Titan si připravil dva tenké věžovité chladiče Dragonfly

Titan si připravil dva tenké věžovité chladiče Dragonfly
, , aktualita
V době, kdy overclocking byl u nás teprve v dupačkách, heatpipe byly ve světě PC věcí neznámou a my se museli spoléhat buď na vlastnoručně vyřešené chlazení či chabou nabídku obchodů, byly chladiče firmy Titan poměrně oblíbené. Nicméně od...
K oblíbeným
reklama
V době, kdy overclocking byl u nás teprve v dupačkách, heatpipe byly ve světě PC věcí neznámou a my se museli spoléhat buď na vlastnoručně vyřešené chlazení či chabou nabídku obchodů, byly chladiče firmy Titan poměrně oblíbené. Nicméně od té doby tato firma ustoupila na našem trhu do pozadí, aby na sebe jen občas upozornila nějakými novinkami.

Dnes to jsou nové modely Dragonfly 3 (TTC-NC85TZ/RB) a Dragonfly 4 (TTC-NC95TZ/RB) věžovitého typu, jež mají své tři či čtyři duální heatpipe uspořádány do jedné linie, díky čemuž mohou nabídnout tenká těla, která nebudou klást vzduchu moc velký odpor.

Chladiče se tedy od sebe liší především svou velikostí. Dragonfly 3 má rozměry 100 x 71,4 x 150 mm a 95mm ventilátor s PWM a rozmezím otáček 210 - 2100 RPM (5 - 28,6 dBA). Dragonfly 4 má rozměry 120 x 71,4 x 160 mm, o jednu heatpipe navíc a 120mm ventilátor točící se od pouhých 150 RPM po 1500 RPM (udávaná hlučnost je kupodivu navlas stejná jako u předchozího modelu).

Oba modely podporují sockety LGA115x, LGA775, LGA1366, LGA2011, AM3+/AM3/AM2+/AM2 a FM2/FM1, ovšem výrobce nezveřejnil jejich dostupnost ani ceny.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů