www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky
, , aktualita
Zatímco společnosti Western Digital a Seagate se v poslední době předhánějí v tom, která co nejdříve dostane na trh 20TB nebo i větší disky, Toshiba dosud stála opodál. Nyní ale ohlásila, že chce co nejdříve dostat na trh modely s 9. generací technologie PMR.
K oblíbeným
reklama
Abychom byli v obraze, na trhu s pevnými disky už figurují jen tři společnosti: Seagate, který dříve akvizoval Maxtor a HDD divizi firmy Samsung, pak právě Toshiba a nakonec Western Digital, který prodává i pod značkou HGST (Hitachi). Právě HGST už má na trhu i 14TB disky, zatímco WD samotný slibuje díky nové technologii MAMR výhledově až 40TB disky. 


To vyprovokovalo Seagate, jenž už velice dlouho sází na technologii HAMR, aby už na příští rok slíbil 20TB disky s touto technologií. Pokud jsme v poslední době slyšeli o společnosti Toshiba ve spojení s HDD, pak to bylo spíše z mobilního sektoru a jinak jde o informace týkající se jejích SSD, v jejichž světle už HDD nejsou pro tuto firmu zcela evidentně tak důležité.

Lze tak říci, že Toshiba má oproti ostatním výrobcům disků právě tu výhodu, že je velice důležitý a silný výrobce pamětí Flash, jenomže to jí je málo platné, když ji táhnou dolů problémy celé mateřské korporace a aktuálně se řeší především to, kdo od ní odkoupí lukrativní polovodičovou divizi. Dle nejnovějších informací by to měl být WD, ale tady si opravdu bude třeba počkat na oficiální informace. 


Toshiba ale neustává ani ve vývoji pevných disků a chce pro další generaci využít plotny založené na 9. generaci technologie PMR od SDK (Showa Denko K.K.). To je velice důležité vzhledem k tomu, že firma nebude muset přejít na technologii SMR s překrývanými stopami, jež způsobují znatelný pokles výkonu při zápisu dat. 

 
starší pohled na vývoj kapacity (hustoty dat) pevných disků
 
V podstatě jde ale o to, co už bylo uvedeno v případě mobilních Toshiba MQ04, a sice o kapacitu 1 TB na 2,5" plotnu, což v případě 3,5" disků znamená kapacitu 1,8 TB a možnost výroby až 14TB disků, které firma plánuje na příští rok. 
 
Pokud se něco nezmění v nabídce konkurence, pak by Toshiba měla nabízet 3,5" PMR disky s nejvyšší kapacitou, neboť dnešní 14TB modely už využívají překrývané SMR stopy. S tím však lze počítat, neboť nová generace PMR ploten tu bude pochopitelně pro všechny a záleží pouze na Seagate a WD, zda ji využijí. 

 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala