydavatele her a udává, že strategie čítající exkluzivity je odpovídající reakce na daný problém. 
 
V dalším příspěvku dodává, že pokud bude tato strategie úspěšná a Epic Games Store prosadí nový podíl 88/12, čili jen 12 procent z prodeje pro obchod, že jej budou následovat i další firmy, výsledkem bude masivní vlna investic do vývoje her. 
 
 
Čili Sweeney vidí exkluzivity jako prostředek boje proti zažitému podílu 70/30, který by měl tuto situaci zvrátit. Ta se přitom změnila jen minimálně, když Steam od konce předchozího roku nabízí sice výhodnější podíl, ale pouze pro velké vydavatele, respektive v případě her, které utrží alespoň 10 milionů dolarů (75 %) nebo 50 milionů (80 %). Epic nabízí 88 % všem bez rozdílu. 
 
Dále se tu poukazuje na nezávislé obchody (čili ne Uplay a podobné), které za řadu let své existence nedokázaly pro Steam vytvořit důstojnou konkurenci, což omezuje i možnosti toho, jaké mohou nabízet speciální akce (slevy). Právě to přivedlo Epic ke své strategii, která sice není populární, ale na základě prodejů funguje. 
 
 
Co se týče 18 % navíc pro vývojáře/vydavatele, ty dle Sweeneyho obvykle jdou jednak do investic do dalšího vývoje, pak tvoří vyšší zisk a nakonec mohou snižovat cenu výsledného produktu. A čím soutěživější toto prostředí bude, tím více peněz půjde do investic nebo padne na snížení cen. 
 
A mimochodem, Epic Games Store také pokračuje s nabízením her zdarma. Aktuálně je to Rebel Galaxy, ale ještě dnes by měl přijít titul Last Day of June. 
 
Zdroj: Tim Sweeney  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon? NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon?
NVIDIA si pro nás připravila vylepšenou technologii DLSS 2.0, která má za úkol v konečném důsledku zajistit vyšší výkon při vysoce kvalitním zobrazení. My se nyní podíváme na to, jak funguje v praxi.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Včera, aktualita, Jan Vítek