www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC odstartovala stavbu továrny v Arizoně

TSMC odstartovala stavbu továrny v Arizoně
, , aktualita
Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. začala s výstavbou nové továrny v americké Arizoně, která představuje investici kolem 12 miliard dolarů a v roce 2024 má začít vyrábět 5nm čipy.  
K oblíbeným
reklama
Tuto skutečnost prozradil na setkání se zákazníky a investory šéf společnosti C.C. Wei, dle nějž tak věci pokračují podle plánu. Zmíněných 12 miliard dolarů ovšem zdaleka nepůjde jen z kapes firmy TSMC, ostatně ta se vedle Intelu a Samsungu také uchází o svůj podíl z 54 miliard, které si vláda USA vyhradila na pobídky. A není vůbec vyloučeno, že už stavěná arizonská továrna na 5nm čipy nebude první a poslední, kterou TSMC na půdě USA v příštích letech vybuduje. 
 
Dle Reuters může jít až o šest zařízení, která může TSMC v USA vybudovat v příštích 10 až 15 letech. 
 
 
Samotná společnost TSMC ale o dalších případných investicích v USA mlčí a my víme jen o jejím plánu kapitálových investic, které mají v příštích 3 letech dosáhnout 100 milionů dolarů. Už letos má TSMC vynaložit 30 miliard, čili částky v dalších letech to budou podobné a do dalších let zatím nevidíme. 
 
C.C. Wei také uvedl, že jeho TSMC přijde s novou verzí 5nm výrobního procesu, která bude určena zvláště pro čipy určené do automobilů. Půjde o výkonný křemík využívaný především pro umělou inteligenci, takže si lze představit především systémy autonomního řízení. 
 
Vedle toho bylo také potvrzeno, že odstartování výroby 3nm technologií v továrně Fab 18 je stále plánováno na druhou polovinu tohoto roku. Zatím půjde ale o výrobu počítající s vysokými riziky a opravdu masová a běžná výroba 3nm čipů začne spíše až v příštím roce. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX G.Skill uvádí svou speciální počítačovou skříň Z5i pro Mini ITX
Společnost G.Skill známe spíše jako výrobce paměťových produktů, ale nyní tu máme její počítačovou skříň Z5i, která má pětihrannou základnu a určena je pro herní sestavy založené na základní desce Mini ITX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru Microsoft uznal problémy s rozmazaným textem nového taskbaru
Nejviditelnější změnou v systému Windows 10 v poslední době je nová funkce zvaná Novinky a zájmy, která se zobrazuje na hlavním panelu vpravo u minimalizovaných ikonek. Ukázalo se, že text se v řadě případů nezobrazuje ostře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků Seagate s WD kvůli Chia zvýší produkci pevných disků
Kapacita sítě kryptoměny Chia prudce roste a přirozeně se tím zvyšuje poptávka především po pevných discích. Společnosti Seagate a Western Digital se na ni rozhodly zareagovat, a to navýšením své produkce. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store Cyberpunk 2077 se vrací do obchodu PlayStation Store
Nakonec to trvalo půl roku, ale hra Cyberpunk 2077 se přece jen vrací do nabídky obchodu PlayStation Store. Sony se totiž dříve rozhodlo k nebývalému kroku, a sice odstranit nový očekávaný AAA titul z nabídky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat Ceny grafických karet se pomalu začínají snižovat
Dobrá zpráva přichází ze zahraničí, a to konkrétně na základě údajů ze serveru eBay. Na něm prodávané grafické karty začaly v řadě případů zlevňovat, i když mají samozřejmě zatím stále ještě daleko k doporučeným částkám. A co ceny na našem trhu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů