www.svethardware.cz
>
>
>

TP-Link Tapo L530E: chytrá žárovka s nastavitelnými barvami

TP-Link Tapo L530E: chytrá žárovka s nastavitelnými barvami
, , aktualita
TP-Link přidal do nabídky další chytrou žárovku z řady Tapo. Od předchozích se odlišuje možností výběru z 16 milionů barevných odstínů. K dispozici je možnost uložení scénářů a ovládání přes aplikaci či hlasového asistenta.
K oblíbeným
reklama
Při vyslovení značky TP-Link se každému vybaví především routery a modemy, ale řada Tapo ukrývá také produkty pro inteligentní domácnost. V minulosti jsme si představili chytrou zásuvku, powerline adaptér nebo žárovku z této série. Letos na podzim přidal TP-Link do nabídky další chytrou žárovku, a to vícebarevný model Tapo L530E. Uživatel si může vybírat z až 16 milionů barevných odstínů podle aktuální nálady. Kromě toho lze měnit také teplotu osvětlení mezi 2 500 K a 6500 K nebo zvýšit jas až na 806 lumenů, což přibližně odpovídá světelnému výkonu klasické 60W žárovky.
 
 
Oblíbená nastavení si můžete uložit a vytvořit si tak scény pro různé příležitosti, jako je práce, oslava, romantická večeře nebo hraní na počítači. K ovládání slouží mobilní aplikace Tapo, která je dostupná pro Android a iOS. Pokud by vám ovládání pomocí prstu připadalo příliš složité, nabízí se také možnost využít hlasové povely – žárovka je kompatibilní se systémy Amazon Alexa a Asistent Google. Pokud tedy doma máte např. příslušný reproduktor, postačí asistentovi říct, aby zhasnul světlo, snížil jas nebo změnil barvu světla. Žárovka se připojuje přímo k domácí síti Wi-Fi a nevyžaduje rozbočovač.
 
 
Pomocí jediné aplikace můžete ovládat i další IoT zařízení od TP-Link, ale leckoho může zklamat podpora bezdrátového protokolu ZigBee. Tapo L530E se tedy hodí spíše jako solitérní chytrá žárovka, případně v kombinaci s dalšími žárovkami z této řady. Samozřejmostí je snadná instalace, která s výjimkou samotného našroubování žárovky probíhá v mobilní aplikaci. Pokud to ovšem s chytrou domácností myslíte vážně, najdete na trhu produkty s širší kompatibilitou. Ani smart home ekosystém od TP-Link zatím není nejrozsáhlejší.
 
Chytrá žárovka umí i několik dalších funkcí, které mohou být v určitých situacích užitečné. patří mezi ně časovač, který spustí žárovku ve stanovený den a čas (i opakovaně) s požadovaným jasem. Naplánovat můžete také automatické ovládání podle východu a západu slunce. Pokud aktivujete pro změnu režim nepřítomnosti, bude se světlo v náhodných intervalech rozsvěcet a zhasínat, aby odradilo případné zloděje. Vícebarevná chytrá žárovka TP-Link Tapo L530E se již prodává na českém trhu a stojí 399 Kč.
 

Technické parametry chytré žárovky TP-Link Tapo L530E

  • Patice: E27
  • Rozměry: 115 x 60 mm
  • Vstup: 220-240 V, 50/60 Hz, 73 mA
  • Příkon: 8,7 W
  • Jas: 806 lumenů
  • Teplota světla: 2 500 K ~ 6 500 K
  • Úhel paprsku: 220 stupňů
  • Životnost: 15 000 hodin
  • Wi-Fi: IEEE 802.11b/g/n, 2,4 GHz
  • Vážená spotřeba energie: 8,7 kWh / 1 000 h
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek13 komentářů