www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky
, , aktualita
Zatímco společnosti Western Digital a Seagate se v poslední době předhánějí v tom, která co nejdříve dostane na trh 20TB nebo i větší disky, Toshiba dosud stála opodál. Nyní ale ohlásila, že chce co nejdříve dostat na trh modely s 9. generací technologie PMR.
reklama
Abychom byli v obraze, na trhu s pevnými disky už figurují jen tři společnosti: Seagate, který dříve akvizoval Maxtor a HDD divizi firmy Samsung, pak právě Toshiba a nakonec Western Digital, který prodává i pod značkou HGST (Hitachi). Právě HGST už má na trhu i 14TB disky, zatímco WD samotný slibuje díky nové technologii MAMR výhledově až 40TB disky. 


To vyprovokovalo Seagate, jenž už velice dlouho sází na technologii HAMR, aby už na příští rok slíbil 20TB disky s touto technologií. Pokud jsme v poslední době slyšeli o společnosti Toshiba ve spojení s HDD, pak to bylo spíše z mobilního sektoru a jinak jde o informace týkající se jejích SSD, v jejichž světle už HDD nejsou pro tuto firmu zcela evidentně tak důležité.

Lze tak říci, že Toshiba má oproti ostatním výrobcům disků právě tu výhodu, že je velice důležitý a silný výrobce pamětí Flash, jenomže to jí je málo platné, když ji táhnou dolů problémy celé mateřské korporace a aktuálně se řeší především to, kdo od ní odkoupí lukrativní polovodičovou divizi. Dle nejnovějších informací by to měl být WD, ale tady si opravdu bude třeba počkat na oficiální informace. 


Toshiba ale neustává ani ve vývoji pevných disků a chce pro další generaci využít plotny založené na 9. generaci technologie PMR od SDK (Showa Denko K.K.). To je velice důležité vzhledem k tomu, že firma nebude muset přejít na technologii SMR s překrývanými stopami, jež způsobují znatelný pokles výkonu při zápisu dat. 

 
starší pohled na vývoj kapacity (hustoty dat) pevných disků
 
V podstatě jde ale o to, co už bylo uvedeno v případě mobilních Toshiba MQ04, a sice o kapacitu 1 TB na 2,5" plotnu, což v případě 3,5" disků znamená kapacitu 1,8 TB a možnost výroby až 14TB disků, které firma plánuje na příští rok. 
 
Pokud se něco nezmění v nabídce konkurence, pak by Toshiba měla nabízet 3,5" PMR disky s nejvyšší kapacitou, neboť dnešní 14TB modely už využívají překrývané SMR stopy. S tím však lze počítat, neboť nová generace PMR ploten tu bude pochopitelně pro všechny a záleží pouze na Seagate a WD, zda ji využijí. 

 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek