Toshiba uvádí 14" ultrabook U840

Toshiba uvádí 14" ultrabook U840
, , aktualita
Společnost Toshiba si ještě před příchodem procesorů Ivy Bridge připravila nový 14" ultrabook Satellite U840 vybavený platformou Intel s procesory Sandy Bridge ULV. Ten je tlustý 19,9 mm a váží 1,59 kg, přičemž výrobce u něj použil také...
K oblíbeným
reklama
Společnost Toshiba si ještě před příchodem procesorů Ivy Bridge připravila nový 14" ultrabook Satellite U840 vybavený platformou Intel s procesory Sandy Bridge ULV. Ten je tlustý 19,9 mm a váží 1,59 kg, přičemž výrobce u něj použil také hliník jako stavební materiál.

Kromě zmíněných procesorů nám nabídne obvyklou výbavu v podobě pamětí DDR3 a na výběr budeme mít mezi 128GB SSD nebo hybridním řešením složeným z pevného disku vybaveného 16GB SSD. Stejně jako jiní výrobci i Toshiba nabízí rychlý start a probuzení ze spánku (Hi-Speed Start), displej nabídne rozlišení HD (to může být 1600 x 900, ale i 1366 x 768) a pak se uživatel dočká Gb Ethernetu, Wi-Fi 802.11n a Bluetooth. Jako jediný obrazový výstup poslouží HDMI v plné velikosti a chybět nebudou ani USB 3.0 a USB 2.0. Ty budou moci díky SleepCharge nabíjet připojená zařízení i v režimu spánku.

Satellite U840 přijde na trh ještě v tomto čtvrtletí s cenou 1125 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková