www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC vrací úder a žaluje GlobalFoundries z porušení řady patentů

TSMC vrací úder a žaluje GlobalFoundries z porušení řady patentů
, , aktualita
Po ohlášení žaloby na firmu TSMC ze strany GlobalFoundries přišlo ticho po pěšině, ale v pozadí si TSMC připravovalo svou reakci v podobě žaloby na oplátku. Ta se týká řady patentů a několika výrobních procesů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost TSMC jako nejtěžší váha ve svém oboru vytáhla neméně těžké zbraně v podobě svého patentového portfolia, které ji přiměla tasit žaloba firmy GlobalFoundries (GloFo). Dalo se ostatně očekávat, že taková reakce přijde a že si TSMC nenechá nic líbit a z dostupných informací to vypadá, že by GloFo mohla ještě velice litovat svého rozhodnutí. 
 
 
Firma TSMC nyní obviňuje GlobalFoundries z toho, že nelegálně využívá její duševní vlastnictví. A bezesporu v reakci na požadavek pro zastavení importu zboží vyráběného firmou TSMC je na oplátku požadován soudní příkaz vydaný k okamžitému zastavení výrobních linek GloFo. 
 
TSMC tvrdí, že žalovaná firma porušuje celkem 25 patentů, které se týkají technologií FinFET, jistých izolačních technik, tranzistorových hradel a jiných výrobních technologií. Jde přitom o řady výrobních procesů a konkrétně pak 40nm, 28nm, 22nm, 14nm a 12nm, takže v podstatě o celé portfolio firmy GloFo. 
 
Vedle okamžitého zastavení výrobních linek TSMC chce požadovat také odpovídající peněžité náhrady za dříve způsobené škody, takže jde o odplatu, která je mnohem více hrozivá než to, čeho chtělo dosáhnout samotné GloFo. Poněkud nervózní by z této rozmíšky mohla být i společnost AMD, pro kterou právě GloFo vyrábí potřebné I/O čipy pro moderní 7nm procesory a pak možná stále ještě starší 12nm procesory či grafické čipy. 
 
Zbývá ještě uvést, že TSMC podalo žaloby v USA, Německu a Singapuru, kde jsou umístěny ty nejdůležitější továrny firmy GloFo. My můžeme jen čekat na to, co přijde dále. Z výše řečeného to vypadá, že GloFo by se nyní mohla snažit spíše o mimosoudní urovnání eskalovaného sporu, nicméně do karet těmto firmám nevidíme. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře