Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?

Trump se setká se zástupci herních firem, bude se regulovat?
, , aktualita
Po nových masakrech na amerických školách se opět hledají viníci, a to ne nutně jen z řad lidí nebo snad mezi výrobci a prodejci zbraní. Jsou to i počítačové hry, které se opět jednou dostávají do popředí jako zlo, jež se na tom podílelo.
reklama
Varovné prsty ukazující na počítačové hry jako semeniště veškerého zla ústícího i ve střelby ve školách se opět zdvihají, aby nám připomněly, že násilné střílečky jsou špatné. Nyní je tu nová vlna, která ze zvedla po událostech ve floridském Parklandu, kde ztratilo svůj život 17 lidí nehledě na zraněné.
 
 
Americký prezident Donald Trump už se nechal slyšet, že je třeba reagovat: "Musíme asi udělat něco s tím, co lidé kolem sebe vidí a jak to vidí. A také videohry. Od stále většího počtu lidí slýchávám, že vysoká míra násilí v nich opravdu ovlivňuje myšlení mladých."
 
Trump tak nejspíše naráží na to, že asi bude žádat o úpravu ESRB označování her, který by tak možná měl být přísnější. Nebo se snad má ESRB rovnou nahradit něčím jiným? To se zatím nedozvíme, neboť o tom se teprve bude jednat, a tak samozřejmě není jasné ani to, zda se vůbec něco změní. Na stejné události, kde se projednávaly nedávné střelby, ostatně zazněly i jiné myšlenky, třeba jestli nemají američtí učitelé rovnou chodit ozbrojeni a být předem vycvičeni pro zacházení se zbraněmi. 
 
 
Poté už Entertainment Software Association (ESA) sdružující světoznámé herní vydavatele ohlásila, že se její zástupci setkají s Donaldem Trumpem, a to tento týden ve čtvrtek. ESA doufá, že z toho vzejde věcná konverzace nad ratingem videoher, která bude reflektovat existující závazky k rodičům a nástroje, jež jsou k dispozici k tomu, aby se právě rodiče mohli už nyní dobře rozhodovat. 
 
 
A krom toho ESA už ve svém prohlášení poukázala na to, že neexistuje žádný vědecký důkaz spojující svět her s reálným násílím. Poukazuje především na to, že stejné hry jsou distribuovány v mnoha zemích světa, které se mnohdy vůbec nepotýkají s tak evidentními případy násilí, jaké existují na půdě USA. 
 
 
Nicméně tu máme opět nový povyk kolem počítačových her, který však pravděpodobně jako mnohokrát předtím nic nového nepřinese. Může však opět jednou odpoutat pozornost od opravdových příčin. 
 
Zdroj: Rolling Stone 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří
Taylor Swift má hodně obdivovatelů i odpůrců a na obou stranách spektra jsou někteří z nich až fanatičtí. Proti nim se nyní bojuje systémem skrytých kamer, které jsou napojeny na systémy rozpoznávání tváří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro
Pokud chcete opravdu rychlé SSD disky, Adata má pro vás několik možností. Třídu levnějších rozšiřuje model SX6000 Lite s rychlostmi až 1800 MB/s, na špičku pak míří XPG Gammix S11 Pro s podporou až 3500 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala