www.svethardware.cz
>
>
>

Twitter odstavil účet Donalda Trumpa: sílí otázky ohledně regulace sociálních sítí

Twitter odstavil účet Donalda Trumpa: sílí otázky ohledně regulace sociálních sítí
, , aktualita
Sociální sítě poslední dobou přitvrdily a většina z nich smazala Trumpovy nedávné příspěvky. V některých případech mu pozastavily účet. Twitter z dočasného banu přešel na ban na neurčito, zároveň ale rostou otázky ohledně regulace sociálních sítí.
K oblíbeným
reklama
Nedávné protesty ve Washingtonu a kontroverzní příspěvky Donalda Trumpa způsobily, že většina sociálních sítí tyto příspěvky buď smazala, nebo na účty amerického prezidenta uvalila dočasný (Twitter) nebo dokonce dlouhodobý ban na neurčito (Facebook, Instagram). Facebook účet pozastavil minimálně do 20. ledna, kdy prezidentský úřad převezme Joe Biden, ale není rozhodnuto, zda u tohoto data ban opravdu skončí nebo ne. Právě prvně zmiňovaný Twitter se ale nakonec přidal také a rovněž zavedl ban na neurčito. Trump tak nejenže nemůže přidávat nové příspěvky, ale dokonce se neukazují ani ty staré. Důvodem je především to, že Trump hodnotí výsledky voleb jako zfalšované a mnozí také hovoří o jeho podněcování k násilnostem. To se Trumpovi pochopitelně nelíbí a říká, že si založí vlastní sociální síť.
 
Donald Trump
ilustrační foto, autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Celá situace se ale může stočit i do jiné roviny, kterou nastínil britský ministr zdravotnictví Matt Hancock. Ten říká, že bany ukazují "redakční" rozhodnutí sociálních sítí, rozhodují, kdo má a kdo nemá mít prostor, a ty by tak neměly být hodnoceny jako "platformy", ale jako "vydavatelé". A s tím by se mělo změnit i to, jak silně by měly být regulovány a především, jaká by měla být zodpovědnost za obsah, který se na nich objeví.
 
Vzniká tak paradoxní (ale v zásadě očekávaná) situace, kdy nejprve politici tlačili na sociální sítě, aby limitovaly šíření násilného a jinak závadného obsahu, a když se podle požadavků politiků a vlád chovají, začínají to považovat za akt moderování obsahu, který jim nenáleží, že se chovají spíše jako redakce a ne jako sociální platformy. Tedy, že se samy posouvají do sféry, která bude vyžadovat ještě více regulace než dosud.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek