www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky

Toshiba chce brzy dostat na trh 14TB disky
, , aktualita
Zatímco společnosti Western Digital a Seagate se v poslední době předhánějí v tom, která co nejdříve dostane na trh 20TB nebo i větší disky, Toshiba dosud stála opodál. Nyní ale ohlásila, že chce co nejdříve dostat na trh modely s 9. generací technologie PMR.
K oblíbeným
reklama
Abychom byli v obraze, na trhu s pevnými disky už figurují jen tři společnosti: Seagate, který dříve akvizoval Maxtor a HDD divizi firmy Samsung, pak právě Toshiba a nakonec Western Digital, který prodává i pod značkou HGST (Hitachi). Právě HGST už má na trhu i 14TB disky, zatímco WD samotný slibuje díky nové technologii MAMR výhledově až 40TB disky. 


To vyprovokovalo Seagate, jenž už velice dlouho sází na technologii HAMR, aby už na příští rok slíbil 20TB disky s touto technologií. Pokud jsme v poslední době slyšeli o společnosti Toshiba ve spojení s HDD, pak to bylo spíše z mobilního sektoru a jinak jde o informace týkající se jejích SSD, v jejichž světle už HDD nejsou pro tuto firmu zcela evidentně tak důležité.

Lze tak říci, že Toshiba má oproti ostatním výrobcům disků právě tu výhodu, že je velice důležitý a silný výrobce pamětí Flash, jenomže to jí je málo platné, když ji táhnou dolů problémy celé mateřské korporace a aktuálně se řeší především to, kdo od ní odkoupí lukrativní polovodičovou divizi. Dle nejnovějších informací by to měl být WD, ale tady si opravdu bude třeba počkat na oficiální informace. 


Toshiba ale neustává ani ve vývoji pevných disků a chce pro další generaci využít plotny založené na 9. generaci technologie PMR od SDK (Showa Denko K.K.). To je velice důležité vzhledem k tomu, že firma nebude muset přejít na technologii SMR s překrývanými stopami, jež způsobují znatelný pokles výkonu při zápisu dat. 

 
starší pohled na vývoj kapacity (hustoty dat) pevných disků
 
V podstatě jde ale o to, co už bylo uvedeno v případě mobilních Toshiba MQ04, a sice o kapacitu 1 TB na 2,5" plotnu, což v případě 3,5" disků znamená kapacitu 1,8 TB a možnost výroby až 14TB disků, které firma plánuje na příští rok. 
 
Pokud se něco nezmění v nabídce konkurence, pak by Toshiba měla nabízet 3,5" PMR disky s nejvyšší kapacitou, neboť dnešní 14TB modely už využívají překrývané SMR stopy. S tím však lze počítat, neboť nová generace PMR ploten tu bude pochopitelně pro všechny a záleží pouze na Seagate a WD, zda ji využijí. 

 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD Phoronix: záplatované Intely ztratily pětinásobek výkonu v porovnání s AMD
Server Phoronix se zaměřil na to, jak s výkonem procesorů Intel a AMD zamávaly veškeré záplaty proti chybám od té doby, co se objevil Spectre a Meltdown. Ukázalo se, že řeči o dopadu především na výkon CPU Intel nejsou přehnané. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram Co nabídne sada AMD X570? Máme tu neoficiální diagram
Už se můžeme spolehnout na to, že zbrusu nová čipová sada AMD X570 bude potřebovat výkonnější chlazení, než na jaké jsme si za poslední roky zvykli. Čím se nám ale za to odmění, to ukáže diagram od ChipHell. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek