www.svethardware.cz
>
>
>
>

Transcend SSD370: SSD s firemním kontrolerem

Transcend SSD370: SSD s firemním kontrolerem
, , aktualita
Společnost Transcend Information vypouští na trh další sérii 2,5" SSD s rozhraním Serial ATA, a to SSD370. Ty nám nabídnou kapacitu až 1 TB a také slušné rychlosti, které dosahují až 570 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Transcend SSD370 jsou také vybaveny firemním kontrolerem, což zdaleka ne všechny firmy nabízí. Záleží ale samozřejmě také na jeho kvalitě, která se snad již brzy ukáže v testeech. Od výrobce jsme se mohli dozvědět, že řada SSD370 je velmi široká a obsahuje modely s kapacitou 32 GB až celý 1 TB.
Výkon se ale bude nejspíše lišit v závislosti na kapacitě, takže uváděných 570 MB/s při čtení a 470 MB/s při zápisu budeme moci očekávat asi až od těch větších modelů.

SSD370 jsou tedy založeny na kontroleru Transcend TS6500, dále mají paměti MLC NAND Flash, vyrovnávací paměť v podobě čipů DDR3 RAM a klasické rozhraní SATA 6 Gbps. Podporují také SATA Device Sleep Mode (DevSleep), čímž umožní šetřit energií, a to se bude hodit především u mobilních počítačů. Dále mají ve výbavě podporu NCQ, TRIM, S.M.A.R.T., techniky Wear Leveling pro vyrovnání zátěže mezi všechny paměťové buňky, Advanced Power Shield a Intelligent Block Management.

Transcend bude ke svým SSD370 dodávat ještě software SSD Scope, který se postará o monitorování jejich stavu a také bude udržovat jejich kondici, sledovat aktualizace firmwaru a umožní klonování systému. Na všechny modely je poskytována tříletá záruka, přičemž k dispozici budou následující: 32 GB ($49), 64 GB ($59), 128 GB ($99), 256 GB ($169), 512 GB ($319) a 1 TB ($679).

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek