www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií

TSMC má v plánu za rok vyrábět 10nm technologií
, , aktualita
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, dodavatel čipů pro velké společnosti, jakými jsou například NVIDIA, Qualcomm nebo Marvell, hodlá na konci příštího roku přejít na masovou produkci 10nm waferů.
K oblíbeným
reklama
TSMC se již chvíli trápí s přechodem na lepší výrobní technologii, tím škodí i svým zákazníkům, například NVIDIA je nucena již druhou sérii grafických karet postavit na zastaralé 28nm technologii, 20nm se rozhodla přeskočit.

Momentálně by měla nastoupit výroba waferů s 16nm technologií, což by snížilo už tak velký náskok konkurence. Samsung a Intel, který navíc každý druhý rok vždy několik nanometrů ubere, již vyrábí na 14 nm. Navíc s novou technologií klesne cena a zvedne se produkce, protože na jeden wafer se v takovém případě vleze více čipů, což pomůže firmě TSMC, aby se vrátila na vrchol.

A právě tyto výrobce chce TSMC předehnat. Už letos v létě má otevřít novou továrnu, která se navrhnuta speciálně na výrobu 10nm 12palcových waferů. Masová výroba nezačne hned, protože se bude muset doladit výroba, ale na konci roku 2016 by se výroba měla spustit.

Jestli se TSMC povede spustit továrnu na 10nm čipy v létě, tak se dostane do čela závodu o nanometry. Samsung v nejbližších měsících nemá v úmyslu přejít na novou výrobní technologii a Intel chce produkci 10nm čipů spustit v roce 2016.

Zdroj: GSMArena
reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor Starship firmy SpaceX bude mít celkem 41 motorů Raptor
V případě velkých společností zabývajících se letectvím a kosmonautikou není zrovna obvyklé, že se o jejich novinkách dozvídáme z pilných tweetů jejich šéfa. Ale když tak dnes už komunikují i státníci, tak proč ne Elon Musk? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě Nintendo kvůli driftujícímu ukazateli čelí v USA hromadné žalobě
Uživatelé herních konzolí Nintendo Switch si stěžují na to, že po čase začne driftovat, čili ujíždět ukazatel spojený s ovladačem Joy-Con. A nyní si už jen nestěžují, dali se dohromady a podali hromadnou žalobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek