Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?

Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?
, , aktualita
Po nových masakrech na amerických školách se opět hledají viníci, a to ne nutně jen z řad lidí nebo snad mezi výrobci a prodejci zbraní. Jsou to i počítačové hry, které se opět jednou dostávají do popředí jako zlo, jež se na tom podílelo.
reklama
Varovné prsty ukazující na počítačové hry jako semeniště veškerého zla ústícího i ve střelby ve školách se opět zdvihají, aby nám připomněly, že násilné střílečky jsou špatné. Nyní je tu nová vlna, která ze zvedla po událostech ve floridském Parklandu, kde ztratilo svůj život 17 lidí nehledě na zraněné.
 
 
Americký prezident Donald Trump už se nechal slyšet, že je třeba reagovat: "Musíme asi udělat něco s tím, co lidé kolem sebe vidí a jak to vidí. A také videohry. Od stále většího počtu lidí slýchávám, že vysoká míra násilí v nich opravdu ovlivňuje myšlení mladých."
 
Trump tak nejspíše naráží na to, že asi bude žádat o úpravu ESRB označování her, který by tak možná měl být přísnější. Nebo se snad má ESRB rovnou nahradit něčím jiným? To se zatím nedozvíme, neboť o tom se teprve bude jednat, a tak samozřejmě není jasné ani to, zda se vůbec něco změní. Na stejné události, kde se projednávaly nedávné střelby, ostatně zazněly i jiné myšlenky, třeba jestli nemají američtí učitelé rovnou chodit ozbrojeni a být předem vycvičeni pro zacházení se zbraněmi. 
 
 
Poté už Entertainment Software Association (ESA) sdružující světoznámé herní vydavatele ohlásila, že se její zástupci setkají s Donaldem Trumpem, a to tento týden ve čtvrtek. ESA doufá, že z toho vzejde věcná konverzace nad ratingem videoher, která bude reflektovat existující závazky k rodičům a nástroje, jež jsou k dispozici k tomu, aby se právě rodiče mohli už nyní dobře rozhodovat. 
 
 
A krom toho ESA už ve svém prohlášení poukázala na to, že neexistuje žádný vědecký důkaz spojující svět her s reálným násílím. Poukazuje především na to, že stejné hry jsou distribuovány v mnoha zemích světa, které se mnohdy vůbec nepotýkají s tak evidentními případy násilí, jaké existují na půdě USA. 
 
 
Nicméně tu máme opět nový povyk kolem počítačových her, který však pravděpodobně jako mnohokrát předtím nic nového nepřinese. Může však opět jednou odpoutat pozornost od opravdových příčin. 
 
Zdroj: Rolling Stone 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru Dotyková zařízení s Windows ukládají citlivá data do souboru
Potenciální vektor pro únik citlivých informací může pomoci vytvořit soubor WaitList.dat, který je využíván příslušnou službou na počítačích s Windows 8.1 a Windows 10. Podmínkou je, aby byly vybaveny dotykovou obrazovkou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval WD My Cloud NAS mají vážnou bezpečnostní chybu, na niž výrobce přes rok nereagoval
Tom's Hardware informuje, že produkty My Cloud NAS od Western Digital obsahují chybu, která umožní komukoliv přistupovat k datům, která na nich máme uložena, a to přes Internet. Tato chyba je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek