reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Třetí testovací let Starship a první pokus o návrat obou stupňů

14.3.2024, Karel Polívka, aktualita
Třetí testovací let Starship a první pokus o návrat obou stupňů
Dnes proběhl v pořadí už třetí testovací let raketového systému Starship od SpaceX. A zatímco předchozí dva skončily výbuchy, tentokrát došlo nejen k oddělení druhého stupně od prvního stejně jako minule, ale také k prvnímu pokusu o jejich návrat.
Společnost SpaceX pokračuje ve vývoji raketového systému Starship, s kterým se počítá pro budoucí mise na Měsíc a poté i na Mars. A dnes provedla v pořadí už třetí testovací let v rámci mise s označením IFT-3 (Starship Integrated Flight Test 3). Start proběhl v základně Starbase OLP-1 v Texasu, čemuž předcházely statické testy v předchozích měsících. Plánovaná trajektorie dnešního letu byla následující:
 
 
První let uskutečněný 20. dubna 2023 (věnovali jsme se mu v této aktualitě) skončil explozí celého systému už 4 minuty po startu ve výšce jen 39 km, zatímco ten druhý v listopadu 2023 skončil 2 nezávislými explozemi až po úspěšném oddělení obou stupňů (v případě prvního stupně po dalších 30 sekundách a v případě druhého stupně po dalších 7 minutách, jakmile začal test spočívající ve vypouštění paliva).
 
Dnešní let měl ale větší úspěch. Stejně jako minule došlo k tomu, že od startu po celou dobu fáze zrychlování opět fungovalo všech 33 motorů Raptor u boosteru Super Heavy, než došlo k plánovanému vypnutí 30 z nich, takže zůstaly v provozu jen 3. 
 
 
Pak došlo stejně jako minule i k úspěšnému oddělení prvního stupně od druhého (hot-stage separation), u kterého se také v pořádku zažehlo všech 6 motorů Raptor, resp. 3 standardních Raptorů a 3 Raptorů Vacuum (RVAC) uzpůsobených pro vyšší účinnost ve vzduchoprázdnu:
 
 
První stupeň (booster Super Heavy, v tomto případě s označením B10) pak zažehl 13 vnitřních motorů (jejich rozmístění je ve 3 kruzích - uprostřed jsou 3, pak 10 a po obvodu 20), aby se otočil a vydal na cestu zpět k Zemi, konkrétně k vodní hladině v Mexickém zálivu (bez plovoucí plošiny, jelikož u boosteru Super Heavy se vzhledem k jeho velikosti plánuje s přistáváním zpět v základně uchycením mechanickými rameny na startovací rampě). Za dalších cca 50 sekund po odpovídajícím nasměrování u něj došlo k vypnutí všech motorů a probíhal jeho sestup.
 
Z video záznamu (viz níže) je ale v čase od 40:40 vidět, že v závěrečné fázi sestupu došlo k nějakému poškození ve spodní části rakety, z které odlétaly kusy materiálu. Krátce po zažehnutí jen několika motorů z plánovaných 13 pro snížení rychlosti došlo ve výšce 462 metrů k rozpadu rakety (RUD, Rapid Unscheduled Disassembly).
 
Druhý stupeň (Starship, v tomto případě s označením S28) pokračoval ve svém letu, během kterého došlo k provedení testu otevření dveří nákladového prostoru, ale k jejich úplnému zavření už nedošlo. A také se uskutečnil test převodu částečného množství paliva z jedné nádrže do jiné. Původně byl v plánu ještě test opětovného zažehnutí jednoho z motorů, ale tento test se nakonec kvůli příliš velké rotaci rakety vynechal.
 
Nejvyšší dosažená rychlost byla 26.759 km/h a výška 234 km. Po 46 minutách od startu už druhý stupeň sestupoval skrze atmosféru a měl namířeno na hladinu Indického oceánu, kde se měl pokusit o splashdown (i v tomto případě bez plovoucí plošiny), nicméně ve 49. minutě došlo k přerušení spojení, protože se raketa ve výšce 65 km rozpadla.
 
Na následujícím videu je vidět sestup druhého stupně skrze atmosféru, přičemž díky velmi vysoké rychlosti docházelo k výraznému tepelnému namáhání jeho povrchu, který částečně obklopovala plazma. Na povrchu rakety si lze všimnout i tepelného krytí z šestiúhelníkových keramických bloků v místech, kde se předpokládá největší tepelné namáhání. Těchto bloků je cca 18.000, pokrývají cca polovinu celého povrchu a měly by vydržet teplotu až cca 1370 °C.
 
 
Jako vždy je třeba dodat, že pro SpaceX dnešní testovací let přinesl cenná data, jež poslouží k dalším vylepšením, aby mohl příští let přinést další pokrok. Bez takovýchto testovacích fází (ať už za doprovodu různých explozí nebo selhání individuálních systémů) se vývoj nové rakety těchto rozměrů zkrátka neobejde. Zde se můžete podívat na celý záznam:
 
 
Přenos dat umožňující i v takovýchto podmínkách poměrně stabilní video záznam byl realizován prostřednictvím satelitní sítě Starlink, která také patří společnosti SpaceX, jejímž CEO je Elon Musk.
 
Zdroj: SpaceX
reklama