www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC se chce rázně bránit, obvinění jsou prý nepodložená

TSMC se chce rázně bránit, obvinění jsou prý nepodložená
, , aktualita
Dnes jsme se dozvěděli, že společnost GlobalFoundries napadla u německých a amerických soudů firmu TSMC, jejíž prvotní vyjádření si už můžeme přečíst. Jde přitom o případ, který může mít dalekosáhlé důsledky. 
K oblíbeným
reklama
GlobalFoundries v této věci kromě firmy TSMC cílí především na Apple, Broadcom, Mediatek, NVIDIA, Qualcomm a Xilinx, jejichž produkty by v krajním případě mohl potkat zákaz dovozu, protože byly vyrobeny jedním z procesů, které dle společnosti GlobalFoundries porušují její patenty. 
 
 
Celá záležitost je ještě velice čerstvá, a tak se od TSMC nedozvíme zatím nic jiného než to, co bylo uvedeno v krátkém prvotním prohlášení. V něm firma píše, že aktuálně se její právníci teprve seznamují s celou věcí a prohlížejí si dokumenty, které podala společnost GlobalFoundies 26. srpna. Vedení TSMC si je ale dle svých slov jisté, že veškerá obvinění nejsou ničím podložena a pokračuje, že jako přední inovátor ve svém oboru TSMC každý rok investuje miliardy dolarů pro svůj vlastní nezávislý vývoj těch nejpokročilejších technologií pro výrobu polovodičových čipů. Firma díky tomu vlastní jedno z největších patentových portfolií, které dále rozšiřuje a to už nyní čítá přes 37 tisíc světových patentů. 
 
Firma dále pokračuje, že její vedení je zklamané z toho, jak se jemu blízká firma ze stejného oboru snižuje k bezvýznamnému žalování namísto toho, aby soupeřila na trhu s využitím svých technologií. TSMC je na svou vedoucí pozici na trhu hrdé a hodlá se u soudu velice rázně bránit s využitím jakýchkoliv možností, které budou k dispozici, aby ochránilo své vlastní technologie. 
 
Jiná ze společností, které GlobalFoundries jmenují ve svých materiálech, se k tomuto případu zatím nevyjádřila. Ostatně tyto firmy zde figurují jako zákazníci TSMC, kteří by neměli být odpovědní za to, jakým způsobem byly objednané čipy vyrobeny. Jde ovšem i o to, že takoví zákazníci se přesto podílejí na vývoji a cestě čipu od návrhu po odstartování masové produkce, a firmy jako TSMC nabízejí možnost ladění výrobních procesů přímo dle zákazníkových potřeb. Čili takový zákazník nestojí zcela stranou a nedá se říci, že by s tím vším neměl nic společného až na to, že nakonec shrábne vyrobené wafery. Tak či tak, firmy jako NVIDIA či Apple v tomto případu hrají druhé housle a my můžeme očekávat, že pokud se k němu veřejně vyjádří, bude jejich postoj spíše rezervovaný a neutrální. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře