www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba zvedá laťku představením 512GB SSD s 43nm MLC NAND čipy

Toshiba zvedá laťku představením 512GB SSD s 43nm MLC NAND čipy
, , aktualita
Společnost Toshiba vypouští do světa první 2,5" SATA 300 512GB SSD zařízení, které využívají MLC (Multi-Level Cell) NAND Flash čipů vyrobených 43nm procesem. Dle zprávy tyto disky však překvapivě nejsou určeny pro servery a podniky vůbec,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Toshiba vypouští do světa první 2,5" SATA 300 512GB SSD zařízení, které využívají MLC (Multi-Level Cell) NAND Flash čipů vyrobených 43nm procesem. Dle zprávy tyto disky však překvapivě nejsou určeny pro servery a podniky vůbec, ale pro notebooky, herní sestavy a domácí zábavní systémy. Představeny budou mezi 8. a 11. lednem 2009 na CES 2009 v Las Vegas.Nejsou to však pouze 512GB verze, ale také 64GB, 128GB a 256GB modely ve velikostech 2,5" i 1,8". Maximální rychlost sekvenčního čtení je 240 MB/s a zápisu 200 MB/s, přičemž je nabízeno rovněž AES šifrování dat a MTBF byla stanovena na 1 milión hodin.

Toshiba a také někteří analytici předpokládají, že SSD budou v roce 2010 dodávány do 10 procent všech notebooků a v roce 2012 to má být dokonce 25 procent. Otázkou však je, zda se do těchto předpokladů započítávají také netbooky. Každopádně s takovýmto tempem by SSD měly brzy hravě překonat maximální kapacitu pevných disků (dnes 1,5 TB u 3,5" modelů), i když s cenou to půjde jen velmi těžko.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama
Nejnovější články
Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC Intel připravil mainstreamová SSD série 670p s QLC
Intel SSD 670p dle dostupných informací patří do mainstreamu, i když nejdříve bychom si asi měli ujasnit, co dnes za takový mainstream v případě SSD můžeme považovat. Jedná se o M.2 modely pro PCIe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře