www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link RE200: dvoupásmový extender pro 802.11ac

TP-Link RE200: dvoupásmový extender pro 802.11ac
, , aktualita
V podání společnosti TP-Link se na trh vydal produkt RE200, což je bezdrátový Range Extender sloužící pro rozšíření signálu stávajícího routeru. Určen je přitom pro moderní rozhraní 802.11ac a pracuje ve dvou pásmech.
K oblíbeným
reklama
TP-Link RE200 Dual-band 802.11 ac Range Extender patří do produktů s označením AC750, takže dle toho nabídne kombinovanou propustnost 733 Mbps (název AC750 tedy trošku zaokrouhluje), která se počítá spojením 2,4GHz a 5GHz pásma se 300 Mbps a 433 Mbps.

Jde o jednoduché zařízení, které na vybraném místě prostě umístíte do zásuvky, a z této polohy poslouží k zesílení signálu vaší domácí bezdrátové sítě a zvýšení jejího dosahu. Nový extender podporuje zabezpečení 64/128/152-bit WEP, WPA-PSK/ WPA2-PSK, samozřejmostí je už tlačítko WPS pro rychlé navázání zabezpečeného připojení, takže dle výrobce stačí dvě minuty a máte nainstalováno. Můžete k tomu využít tzv. Smart Signal Indicator Light, čili indikátor, který nám pomůže najít vhodné místo pro instalaci.

RE200 také nabídne jeden ethernetový port, takže umožní i připojení jednoho zařízení, které nedisponuje bezdrátovým rozhraním. Popřípadě si samozřejmě můžete připojit třeba switch, pokud takových zařízení potřebujete připojit více.

Výrobce jej představil už nyní, ovšem reálně dostupný bude až v posledním čtvrtletí tohoto roku, čili nejdříve v říjnu. Cena tak ještě nebyla oznámena.

Zdroj: TZ TP-Link
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek