www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link uvádí na český trh svůj první Mesh systém s Wi-Fi 6

TP-Link uvádí na český trh svůj první Mesh systém s Wi-Fi 6
, , aktualita
TP-Link Deco X60, první Mesh systém této značky podporující standard Wi-Fi 6, se dostal na český trh. Vyznačuje se rychlostí až 3 Gbps a zlepšeným pokrytím, nejde ovšem o zrovna nejlacinější řešení.
K oblíbeným
reklama
Wi-Fi Mesh systémy představují stále oblíbenější řešení při pokrytí větších nebo komplikovanějších prostor. Jedná se o sadu, která obsahuje více síťových prvků, obvykle jeden hlavní router a několik satelitů pro zlepšené pokrytí. Zařízení se potom připojí k prvku, který nejblíže nebo nabízí nejkvalitnější signál, aniž by uživatel zaznamenal změnu sítě. S nástupem Wi-Fi 6 se na trhu objevují první Mesh systémy podporující tento nový standard, známý také pod označením 802.11ax. Začátkem letošního roku firma TP-Link uvedla trojici takových systémů, které zařadil do série Deco vyznačující se stylovým designem a moderními funkcemi.
 
 
Zatímco na modely Deco X20 a Deco X90 si ještě počkáme, prostřední Deco X60 již zamířil do českých obchodů. Tento Wi-Fi Mesh systém podporuje standard AX3000, takže umožňuje dosáhnout přenosové rychlosti až 3 000 Mb/s, která je rozdělena na 2 402 Mb/s v pásmu 5 GHz a 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Technologie OFDMA a MU-MIMO umožňují zvýšit kapacitu sítě až čtyřnásobně, takže lze připojit více zařízení, aniž by došlo k přetížení. Nízkou latenci potom uživatelé ocení hlavně při hraní her či videohovorech. Sada se 3 ks síťových prvků umožňuje pokrýt jednotnou sítí prostor o ploše až 650 m², hodí se tedy především pro domácnosti nebo menší kanceláře. Zabezpečení domácí sítě zvyšuje použití šifrování WPA3.
 
 
Deco X60 přináší také sadu nástrojů TP-Link HomeCare, která obsahuje možnost nastavení priority připojených zařízení a aplikací, vestavěný antivirus chránící všechna připojená zařízení nebo pokročilou rodičovskou kontrolu pro blokování nevhodného obsahu nebo omezení času stráveného online. K ovládání lze použít mobilní aplikaci pro Android a iOS, která je kompatibilní se všemi produkty Deco. I prvotní nastavení sítě díky pokynům v aplikaci zvládnete i bez odborných znalostí. Dokonce je podporována také inteligentní asistentka Alexa od Amazonu, takže základní nastavení lze měnit prostřednictvím hlasových povelů. Výrobce v neposlední řadě vyzdvihuje také minimalistický design této sady v bílé barvě.

Sada TP-Link Deco X60 obsahující tři síťové prvky se již prodává v některých českých e-shopech, a to za cenu okolo 17 000 Kč, i když někteří obchodníci zlevnili až na částku pod 14 000 Kč. V tuto chvíli nebylo potvrzeno, že se na český trh dostane i sada se 2 ks. Ani dostupnost dalších Mesh systémů s podporou Wi-Fi 6 na tuzemském trhu zatím nebyla upřesněna. Sada Deco X20 omezuje rychlost na 1 800 Mb/s, ale za to by měla být o něco levnější. Naopak pro náročnější použití bude určena sada Deco X90 s podporou přenosové rychlosti až 6 600 Mb/s a vyšším pokrytím ve srovnání s Deco X60.
 
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů