www.svethardware.cz
>
>

Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy

Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
, , aktualita
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
K oblíbeným
reklama
Donald Trump neustále bojuje s Čínou a vedle TikToku, kterému o víkendu dovolil založit americkou pobočku ve spolupráci s Oraclem a Walmartem, mu byl a je trnem v oku komunikátor WeChat. Ten dle jeho obvinění sleduje americké uživatele a zasílá data o nich zpět do Číny. Vydal tedy výkonný příkaz, který aplikaci zabanoval. To mělo znamenat, že měl zmizet z obchodů App Store a Google Play, stejně tak by nemělo být možné jej aktualizovat, nicméně uživatelé, kteří ho měli nainstalován z dřívější doby, by tímto neměli být zatím dotčeni. Jenže jako obvykle, i zde se ozvaly hlasy, které se ptají, zda má Trump pro svá obvinění důkazy.
 
WeChat logo
 
Soudkyně okresního soudu Laurel Beeler tak tento ban napadla a prozatím mu vystavila stopku (měl nabýt účinnosti v neděli 20. září). Podle ní a státních žalobců takový ban odporuje 1. dodatku ústavy ohledně svobody slova. Faktem totiž je, že WeChat je sice používán především v Číně a okolních zemích, jenže jej používají i příbuzní žijící v zahraničí. Takový ban tak výrazně omezuje možnosti spojení pro čínskou komunitu, pro kterou je v podstatě primárním prostředkem komunikace.
 
Zároveň podotýká, že není jasné, zda WeChat skutečně ohrožuje národní bezpečnost a Trump dle ní nepředložil pořádné důkazy, že by tomu tak skutečně mělo být. Podle žalobců je zde hodně alternativ a jestli se Trump bojí o národní bezpečnost, stačilo by zakázat aplikaci na telefonech vládních a jiných činitelů, ale není důvod ho zakazovat celému USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář