www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link přináší na český trh Deco X20, další Mesh systém s Wi-Fi 6

TP-Link přináší na český trh Deco X20, další Mesh systém s Wi-Fi 6
, , aktualita
TP-Link doplnil nabídku Mesh systémů s podporou Wi-Fi 6 o sadu Deco X20, která je k dostání se dvěma nebo třemi jednotkami. Přinese výrazné zlepšení dosahu domácí sítě a podporuje rychlost až 1 800 Mb/s.
K oblíbeným
reklama
Začátkem letošního roku TP-Link představil několik Mesh systémů z řady Deco, které se od předchozích modelů odlišují podporou bezdrátového standardu Wi-Fi 6 neboli 802.11ax. V dubnu se na český trh dostal model Deco X60 a nyní nastal čas na cenově dostupnější sadu Deco X20. I tentokrát se jedná o pohodlné řešení, pokud potřebujete zlepšit pokrytí bezdrátovou sítí v domácnosti či kanceláři a zbavit se tzv. mrtvých zón. Základní sada se dvěma jednotkami zvládne pokrýt plochu až 370 m², bohatě tedy postačí pro byty a menší rodinné domy. Při použití tří jednotek lze dosáhnout pokrytí až 540 m², které ocení především větší domy nebo kanceláře.
 

Každá z jednotek je poháněna čtyřjádrovým procesorem od Qualcommu a obsahuje dva porty LAN/WAN Gigabit Ethernet
 
Zmiňovaná podpora Wi-Fi 6 umožňuje dosáhnout vyšší přenosové rychlosti ve srovnání s předchozím standardem Wi-Fi 5. Konkrétně se jedná o 1 201 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz, dohromady tedy přibližně 1 800 Mb/s. Připraveny jsou technologie OFDMA a MU-MIMO umožňující zvýšit kapacitu sítě až čtyřnásobně, proto lze najednou připojit více 150 zařízení, aniž by došlo k přetížení. To se sice může na první pohled zdát jako zbytečně moc i pro použití v kancelářích, ale vzhledem k rostoucímu počtů různých zařízení IoT je vhodná jistá rezerva. Výrobce kromě toho slibuje také nízkou odezvu, která přijde vhod při hraní online her i videokonferencích.
 
Klíčový je potom Wi-FI roaming, který umožňuje volně přepínat mezi přístupovými body s nejlepšími signálem, aniž by to uživatel zaznamenal výpadkem připojení. Shodná zůstává také SSID, tedy název sítě. TP-Link přibalil také doplňkové funkce, které můžeme znát z jiných routerů této značky. Jedná se kupříkladu o sadu bezpečnostních nástrojů HomeCare, která zahrnuje vestavěný antivirus od společnost TrendMicro, rodičovskou kontrolu umožňující blokovat nevhodný obsah nebo čas strávený online a funkci Quality of Service (QoS), prostřednictvím které lze zvýšit nebo snížit prioritu jednotlivých zařízení připojených v síti.
 
Pro moderní ovládání tohoto Mesh systému se nabízí použití mobilní aplikace Deco, která je dostupná pro Android a iOS. Méně zkušené uživatele provede samotnou instalací, ale nabízí také snadnou správu sítě. Někteří jistě ocení také možnost ovládání hlasem prostřednictvím digitální asistentky Amazon Alexa. Deco X20 zamíří v nejbližších dnech na český trh. Sada se dvěma jednotkami vyjde na 8 000 Kč, za tři jednotky potom zaplatíte 11 800 Kč. Nechybí možnost kombinování s jinými modely z řady Deco.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum Máte zájem o novou výkonnou grafiku? Smůla, na trhu je vakuum
Na začátku letošního školního roku byly představeny nové GeForce, které obrátily trh s herními grafikami naruby. Kdo si myslel, že si hned bude moci koupit zbrusu nový model, a proto se ihned zbavil toho starého, udělal nejlépe, když si to zatím rozmyslel.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot MSI uvádí herní monitor Optix MAG274QRF-QD s technologií Quantum Dot
MSI přidalo do nabídky další herní monitor z řady Optix, který se příští měsíc dostane i na česý trh. Monitor nabídne rozlišení WQHD na úhlopříčce 27 palců a využívá technologii Quantum Dot, kterou můžeme znát z televizorů. 
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik10 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala