www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend představil nové vysokokapacitní flash disky pro USB 3.0

Transcend představil nové vysokokapacitní flash disky pro USB 3.0
, , aktualita
Firma Transcend, patřící mezi populární dodavatele Flash a SSD disků, oznámila vydání několika nových vysokokapacitních flash disků pro USB 3.0. Tentokrát míří k větším kapacitám paměti a také k vyšším rychlostem přenosu dat.
K oblíbeným
reklama
Společnost Transcend představila několik nových USB 3.0 flash disků s kapacitou 128 GB a 256 GB. Patří mezi ně JetFlash 780 s kapacitou 256 GB, robustní disk JetFlash 810 o kapacitě 128 GB, klasické JetFlash 700/730 a výsuvné JetFlash 790K/790W.

Nový flash disk JetFlash 780 přichází s velmi vysokou kapacitou 256 GB, s rychlostí čtení solidních 210 MB/s a rychlostí zápisu 140 MB/s. Disk je postaven na osvědčeném čipu s technologií MLC NAND, který poskytuje stálý výkon a dlouhodobou životnost. Co se týká kapacity disku, je to podobné, jako byste si v malé krabičce nesli celý počítač. Podle Transcendu se na flash disk vejde 120 tisíc obrázků, 64 tisíc mp3 souborů nebo 64 hodin videa v plném rozlišení. Flash disky JetFlash 780 jsou dostupné i v menších kapacitách s nižšími přenosovými rychlostmi a začínají na 8 GB s rychlostí čtení 100 MB/s a zápisu 20 MB/s.
JetFlash 780


JetFlash 810 je pogumovyný flash disk, který je odolný proti prachu, vlhku i pádu na zem. Jeho obal je testován podle americké normy MIL-STD-810G 516,6. Barvu disku si je možné vybrat z pěti provedení. Volit můžete mezi oranžovou, červenou, zelenou barvou a dvěma odstíny modré.
JetFlash 810


Flash disky JetFlash 700/730 jsou nabízeny ve standardním černém, nebo bílém provedení. Nabízejí rychlost čtení do 90 MB/s a rychlost zápisu do 40 MB/s. Dostupné kapacity jsou od 8 GB do 128 GB. Tyto disky patří k nejlehčím a jejich váha je pouhých 8,5 g.
JetFlash 790W


Modely JetFlash 790K a 790W nabízejí řešení bez krytky USB portu s možností zatažení konektoru do těla flash disku, který poskytuje dostatečnou ochranu celého disku a jeho obsahu. Dostupné kapacity jsou od 4 GB do 128 GB a rychlosti čtení do 90 MB/s a zápisu do 40 MB/s.

Zdroj: Tom´s Hardware
reklama
Nejnovější články
Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19 Čína chce celosvětový systém sledovacích QR kódů v boji proti COVID-19
Čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 chtěl prosadit, aby se zavedl celosvětový systém QR kódů pro sledování zdravotního stavu obyvatelstva. Mělo by se tak zamezit dalšímu šíření nemoci COVID-19.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě Elon Musk předběhl Billa Gatese, je 2. nejbohatší člověk na planetě
Hodnota společnosti Tesla strmě roste vzhůru a s tím i jmění Elona Muska. Ten dle Bloombergu překonal Billa Gatese a nyní je druhým nejbohatším člověkem na planetě. Jeho jmění se odhaduje na 128 mld. USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá Čínskému výrobci čipů HSMC dle exředitele došly peníze, budoucnost je nejistá
Wuhan Hongxin Semiconductor Manufacturing Company (HSMC) je jedno ze želízek v ohni, která má Čína ve snaze zprovoznit na svém území výrobu čipů pomocí moderních procesů. Nyní má ale HSMC před sebou nejistou budoucnost.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity GeForce RTX 3060 Ti v testech: Ethereum a Ashes of the Singularity
GeForce RTX 3060 Ti by měla dorazit na trh už za týden, i když NVIDIA stále ještě tuto kartu oficiálně nepředstavila. My už tu přitom máme její testy, které se týkají výkonu v těžbě a benchmarku Ashes of the Singularity.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund Hacker našel už třetí zranitelnost Tesly: Model X odemkne za 90 sekund
Lennert Wouters, student PhD na Computer Security and Industrial Cryptography (COSIC) v Belgii, si rád hraje se zabezpečením vozidel. Nyní našel už třetí zranitelnost u Tesly, která mu dovolí získat bezpečnostní SW klíče k vozu za 90 sekund.
Včera, aktualita, Milan Šurkala