www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky
, , aktualita
Zatímco společnosti Western Digital a Seagate se v poslední době předhánějí v tom, která co nejdříve dostane na trh 20TB nebo i větší disky, Toshiba dosud stála opodál. Nyní ale ohlásila, že chce co nejdříve dostat na trh modely s 9. generací technologie PMR.
K oblíbeným
reklama
Abychom byli v obraze, na trhu s pevnými disky už figurují jen tři společnosti: Seagate, který dříve akvizoval Maxtor a HDD divizi firmy Samsung, pak právě Toshiba a nakonec Western Digital, který prodává i pod značkou HGST (Hitachi). Právě HGST už má na trhu i 14TB disky, zatímco WD samotný slibuje díky nové technologii MAMR výhledově až 40TB disky. 


To vyprovokovalo Seagate, jenž už velice dlouho sází na technologii HAMR, aby už na příští rok slíbil 20TB disky s touto technologií. Pokud jsme v poslední době slyšeli o společnosti Toshiba ve spojení s HDD, pak to bylo spíše z mobilního sektoru a jinak jde o informace týkající se jejích SSD, v jejichž světle už HDD nejsou pro tuto firmu zcela evidentně tak důležité.

Lze tak říci, že Toshiba má oproti ostatním výrobcům disků právě tu výhodu, že je velice důležitý a silný výrobce pamětí Flash, jenomže to jí je málo platné, když ji táhnou dolů problémy celé mateřské korporace a aktuálně se řeší především to, kdo od ní odkoupí lukrativní polovodičovou divizi. Dle nejnovějších informací by to měl být WD, ale tady si opravdu bude třeba počkat na oficiální informace. 


Toshiba ale neustává ani ve vývoji pevných disků a chce pro další generaci využít plotny založené na 9. generaci technologie PMR od SDK (Showa Denko K.K.). To je velice důležité vzhledem k tomu, že firma nebude muset přejít na technologii SMR s překrývanými stopami, jež způsobují znatelný pokles výkonu při zápisu dat. 

 
starší pohled na vývoj kapacity (hustoty dat) pevných disků
 
V podstatě jde ale o to, co už bylo uvedeno v případě mobilních Toshiba MQ04, a sice o kapacitu 1 TB na 2,5" plotnu, což v případě 3,5" disků znamená kapacitu 1,8 TB a možnost výroby až 14TB disků, které firma plánuje na příští rok. 
 
Pokud se něco nezmění v nabídce konkurence, pak by Toshiba měla nabízet 3,5" PMR disky s nejvyšší kapacitou, neboť dnešní 14TB modely už využívají překrývané SMR stopy. S tím však lze počítat, neboť nová generace PMR ploten tu bude pochopitelně pro všechny a záleží pouze na Seagate a WD, zda ji využijí. 

 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy
Elektromobilita přinese obrovské množství vysloužilých akumulátorů, které jsou obrovskou hrozbou pro životní prostředí. Dle studie MIT jsou ale současně vhodným úložištěm pro obnovitelnou energii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala
Experimenty společnosti NVIDIA s různými typy umělých inteligencí jsou dobře známé a nyní tu máme další počin v podobě hry Pac-Man. Tu vytvořily dvě soupeřící GameGAN AI, které ani nepotřebovaly jako základ herní engine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina? Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina?
Atmosféra Pluta byla spatřena již v roce 1988 a od té doby mohli astronomové pozorovat, že je plynný obal této tehdy ještě planety stále hustší. Ovšem nedávno přišel obrat a Pluto od roku 2016 ztratilo celou pětinu své atmosféry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude? Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude?
Leaker @momomo_us zveřejnil nové údaje o procesorech Intel Tiger Lake, které se týkají především jejich grafiky Xe. Ta má představovat velký pokrok i v porovnání s 11. generací, s níž se přitom dosud málokdo setkal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir Biostar odhalil sestavu desktopových AMD Renoir
Desktopová APU generace Renoir by už neměla na sebe nechávat dlouho čekat, jak můžeme usuzovat dle toho, jaké veškeré informace se o nich v poslední době objevují. Nyní k tomu přispěla i společnost Biostar.
Dnes, aktualita, Jan Vítek