www.svethardware.cz
>
>
>

Trh s PC hrami do tří let překročí hodnotu 35 mld dolarů

Trh s PC hrami do tří let překročí hodnotu 35 mld dolarů
, , aktualita
Open Gaming Alliance (OGA) vydala předpověď, dle níž celý trh s PC hrami v roce 2018 překročí hodnotu 35 miliard dolarů. Znamená to tedy prudký růst, což je jistě dobrou zprávou i pro výrobce herních PC, což jsou především desktopy.
K oblíbeným
reklama
V roce 2014 byly totiž celkové tržby týkající se PC her 26 miliard dolarů, takže během čtyř let mají značně růst a v roce 2018 překročit hranici 35 miliard, alespoň tedy dle Open Gaming Alliance (OGA). Jedná se o neziskovou organizaci hardwarových výrobců, herních vývojářů, vydavatelů a jiných subjektů, které se starají o vývoj a prosazování PC jako platformy pro hraní. Ve skutečnosti zahrnuje všechny nekonzolové herní systémy, čili platformy založené na OS Windows, OS X, Steam OS a Linux, mobilní i desktopové. Patří do ní firmy jako AMD, Intel, Logitech, Dell, Capcom, Epic Games, Corsair a další.

Na konci března můžeme také očekávat podrobnou zprávu o stavu herního průmyslu. Ovšem autorem zprávy není samotná OGA, ale společnost DFC Intelligence, která se zabývá průzkumem trhu. Nyní je již k dispozici náhled, který říká, že PC bude jako herní platforma prosperovat a rozšiřovat se, zatímco mobilní hraní (mobilní konzole, ne tablety a chytré telefony) budou spíše upadat.

Dle DFC se o růst postará především jedna silná skupina, pro niž je hraní her hlavní kratochvíle. Jde především o mladé muže, kteří budou časem projevovat vyšší kupní sílu, takže budou za hraní i více utrácet. V minulých letech šlo především o Asii, která byla pro PC hry relativně novým trhem, ovšem nyní firma DFC odhalila potenciál v mnoha desítkách milionů nových PC hráčů mimo tento region, ale neupřesnila, o jaký jde.

Zmínila se také, že tento růst bude mít i pozitivní efekt na prodej hardwaru, což je logické, neboť noví hráči PC her budou potřebovat také nějaké železo. Herní hardware je přitom jeden z hlavních motorů v prodejích desktopových PC, takže bychom po dlouhých letech mohli opět zaznamenat růst jejich prodejů, který by mohl být stabilní. Ještě prudší růst čeká na hry pro telefony a tablety, ovšem mobilní konzole budou postupně upadat a pro klasické herní konzole se také předpovídá zakolísání, a to už na přelomu let 2017 a 2018.

Mezi hlavní tituly budou dle OGA patřit masivně multiplayerové hry a především tzv. freemium hry jako League of Legends a World of Tanks. Těšit se mohou také firmy působící na trhu s produkty eSports (především výrobci periferií) a také streamovací služby jako Twitch, které se v minulém roce podařilo zdvojnásobit počet svých uživatelů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen přinese na Netflix animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase uvede očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rocket Lab Neutron: znovu použitelná raketa pro megakonstelace Rocket Lab Neutron: znovu použitelná raketa pro megakonstelace
Kalifornská společnost Rocket Lab se přihlásila s videem, které představuje své budoucí rakety Neutron. Ty mají nastoupit za aktuální rakety Electron a uvažovat o nich můžeme jako o menší obdobě nosičů Falcon 9 od SpaceX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek