www.svethardware.cz
>
>

Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy

Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
, , aktualita
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
K oblíbeným
reklama
Donald Trump neustále bojuje s Čínou a vedle TikToku, kterému o víkendu dovolil založit americkou pobočku ve spolupráci s Oraclem a Walmartem, mu byl a je trnem v oku komunikátor WeChat. Ten dle jeho obvinění sleduje americké uživatele a zasílá data o nich zpět do Číny. Vydal tedy výkonný příkaz, který aplikaci zabanoval. To mělo znamenat, že měl zmizet z obchodů App Store a Google Play, stejně tak by nemělo být možné jej aktualizovat, nicméně uživatelé, kteří ho měli nainstalován z dřívější doby, by tímto neměli být zatím dotčeni. Jenže jako obvykle, i zde se ozvaly hlasy, které se ptají, zda má Trump pro svá obvinění důkazy.
 
WeChat logo
 
Soudkyně okresního soudu Laurel Beeler tak tento ban napadla a prozatím mu vystavila stopku (měl nabýt účinnosti v neděli 20. září). Podle ní a státních žalobců takový ban odporuje 1. dodatku ústavy ohledně svobody slova. Faktem totiž je, že WeChat je sice používán především v Číně a okolních zemích, jenže jej používají i příbuzní žijící v zahraničí. Takový ban tak výrazně omezuje možnosti spojení pro čínskou komunitu, pro kterou je v podstatě primárním prostředkem komunikace.
 
Zároveň podotýká, že není jasné, zda WeChat skutečně ohrožuje národní bezpečnost a Trump dle ní nepředložil pořádné důkazy, že by tomu tak skutečně mělo být. Podle žalobců je zde hodně alternativ a jestli se Trump bojí o národní bezpečnost, stačilo by zakázat aplikaci na telefonech vládních a jiných činitelů, ale není důvod ho zakazovat celému USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek