www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií
, , aktualita
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, dodavatel čipů pro velké společnosti, jakými jsou například NVIDIA, Qualcomm nebo Marvell, hodlá na konci příštího roku přejít na masovou produkci 10nm waferů.
K oblíbeným
reklama
TSMC se již chvíli trápí s přechodem na lepší výrobní technologii, tím škodí i svým zákazníkům, například NVIDIA je nucena již druhou sérii grafických karet postavit na zastaralé 28nm technologii, 20nm se rozhodla přeskočit.

Momentálně by měla nastoupit výroba waferů s 16nm technologií, což by snížilo už tak velký náskok konkurence. Samsung a Intel, který navíc každý druhý rok vždy několik nanometrů ubere, již vyrábí na 14 nm. Navíc s novou technologií klesne cena a zvedne se produkce, protože na jeden wafer se v takovém případě vleze více čipů, což pomůže firmě TSMC, aby se vrátila na vrchol.

A právě tyto výrobce chce TSMC předehnat. Už letos v létě má otevřít novou továrnu, která se navrhnuta speciálně na výrobu 10nm 12palcových waferů. Masová výroba nezačne hned, protože se bude muset doladit výroba, ale na konci roku 2016 by se výroba měla spustit.

Jestli se TSMC povede spustit továrnu na 10nm čipy v létě, tak se dostane do čela závodu o nanometry. Samsung v nejbližších měsících nemá v úmyslu přejít na novou výrobní technologii a Intel chce produkci 10nm čipů spustit v roce 2016.

Zdroj: GSMArena
reklama
Nejnovější články
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord TecLab dosahuje taktu 2340MHz na RTX 3080 a láme světový rekord
Na nové grafické karty GeForce Ampere si brousí zuby také profesionální overclockeři, neboť bylo jasné, že s jejich pomocí se budou lámat rekordy. A na první takový případ se už můžeme podívat díky Brazilcům z TecLab.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple 5nm proces TSMC je plně rezervován, největší podíl má Apple
Společnost TSMC se nedávno pochlubila tím, že její 5nm proces se vyvíjí velice dobře z hlediska výtěžnosti a je na cestě k tomu, aby se z něj stala ještě mnohem důležitější technologie, než je 7 nm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář