www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link uvádí na český trh svůj první Mesh systém s Wi-Fi 6

TP-Link uvádí na český trh svůj první Mesh systém s Wi-Fi 6
, , aktualita
TP-Link Deco X60, první Mesh systém této značky podporující standard Wi-Fi 6, se dostal na český trh. Vyznačuje se rychlostí až 3 Gbps a zlepšeným pokrytím, nejde ovšem o zrovna nejlacinější řešení.
K oblíbeným
reklama
Wi-Fi Mesh systémy představují stále oblíbenější řešení při pokrytí větších nebo komplikovanějších prostor. Jedná se o sadu, která obsahuje více síťových prvků, obvykle jeden hlavní router a několik satelitů pro zlepšené pokrytí. Zařízení se potom připojí k prvku, který nejblíže nebo nabízí nejkvalitnější signál, aniž by uživatel zaznamenal změnu sítě. S nástupem Wi-Fi 6 se na trhu objevují první Mesh systémy podporující tento nový standard, známý také pod označením 802.11ax. Začátkem letošního roku firma TP-Link uvedla trojici takových systémů, které zařadil do série Deco vyznačující se stylovým designem a moderními funkcemi.
 
 
Zatímco na modely Deco X20 a Deco X90 si ještě počkáme, prostřední Deco X60 již zamířil do českých obchodů. Tento Wi-Fi Mesh systém podporuje standard AX3000, takže umožňuje dosáhnout přenosové rychlosti až 3 000 Mb/s, která je rozdělena na 2 402 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Technologie OFDMA a MU-MIMO umožňují zvýšit kapacitu sítě až čtyřnásobně, takže lze připojit více zařízení, aniž by došlo k přetížení. Nízkou latenci potom uživatelé ocení hlavně při hraní her či videohovorech. Sada se 3 ks síťových prvků umožňuje pokrýt jednotnou sítí prostor o ploše až 650 m², hodí se tedy především pro domácnosti nebo menší kanceláře. Zabezpečení domácí sítě zvyšuje použití šifrování WPA3.
 
 
Deco X60 přináší také sadu nástrojů TP-Link HomeCare, která obsahuje možnost nastavení priority připojených zařízení a aplikací, vestavěný antivirus chránící všechna připojená zařízení nebo pokročilou rodičovskou kontrolu pro blokování nevhodného obsahu nebo omezení času stráveného online. K ovládání lze použít mobilní aplikaci pro Android a iOS, která je kompatibilní se všemi produkty Deco. I prvotní nastavení sítě díky pokynům v aplikaci zvládnete i bez odborných znalostí. Dokonce je podporována také inteligentní asistentka Alexa od Amazonu, takže základní nastavení lze měnit prostřednictvím hlasových povelů. Výrobce v neposlední řadě vyzdvihuje také minimalistický design této sady v bílé barvě.

Sada TP-Link Deco X60 obsahující tři síťové prvky se již prodává v některých českých e-shopech, a to za cenu okolo 17 000 Kč, i když někteří obchodníci zlevnili až na částku pod 14 000 Kč. V tuto chvíli nebylo potvrzeno, že se na český trh dostane i sada se 2 ks. Ani dostupnost dalších Mesh systémů s podporou Wi-Fi 6 na tuzemském trhu zatím nebyla upřesněna. Sada Deco X20 omezuje rychlost na 1 800 Mb/s, ale za to by měla být o něco levnější. Naopak pro náročnější použití bude určena sada Deco X90 s podporou přenosové rychlosti až 6 600 Mb/s a vyšším pokrytím ve srovnání s Deco X60.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů