www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tt Poseidon Z Forged: mechanika s integrovaným DAC

Tt Poseidon Z Forged: mechanika s integrovaným DAC
, , aktualita
Společnost Thermaltake si pod značkou Tt eSPORTS připravila novou mechanickou klávesnici Poseidon Z Forged. Ta však nevyužívá obvyklá tlačítka Cherry MX a chce zaujmout také svým podsvícením, integrovaným USB hubem a zvukovým DAC.
K oblíbeným
reklama
Tt eSPORTS Poseidon Z Forged je tedy nová mechanická klávesnice, ale ta dle výrobce nevyužívá běžná tlačítka značky Cherry MX, ale prý firemní tlačítka Tt eSPORTS Certified Mechanical. Z jejich označení však nemusí přímo vyplývat, že Thermaltake má vlastní mechanická tlačítka, ale že využívá tlačítka certifikovaná pro klávesnice Tt eSPORTS. Ve skutečnosti tomu má být tak, že Thermaltake podobně jako Razer využívá tlačítka Khail, a to jsou levnější kopie tlačítek Cherry MX.

Ty mají vydržet dle specifikací 50 milionů stisků a zákazník si může vybrat mezi verzemi Blue a Brown, které nabídnou velmi podobné vlastnosti jako jejich protějšky od německé firmy Cherry.

Tt eSPORTS Poseidon Z Forged krom toho nabídne podsvícené kláves v modré barvě s různým nastavením zón osvětlení, dále integrovaný DAC Audio Microcontroller Unit (MCU) se zesilovačem pro sluchátka, dále má ještě konektor pro mikrofon a dva USB porty. Po obou stranách klávesnice pak máme sloupec pěti programovatelných kláves, pro něž je připraveno pět profilů, takže dohromady 50 maker. Ta se mohou v jistým způsobem v režimu Game Mode ještě zdvojnásobit a pro jejich uložení poslouží integrovaná 64kB paměť.

Thermaltake ještě mluví o Advanced ISS, což nemá spojitost s vesmírnou stanicí, ale jde o Instant Shift System, který umožní přepínat mezi skupinami maker pomocí kláves Shift, Ctrl či Alt. K připojení samotné klávesnice poslouží odpojitelný 180cm USB kabel s pozlacenými konektory a podložka pod zápěstí je také odpojitelná.

Klávesnice má přijít na trh někdy v březnu s cenou kolem 140 USD, a to ve dvou verzích s tlačítky Blue a Brown. Záruka je pětiletá.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala