www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC se chce rázně bránit, obvinění jsou prý nepodložená

TSMC se chce rázně bránit, obvinění jsou prý nepodložená
, , aktualita
Dnes jsme se dozvěděli, že společnost GlobalFoundries napadla u německých a amerických soudů firmu TSMC, jejíž prvotní vyjádření si už můžeme přečíst. Jde přitom o případ, který může mít dalekosáhlé důsledky. 
K oblíbeným
reklama
GlobalFoundries v této věci kromě firmy TSMC cílí především na Apple, Broadcom, Mediatek, NVIDIA, Qualcomm a Xilinx, jejichž produkty by v krajním případě mohl potkat zákaz dovozu, protože byly vyrobeny jedním z procesů, které dle společnosti GlobalFoundries porušují její patenty. 
 
 
Celá záležitost je ještě velice čerstvá, a tak se od TSMC nedozvíme zatím nic jiného než to, co bylo uvedeno v krátkém prvotním prohlášení. V něm firma píše, že aktuálně se její právníci teprve seznamují s celou věcí a prohlížejí si dokumenty, které podala společnost GlobalFoundies 26. srpna. Vedení TSMC si je ale dle svých slov jisté, že veškerá obvinění nejsou ničím podložena a pokračuje, že jako přední inovátor ve svém oboru TSMC každý rok investuje miliardy dolarů pro svůj vlastní nezávislý vývoj těch nejpokročilejších technologií pro výrobu polovodičových čipů. Firma díky tomu vlastní jedno z největších patentových portfolií, které dále rozšiřuje a to už nyní čítá přes 37 tisíc světových patentů. 
 
Firma dále pokračuje, že její vedení je zklamané z toho, jak se jemu blízká firma ze stejného oboru snižuje k bezvýznamnému žalování namísto toho, aby soupeřila na trhu s využitím svých technologií. TSMC je na svou vedoucí pozici na trhu hrdé a hodlá se u soudu velice rázně bránit s využitím jakýchkoliv možností, které budou k dispozici, aby ochránilo své vlastní technologie. 
 
Jiná ze společností, které GlobalFoundries jmenují ve svých materiálech, se k tomuto případu zatím nevyjádřila. Ostatně tyto firmy zde figurují jako zákazníci TSMC, kteří by neměli být odpovědní za to, jakým způsobem byly objednané čipy vyrobeny. Jde ovšem i o to, že takoví zákazníci se přesto podílejí na vývoji a cestě čipu od návrhu po odstartování masové produkce, a firmy jako TSMC nabízejí možnost ladění výrobních procesů přímo dle zákazníkových potřeb. Čili takový zákazník nestojí zcela stranou a nedá se říci, že by s tím vším neměl nic společného až na to, že nakonec shrábne vyrobené wafery. Tak či tak, firmy jako NVIDIA či Apple v tomto případu hrají druhé housle a my můžeme očekávat, že pokud se k němu veřejně vyjádří, bude jejich postoj spíše rezervovaný a neutrální. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře