Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují

Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
, , aktualita
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
K oblíbeným
reklama
Nikdo by tak moc neřešil nový obchod Epic Games Store, kdyby se jeho zástupci nesnažili mít v nabídce řadu exkluzivních titulů, což je často kritizováno. Je tak zřejmé, že díky exkluzivitám má tento obchod obrovský mediální ohlas, lidé o něm diskutují, a tím se dostává do povědomí veřejnosti. To je důležité, ať už to má pozitivní či negativní význam. 
 
 
A co k tomu může povědět Tim Sweeney? Ten opakuje, že obvyklý podíl stanovený před lety Steamem, čili 30 procent pro prodejce a zbytek pro autory, často znamená, že obchod nakonec vydělá více než autoři poté, co od utržených peněz odečtou své náklady. To označuje za katastrofální situaci pro vývojáře i vydavatele her a udává, že strategie čítající exkluzivity je odpovídající reakce na daný problém. 
 
V dalším příspěvku dodává, že pokud bude tato strategie úspěšná a Epic Games Store prosadí nový podíl 88/12, čili jen 12 procent z prodeje pro obchod, že jej budou následovat i další firmy, výsledkem bude masivní vlna investic do vývoje her. 
 
 
Čili Sweeney vidí exkluzivity jako prostředek boje proti zažitému podílu 70/30, který by měl tuto situaci zvrátit. Ta se přitom změnila jen minimálně, když Steam od konce předchozího roku nabízí sice výhodnější podíl, ale pouze pro velké vydavatele, respektive v případě her, které utrží alespoň 10 milionů dolarů (75 %) nebo 50 milionů (80 %). Epic nabízí 88 % všem bez rozdílu. 
 
Dále se tu poukazuje na nezávislé obchody (čili ne Uplay a podobné), které za řadu let své existence nedokázaly pro Steam vytvořit důstojnou konkurenci, což omezuje i možnosti toho, jaké mohou nabízet speciální akce (slevy). Právě to přivedlo Epic ke své strategii, která sice není populární, ale na základě prodejů funguje. 
 
 
Co se týče 18 % navíc pro vývojáře/vydavatele, ty dle Sweeneyho obvykle jdou jednak do investic do dalšího vývoje, pak tvoří vyšší zisk a nakonec mohou snižovat cenu výsledného produktu. A čím soutěživější toto prostředí bude, tím více peněz půjde do investic nebo padne na snížení cen. 
 
A mimochodem, Epic Games Store také pokračuje s nabízením her zdarma. Aktuálně je to Rebel Galaxy, ale ještě dnes by měl přijít titul Last Day of June. 
 
Zdroj: Tim Sweeney  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře