reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Třetí generace MP3 přehrávačů - Diamond Rio 600

, , zpráva
Přenosné vysokokapacitní disky v automobilech…
Diamond Rio 600Po sérii úspěšných MP3 přehrávačů hodlá společnost S3 Diamond pracovat i nadále v oblasti digitální techniky. Výsledkem vývoje již třetí generace oblíbených MP3 playerů se stane model Rio 600. Na přiloženém ilustračním záběru je zjevně patrný odklon od klasického konformního (škatulkového) tvaru - převládá zde design a ergonomie (cena bude patrně taková, že případný majitel tento přehrávač jen málokdy pustí z ruky, tak aby se mu dobře držel ).

Záměry společnosti jsou sice jasné - digitální technika, ale se zaměřením na nabídku síťového propojení. Cílem je, aby uživatel mohl plně vychutnat digitální hudbu v domácnosti. Velkou roli přitom bude mít síťové propojení s počítačem, které zprostředkuje rychlé připojení k Internetu. Rio Jukebox pak zahrnuje vestavěnou CD mechaniku, pevný disk a Internetové spojení. Uživatelé tedy budou moci využít kapacitu pevného disku Jukeboxu pro ukládání stažených (donwlodovaných) skladeb z Internetu a dle potřeby je předávat do přehrávače. Navíc obě zařízení budou moci pracovat samostatně nebo jako součást domácího stereofonního systému.

Navíc bylo tak trochu pamatováno i na automobilisty. Řada Rio bude také obsahovat výměnný pevný disk , který bude součástí audio systému automobilu a může být umístěn pod sedačkou nebo i v odkládacím prostoru pro zavazadla.

A ještě jedná zprávička ohledně Diamondů. Boston Acoustics a S3 Diamond Multimedia oznámily spolupráci v oblasti digitální techniky. Boston Acoustics speaker technologie bude zahrnuta do budoucích S3 digitálních audio produktů. Na druhé straně vyvine Boston Acoustics audio produkt založený na Rio Audio technologii. S prvními takovýmito zařízeními postavenými na spolupráci S3 a Boston Acoustics se pravděpodobně setkáme ke konci roku.


Zdroj iXBT-Labs
reklama
reklama
reklama