www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Trh s SSD má do roku 2022 raketově růst

Trh s SSD má do roku 2022 raketově růst
, , aktualita
Dle nové zprávy od Transparency Market Research (TMR) můžeme očekávat, že přinejmenším do roku 2022 bude trh s úložnými zařízeními SSD raketově růst. To je jistě dobrá zpráva pro hlavní výrobce pamětí i samotných SSD.
K oblíbeným
reklama
Transparency Market Research (TMR) tedy předpovídá, že tempo růstu se bude neustále zvyšovat a když se podíváme na graf a letošní rok, jsme dle zveřejněných údajů pouze na nějakých 20 - 25 miliardách dolarů za rok, což se má do roku 2022 zvednout zhruba desetinásobně. Ještě v minulém roce to bylo 15 miliard.

V předchozím roce byla oblast spotřebitelských SSD pro výrobce velice důležitá, protože se podílely z 88 procent na tržbách a využily 69 procent vyrobených pamětí. Průměrná kapacita prodaného SSD byla 80 GB, mezi což se pochopitelně počítají i paměti v mobilních zařízeních. V počítačích byly pochopitelně nejvíce populární SSD pro rozhraní SATA, ovšem do budoucna budou nejrychleji rostoucí skupinou SSD pro PCI Express, ať už pro M.2, PCIe sloty, SATA Express nebo jiné fyzické rozhraní. Složená roční míra růstu (CAGR) těchto SSD bude do roku 2022 celých 61 procent, zatímco v případě veškerých SSD to bude 40 procent.

Nová zpráva tedy věští světlou budoucnost pro SSD typu Samsung 950 PRO, která byla představena zrovna včera. Toto SSD je velice zajímavé díky svému výkonu i moderním technologiím, jako jsou paměti V-NAND, Non-Volatile Memory Express (NVMe) nebo podpora PCI Express 3.0. Zvládne číst data rychlostí až 2500 MB/s a zapisovat je 1500 MB/s (sekvenčně) a dosáhne hodnoty IOPS až 300.000, to tedy především díky NVMe.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře