www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba zvedá laťku představením 512GB SSD s 43nm MLC NAND čipy

Toshiba zvedá laťku představením 512GB SSD s 43nm MLC NAND čipy
, , aktualita
Společnost Toshiba vypouští do světa první 2,5" SATA 300 512GB SSD zařízení, které využívají MLC (Multi-Level Cell) NAND Flash čipů vyrobených 43nm procesem. Dle zprávy tyto disky však překvapivě nejsou určeny pro servery a podniky vůbec,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Toshiba vypouští do světa první 2,5" SATA 300 512GB SSD zařízení, které využívají MLC (Multi-Level Cell) NAND Flash čipů vyrobených 43nm procesem. Dle zprávy tyto disky však překvapivě nejsou určeny pro servery a podniky vůbec, ale pro notebooky, herní sestavy a domácí zábavní systémy. Představeny budou mezi 8. a 11. lednem 2009 na CES 2009 v Las Vegas.Nejsou to však pouze 512GB verze, ale také 64GB, 128GB a 256GB modely ve velikostech 2,5" i 1,8". Maximální rychlost sekvenčního čtení je 240 MB/s a zápisu 200 MB/s, přičemž je nabízeno rovněž AES šifrování dat a MTBF byla stanovena na 1 milión hodin.

Toshiba a také někteří analytici předpokládají, že SSD budou v roce 2010 dodávány do 10 procent všech notebooků a v roce 2012 to má být dokonce 25 procent. Otázkou však je, zda se do těchto předpokladů započítávají také netbooky. Každopádně s takovýmto tempem by SSD měly brzy hravě překonat maximální kapacitu pevných disků (dnes 1,5 TB u 3,5" modelů), i když s cenou to půjde jen velmi těžko.

Zdroj: TZ Toshiba
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková