reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Trh s DRAM pamětmi roste, ceny DDR pamětí rostou

, , aktualita
Trh s DRAM pamětmi roste, ceny DDR pamětí rostou
Podle zprávy výzkumné firmy Isuppli se příjem společností vyrábějících DRAM paměti zvýšil o 14,3% ačkoli se původně předpokládalo jen kolem 4,4%. Zatímco v prvním čtvrtletí 2006 to bylo 6,6 miliardy dolarů, ve druhém čtvrtletí to už činilo...
Trh s DRAM pamětmi roste, ceny DDR pamětí rostou
Podle zprávy výzkumné firmy Isuppli se příjem společností vyrábějících DRAM paměti zvýšil o 14,3% ačkoli se původně předpokládalo jen kolem 4,4%. Zatímco v prvním čtvrtletí 2006 to bylo 6,6 miliardy dolarů, ve druhém čtvrtletí to už činilo 7,5 miliardy dolarů.Podle Isuppli se výrobci začínají zaměřovat na DDR2 paměti, což je s ohledem na platformu Intel i novou patici AMD Socket AM2 pochopitelné. Má to však negativní dopad na DDR paměti. Jejich dodávky s nižšími vyrobenými počty váznou a ceny mírně stoupají. U pamětí DDR2 je s rostoucí oblibou a rozšiřující se výrobou trend přesně opačný. Ceny klesají.

Největším výrobcem paměťových čipů DRAM je s 28,4% podílem a příjmem 2,1 miliardy dolarů Samsung. Druhým výrobcem je Qimonda, která vznikla oddělením od Infineonu. Udržela jeho druhou příčku díky podílu 16,1% a příjmu 1,2 miliardy dolarů. Na dalších třech místech jsou společnosti Hynix (15,5%), Micron (11,4%) a Elpida (10,0%). Micron byl jediný z těchto výrobců, kterému klesnul příjem, konkrétně z 886 milionů na 854 milionů dolarů.

Zdroj: www.isuppli.com, www.tgdaily.com
reklama
reklama
reklama