www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC vrací úder a žaluje GlobalFoundries z porušení řady patentů

TSMC vrací úder a žaluje GlobalFoundries z porušení řady patentů
, , aktualita
Po ohlášení žaloby na firmu TSMC ze strany GlobalFoundries přišlo ticho po pěšině, ale v pozadí si TSMC připravovalo svou reakci v podobě žaloby na oplátku. Ta se týká řady patentů a několika výrobních procesů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost TSMC jako nejtěžší váha ve svém oboru vytáhla neméně těžké zbraně v podobě svého patentového portfolia, které ji přiměla tasit žaloba firmy GlobalFoundries (GloFo). Dalo se ostatně očekávat, že taková reakce přijde a že si TSMC nenechá nic líbit a z dostupných informací to vypadá, že by GloFo mohla ještě velice litovat svého rozhodnutí. 
 
 
Firma TSMC nyní obviňuje GlobalFoundries z toho, že nelegálně využívá její duševní vlastnictví. A bezesporu v reakci na požadavek pro zastavení importu zboží vyráběného firmou TSMC je na oplátku požadován soudní příkaz vydaný k okamžitému zastavení výrobních linek GloFo. 
 
TSMC tvrdí, že žalovaná firma porušuje celkem 25 patentů, které se týkají technologií FinFET, jistých izolačních technik, tranzistorových hradel a jiných výrobních technologií. Jde přitom o řady výrobních procesů a konkrétně pak 40nm, 28nm, 22nm, 14nm a 12nm, takže v podstatě o celé portfolio firmy GloFo. 
 
Vedle okamžitého zastavení výrobních linek TSMC chce požadovat také odpovídající peněžité náhrady za dříve způsobené škody, takže jde o odplatu, která je mnohem více hrozivá než to, čeho chtělo dosáhnout samotné GloFo. Poněkud nervózní by z této rozmíšky mohla být i společnost AMD, pro kterou právě GloFo vyrábí potřebné I/O čipy pro moderní 7nm procesory a pak možná stále ještě starší 12nm procesory či grafické čipy. 
 
Zbývá ještě uvést, že TSMC podalo žaloby v USA, Německu a Singapuru, kde jsou umístěny ty nejdůležitější továrny firmy GloFo. My můžeme jen čekat na to, co přijde dále. Z výše řečeného to vypadá, že GloFo by se nyní mohla snažit spíše o mimosoudní urovnání eskalovaného sporu, nicméně do karet těmto firmám nevidíme. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře