www.svethardware.cz
>
>
>

TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu

TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
, , aktualita
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, nabídku na stavbu továrny v Německu, a to konkrétně západně od Mnichova v místě bývalé letecké základy, dostal už Intel. Ten dosud zvažuje, kde svou novou Evropskou továrnu postaví, ale je v podstatě jisté, že ji na území EU opravdu vybuduje. To v případě TSMC není vůbec jisté, ovšem dříve měla tato firma rovnou odmítavý postoj. 
 
 
Nyní Mark Liu, předseda společnosti TSMC, dle Nikkei na setkání s akcionáři uvedl, že se právě nyní začíná zvažovat, zda v Německu postavit či nepostavit novou továrnu. Je tak stále brzy na to něco slibovat, ovšem TSMC tuto možnost zcela vážně probírá a konečné rozhodnutí má záviset především na potřebách zákazníků.
 
TSMC tím zřejmě myslí zákazníky v Evropě, kde jich má mnoho nejen z řad výrobců automobilů. V důsledku pak jde pochopitelně jednak o geopolitickou situaci, která se v případě Tchaj-wanu projevuje už zcela neskrývanými výhružkami ze strany Číny a dále jde i o aktuální nedostatek výrobních kapacit. 
 
Mark Liu uvádí, že jeho TSMC o možnostech stavby továrny jedná především se svými německými zákazníky, pro které by místní továrna musela představovat nějakou zřejmou výhodu. Firma ale hlásí, že její zákazníci obecně vítají její expanzi do světa, ale chce postupovat velice obezřetně. 
 
O plánech TSMC přitom víme, že se chystá expanze v USA, Japonsku a Číně. Bude to jednak moderní 5nm provoz v Arizoně, dále továrna v Japonsku pro starší a specializované procesy a pak rozšíření Fab 16 v Nankingu. A že je to velice živé téma, to TSMC dokazuje i nejnovější informací. 
 
Lze také očekávat, že pokud se TSMC k výstavbě továrny v Německu či jinde v Evropě nakonec rozhoupe, těžko tu půjde o supermoderní výrobní proces. Evropští zákazníci totiž zrovna nefigurují mezi těmi, kteří potřebují ty nejlepší výrobní technologie, a tak může jít spíše o něco staršího mezi cca 30 a 10 nm, než abychom tu počítali v jednotkách nanometrů. 
 
Server THW také upozorňuje na skutečnost, že Evropa postrádá potřebné testovací a pouzdřicí kapacity a pokud by TSMC nějaké nepostavilo společně s továrnou, mohlo by to dopadnout tak, že by se čipy stejně musely posílat přes moře a pak zase zpět, čili pak by šlo z logistického hlediska o nesmysl.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia si chystá SSD pro PCIe 5.0 se 14 GB/s Kioxia si chystá SSD pro PCIe 5.0 se 14 GB/s
Společnost Kioxia, která vznikla relativně nedálo z bývalé Toshiba Memory, si připravila SSD, jež již budou určena pro rozhraní PCIe 5.0, a nabídnout tak vysoké přenosové rychlosti končící až na 14 GB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: září 2021 Doporučené PC sestavy: září 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek22 komentářů
NIO uvádí na trh hybridní akumulátory s NMC i LFP NIO uvádí na trh hybridní akumulátory s NMC i LFP
Nevýhody lithiových akumulátorů se dají řešit různě. Automobilka NIO to nyní řeší "novým" typem akumulátorů, který využívá hybridní konstrukce. Kombinuje články NMC a LFP, které mají různé vlastnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP Envy 34: AiO PC dostane až GeForce RTX 3080 HP Envy 34: AiO PC dostane až GeForce RTX 3080
HP představilo nové All-in-One PC Envy 34. To má ultra širokoúhlý 34" displej IPS, výkonný procesor Intel Core i9 a grafickou kartu až GeForce RTX 3080. Nabídne 16MPx webkameru i porty Thunderbolt 4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3600 mizí z trhu a zbývají jen staré, nebo drahé modely Ryzen 5 3600 mizí z trhu a zbývají jen staré, nebo drahé modely
Od společnosti AMD jsme se už nejednou dozvěděli o tom, že kvůli omezeným výrobním kapacitám se snaží preferovat výrobu spíše dražších produktů. Nyní se to zřejmě ukazuje na dalším příkladu a sice na Ryzenu 5 3600. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů