www.svethardware.cz
>
>

Tipy na vánoční dárky Světa hardware

Tipy na vánoční dárky Světa hardware
, , aktualita
V našem dnešním článku se podíváme na pár zajímavých tipů pod vánoční stromeček. Pokud tedy ještě dárky nemáte a rádi byste udělali radost někomu blízkému nebo sami sobě, tak neváhejte prolistovat pár stran zajímavých produktů.
Kapitoly článku:
reklama

Intel Pentium-Dual Core E5200
Při ceně pod 2 tisíce korun by se mohlo zdát, že je tento procesor outsiderem a hodí se maximálně do opravdu levných herních počítačů. Opak je pravdou a přesto, že je v tomto případě 45nm jádro Wolfdale vybaveno pouze 2MB L2 cache, tak je výkon v současných hrách opravdu vynikající. Nesmíme rovněž zapomenout, že základní frekvence 2,5 GHz ukazuje pouhý zlomek potenciálu a problémem nejsou ani frekvence okolo 4 GHz, kde je po té rychlejší než nejdražší dostupný procesor na trhu. Opravdu horký kandidát na nový procesor, pokud nehledáte přímo quad-core a počítáte s přetaktováním.


Intel Core 2 Duo Q9300Moderní quad-core Intelu s velkým potenciálem pro přetaktování a cenou pod 6 tisíc korun, tak by se dal ve zkratce shrnout tento procesor. Vítěz mnoha srovnání tuzemských i zahraničních testů má opravdu co nabídnout. Základní frekvence 2,5 GHz je opět pouhým začátkem toho, co vám tento kousek v případě přetaktování může nabídnout. Jádro Yorkfield (45nm) spolu se 6 MB L2 cache jsou zárukou úspěchu. Opět platí, že po dosažení frekvence 3,5 GHz a více máte nejrychlejší čtyřjádrový procesor na trhu.


Intel Core i7-920
Procesory pro socket 1366 jsou naprostou novinkou a zároveň také posledním výkřikem v kombinaci technologií. Pokud pokukujete po architektuře Intel Core i7, tak je pro vás základní model jasnou volbou posvěcenou integrovaným paměťovým řadičem spolupracujícím s paměťmi typu DDR3 v triple-channel zapojení. Obrovská propustnost paměťového subsystému a nízké latence jsou jednou z hlavních deviz tohoto procesoru. Nezapomeňte ovšem, že je potřeba nové základní desky a také triple-channle paměťového kitu. Tento set je tedy vhodný spíše pro zcela nové sestavy než pro jednoduchý upgrade.


AMD Phenom 9850 Black Edition
Architektura Athlon 64 sloužila dlouho a věrně, ale ve výkonném herním počítači již pro ni není místa. Zajímavou alternativou je čtyřjádrový procesor Phenom X4 Black Edition, který disponuje otevřeným násobičem a je velmi dobře přetaktovatelný. Phenom se sice zbavil svých dětských nemocí a jedná se o procesor výkonný, ale pokud mám být upřímný, tak jsem jej zařadil do tipů jen proto, abych nebyl fanoušky AMD lynčován a následně defenstrován. Ve stejné ceně je architektura Intel Core 2 jasně lepší a nabízí toho mnohem více.
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek