reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Trh s DRAM pamětmi roste, ceny DDR pamětí rostou

3.8.2006, Milan Šurkala, aktualita
Trh s DRAM pamětmi roste, ceny DDR pamětí rostou
Podle zprávy výzkumné firmy Isuppli se příjem společností vyrábějících DRAM paměti zvýšil o 14,3% ačkoli se původně předpokládalo jen kolem 4,4%. Zatímco v prvním čtvrtletí 2006 to bylo 6,6 miliardy dolarů, ve druhém čtvrtletí to už činilo...
Podle zprávy výzkumné firmy Isuppli se příjem společností vyrábějících DRAM paměti zvýšil o 14,3% ačkoli se původně předpokládalo jen kolem 4,4%. Zatímco v prvním čtvrtletí 2006 to bylo 6,6 miliardy dolarů, ve druhém čtvrtletí to už činilo 7,5 miliardy dolarů.Podle Isuppli se výrobci začínají zaměřovat na DDR2 paměti, což je s ohledem na platformu Intel i novou patici AMD Socket AM2 pochopitelné. Má to však negativní dopad na DDR paměti. Jejich dodávky s nižšími vyrobenými počty váznou a ceny mírně stoupají. U pamětí DDR2 je s rostoucí oblibou a rozšiřující se výrobou trend přesně opačný. Ceny klesají.

Největším výrobcem paměťových čipů DRAM je s 28,4% podílem a příjmem 2,1 miliardy dolarů Samsung. Druhým výrobcem je Qimonda, která vznikla oddělením od Infineonu. Udržela jeho druhou příčku díky podílu 16,1% a příjmu 1,2 miliardy dolarů. Na dalších třech místech jsou společnosti Hynix (15,5%), Micron (11,4%) a Elpida (10,0%). Micron byl jediný z těchto výrobců, kterému klesnul příjem, konkrétně z 886 milionů na 854 milionů dolarů.

Zdroj: www.isuppli.com, www.tgdaily.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama