Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?

Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?
, , aktualita
Po nových masakrech na amerických školách se opět hledají viníci, a to ne nutně jen z řad lidí nebo snad mezi výrobci a prodejci zbraní. Jsou to i počítačové hry, které se opět jednou dostávají do popředí jako zlo, jež se na tom podílelo.
reklama
Varovné prsty ukazující na počítačové hry jako semeniště veškerého zla ústícího i ve střelby ve školách se opět zdvihají, aby nám připomněly, že násilné střílečky jsou špatné. Nyní je tu nová vlna, která ze zvedla po událostech ve floridském Parklandu, kde ztratilo svůj život 17 lidí nehledě na zraněné.
 
 
Americký prezident Donald Trump už se nechal slyšet, že je třeba reagovat: "Musíme asi udělat něco s tím, co lidé kolem sebe vidí a jak to vidí. A také videohry. Od stále většího počtu lidí slýchávám, že vysoká míra násilí v nich opravdu ovlivňuje myšlení mladých."
 
Trump tak nejspíše naráží na to, že asi bude žádat o úpravu ESRB označování her, který by tak možná měl být přísnější. Nebo se snad má ESRB rovnou nahradit něčím jiným? To se zatím nedozvíme, neboť o tom se teprve bude jednat, a tak samozřejmě není jasné ani to, zda se vůbec něco změní. Na stejné události, kde se projednávaly nedávné střelby, ostatně zazněly i jiné myšlenky, třeba jestli nemají američtí učitelé rovnou chodit ozbrojeni a být předem vycvičeni pro zacházení se zbraněmi. 
 
 
Poté už Entertainment Software Association (ESA) sdružující světoznámé herní vydavatele ohlásila, že se její zástupci setkají s Donaldem Trumpem, a to tento týden ve čtvrtek. ESA doufá, že z toho vzejde věcná konverzace nad ratingem videoher, která bude reflektovat existující závazky k rodičům a nástroje, jež jsou k dispozici k tomu, aby se právě rodiče mohli už nyní dobře rozhodovat. 
 
 
A krom toho ESA už ve svém prohlášení poukázala na to, že neexistuje žádný vědecký důkaz spojující svět her s reálným násílím. Poukazuje především na to, že stejné hry jsou distribuovány v mnoha zemích světa, které se mnohdy vůbec nepotýkají s tak evidentními případy násilí, jaké existují na půdě USA. 
 
 
Nicméně tu máme opět nový povyk kolem počítačových her, který však pravděpodobně jako mnohokrát předtím nic nového nepřinese. Může však opět jednou odpoutat pozornost od opravdových příčin. 
 
Zdroj: Rolling Stone 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli
V posledních letech se občas objeví zprávy o tom, jak se pokles prodejů počítačů zpomaluje či zastavuje, ovšem přes to všechno je realita taková, že trh s PC spíše chřadne. Nicméně rozhodně ne každý tím trpí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD
Samsung si připravil vysokokapacitní 8TB SSD, která směřují do datových center. Jde přitom o formát NGSFF, který se podobá M.2 kartám a využívá rovněž NVMe. Samsung je prezentuje jako své první NF1 NVMe SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou? Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou?
Společnost AMD má už rok na trhu své serverové procesory EPYC, kterými zaútočila na konkurenční Xeony. Nyní doufá, že s touto i příští generací brzy získá výrazný podíl na trhu, který v podstatě celý ztratila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok
PlayerUnknown's Battlegrounds si stále na Steamu drží prvenství mezi nejprodávanějšími hrami, a tak není ani divu, že se této hry prodalo již 50 milionů kopií. To nyní autoři oslavují snížením ceny a rovněž připravují novou mapu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek