www.svethardware.cz
>
>
>

Tržby AMD klesly pod miliardu, firma ztrácí na ceně

Tržby AMD klesly pod miliardu, firma ztrácí na ceně
, , aktualita
Společnost AMD jako obvykle nedlouho po Intelu zveřejnila své finanční výsledky za poslední kvartál. Ty rozhodně nejsou příznivé, neboť tržby klesly pod hranici jedné miliardy a v meziročním srovnání jde o rapidní změnu k horšímu.
K oblíbeným
reklama
Takové výsledky jsme ale ostatně mohli očekávat, takže rozhodně nejsou překvapivé. Stejně tak Intel podal očekávaný výkon a v jeho případě šlo o tržby 13,2 miliardy USD, takže je znát, jak se v tomto ohledu firmě AMD vzdaluje. Ta ještě před rokem utržila za druhý kvartál 1,44 miliardy USD a v tomto je to jen 942 milionů, takže můžeme mluvit o polovičním poklesu. Ve srovnání s prvním letošním kvartálem to už tak dramatické není, protože za ten AMD utržilo 1,03 mld USD. Celkový dluh společnosti zůstal stejný, a to 2,27 miliardy.

Pro firmu to znamená ztrátu z provozní činnosti 137 milionů dolarů počítáno dle GAAP principů a 87 milionů dle non-GAAP. Čistá ztráta pak čini 181 nebo 131 milionů, což dělá 0,23 a 0,17 dolaru na akcii. Za chabým výsledkem stojí dle Lisy Su především slabé prodeje procesorů pro PC a celkový pokles trhu s počítači PC, který znamenal snížený zájem OEM výrobců i koncových zákazníků. Před rokem také byl daleko větší zájem o grafické karty AMD, proto tedy onen výrazný rozdíl oproti 2. kvartálu 2014, takže jde především o slabé výsledky segmentu Computing and Graphics. Lisa Su pak zdůraznila, že AMD se nyní chce zaměřit především na budoucí procesory a grafické karty, které mají hrát na trhu vedoucí úlohu, takže není těžké uhodnout, že jde především o architekturu Zen a budoucí 14nm čipy.

Pro právě probíhající kvartál AMD počítá s růstem tržeb o 6 procent (plus/minus 3 procenta), a to v porovnání s druhým kvartálem. I tak ale na zveřejněné výsledky reagovaly akcie AMD poklesem a hodnota společnosti na trhu se dostala na 1,53 miliardy USD. To je pro zajímavost jen zlomek toho, co AMD původně zaplatilo za ATI Technologies, neboť tu téměř před deseti lety akvizovalo za 5,6 miliardy. Konkurenční Intel má na trhu hodnotu 140,8 miliardy a NVIDIA 10,7 miliardy.

Doufejme tedy, že se situace na trhu začne pro AMD brzy měnit k lepšímu a firma co nejdříve představí produkty, které jí to zajistí. Prozatím se ale můžeme těšit spíše na další kolo fám o akvizici AMD Microsoftem, Samsungem či jiným gigantem.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek