www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií
, , aktualita
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, dodavatel čipů pro velké společnosti, jakými jsou například NVIDIA, Qualcomm nebo Marvell, hodlá na konci příštího roku přejít na masovou produkci 10nm waferů.
K oblíbeným
reklama
TSMC se již chvíli trápí s přechodem na lepší výrobní technologii, tím škodí i svým zákazníkům, například NVIDIA je nucena již druhou sérii grafických karet postavit na zastaralé 28nm technologii, 20nm se rozhodla přeskočit.

Momentálně by měla nastoupit výroba waferů s 16nm technologií, což by snížilo už tak velký náskok konkurence. Samsung a Intel, který navíc každý druhý rok vždy několik nanometrů ubere, již vyrábí na 14 nm. Navíc s novou technologií klesne cena a zvedne se produkce, protože na jeden wafer se v takovém případě vleze více čipů, což pomůže firmě TSMC, aby se vrátila na vrchol.

A právě tyto výrobce chce TSMC předehnat. Už letos v létě má otevřít novou továrnu, která se navrhnuta speciálně na výrobu 10nm 12palcových waferů. Masová výroba nezačne hned, protože se bude muset doladit výroba, ale na konci roku 2016 by se výroba měla spustit.

Jestli se TSMC povede spustit továrnu na 10nm čipy v létě, tak se dostane do čela závodu o nanometry. Samsung v nejbližších měsících nemá v úmyslu přejít na novou výrobní technologii a Intel chce produkci 10nm čipů spustit v roce 2016.

Zdroj: GSMArena
reklama
Nejnovější články
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů