Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?

Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?
, , aktualita
Po nových masakrech na amerických školách se opět hledají viníci, a to ne nutně jen z řad lidí nebo snad mezi výrobci a prodejci zbraní. Jsou to i počítačové hry, které se opět jednou dostávají do popředí jako zlo, jež se na tom podílelo.
reklama
Varovné prsty ukazující na počítačové hry jako semeniště veškerého zla ústícího i ve střelby ve školách se opět zdvihají, aby nám připomněly, že násilné střílečky jsou špatné. Nyní je tu nová vlna, která ze zvedla po událostech ve floridském Parklandu, kde ztratilo svůj život 17 lidí nehledě na zraněné.
 
 
Americký prezident Donald Trump už se nechal slyšet, že je třeba reagovat: "Musíme asi udělat něco s tím, co lidé kolem sebe vidí a jak to vidí. A také videohry. Od stále většího počtu lidí slýchávám, že vysoká míra násilí v nich opravdu ovlivňuje myšlení mladých."
 
Trump tak nejspíše naráží na to, že asi bude žádat o úpravu ESRB označování her, který by tak možná měl být přísnější. Nebo se snad má ESRB rovnou nahradit něčím jiným? To se zatím nedozvíme, neboť o tom se teprve bude jednat, a tak samozřejmě není jasné ani to, zda se vůbec něco změní. Na stejné události, kde se projednávaly nedávné střelby, ostatně zazněly i jiné myšlenky, třeba jestli nemají američtí učitelé rovnou chodit ozbrojeni a být předem vycvičeni pro zacházení se zbraněmi. 
 
 
Poté už Entertainment Software Association (ESA) sdružující světoznámé herní vydavatele ohlásila, že se její zástupci setkají s Donaldem Trumpem, a to tento týden ve čtvrtek. ESA doufá, že z toho vzejde věcná konverzace nad ratingem videoher, která bude reflektovat existující závazky k rodičům a nástroje, jež jsou k dispozici k tomu, aby se právě rodiče mohli už nyní dobře rozhodovat. 
 
 
A krom toho ESA už ve svém prohlášení poukázala na to, že neexistuje žádný vědecký důkaz spojující svět her s reálným násílím. Poukazuje především na to, že stejné hry jsou distribuovány v mnoha zemích světa, které se mnohdy vůbec nepotýkají s tak evidentními případy násilí, jaké existují na půdě USA. 
 
 
Nicméně tu máme opět nový povyk kolem počítačových her, který však pravděpodobně jako mnohokrát předtím nic nového nepřinese. Může však opět jednou odpoutat pozornost od opravdových příčin. 
 
Zdroj: Rolling Stone 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200 ADATA uvádí své nejrychlejší SSD pro běžné sestavy: XPG SX8200
Dosud nejrychlejším modelem SSD určeným pro běžné počítače se pochlubila společnost ADATA, která jej vysílá na trh pod označením XPG SX8200. Jde pochopitelně o model pro NVMe, který využívá výkon rozhraní PCIe 3.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s Pevný disk Seagate Exos vytáhne propustnost až na 480 MB/s
Seagate dokazuje, že pevné disky ještě neřekly poslední slovo ani z hlediska datové propustnosti. Uvádí totiž heliem plněné disky Exos, které slibují sekvenční přenosy dat až 480 MB/s, což je na HDD velice slušné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení SpaceX prý postaví svou BFR v Los Angeles ve zbrusu novém zařízení
Nedávno jsme přinesli informaci, že společnost SpaceX chce už přibližně za rok poprvé otestovat svou raketu BFR. Je tak už na čase, aby ta byla ve výstavbě, a to dle všeho v Los Angeles, z čehož ale prý nemají radost někteří členové Kongresu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi Postavte si "Commodore 64" z Raspberry Pi
Už tento měsíc se má na trh dostat miniverze počítače Commodore 64 za oficiální cenu 70 dolarů. Pokud si ale chcete jeho obdobu postavit sami, můžete využít návod, který popisuje, jak si jej vytvořit doma za ještě nižší částku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Profesor kosmologie objevil Mars Profesor kosmologie objevil Mars
Profesor Peter Dunsby z Univerzity v Kapském městě ohlásil objev velice jasného pohybujícího se objektu, který v dané oblasti sledování předtím nebyl. Ohlásil jej jako objekt ATel 11448, což by později jistě velice rád chtěl vzít zpět. 
Včera, aktualita, Jan Vítek