www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ukázal se Radeon Instinct MI100 s GPU Arcturus

Ukázal se Radeon Instinct MI100 s GPU Arcturus
, , aktualita
Zatímco hráči čekají na velké čipy Navi, AMD mezitím vyvíjí i další generaci GPU, která by se měla nejdříve dostat do profesionálních produktů jako Radeon Instinct MI100. Prozatím tu máme jeho prototyp. 
K oblíbeným
reklama
AMD Radeon Instinct MI100 by tak měl navázat na předchozí modely, jejichž řada MI zatím vyústila v model Radeon Instinct MI60 se 7nm GPU Vega a 32 GB paměti HBM2. Nový MI100 ostatně ukazuje také 32 GB paměti HBM2, ale to neznamená, že v tomto ohledu nenastane pokrok. Však zrovna nedávno se Samsung pochlubil novými paměťmi HBM2E "Flashbolt", které dosahují propustnosti na pin zatím 3,2 Gb/s a zvládnou i 4,2 Gb/s. Kdyby tak MI100 přišel takovými 3,2Gb/s paměťmi vyzbrojen, oproti MI60 by nabídl o 60 % vyšší paměťovou propustnost. 
 
 
Informace o Radeonu Instinct MI100 nám předkládá Komachi Ensaka ve svém krátkém, ale hodnotném tweetu se zprávou: AMD MI100 HBM2 D34303 A1 XL 200W 32GB 1000M. 
 
 
D34303 označuje variantu čipu Arcturus XL, která má zatím TDP 200 W a udávaný takt 1000 MHz, ovšem ten by se měl týkat spíše pamětí HBM2, než samotného GPU. Nicméně o takty v tuto dobu stejně ještě nejde, neboť ty budou patřit až mezi to poslední, co bude AMD na nových kartách ladit. 
 
O generaci Arcturus už víme dlouho a ostatně jde o další název převzatý z astronomie, který je na řadě po Polaris, Vega a Navi (přezdívka pro Gamma Cassiopeiae). O označení další chystané generace zatím nevíme. 
 
O GPU Arcturus XL se mluví jako o velkém monolitickém jádru, takže na rozkouskované grafické čipy asi čas ještě nenastal. Označení MI100 by tak podobně jako v předchozích případech mohlo označovat výkon v INT8, což by tak bylo 100 TFLOPS výkonu především pro AI. V případě obvyklých FP32 (single precision) by pak šlo očekávat přibližně 25 TFLOPS oproti 14,7 TFLOPS karty Radeon Instinct MI60.
 
 
Serveru techPowerUp se také povedlo získat BIOS této karty, který ukazuje, že takt 1 GHz by se měl týkat pamětí, ale i základu pro GPU, jež má zatím turbo na 1334 MHz. A vypadá to, že Arcturus nebude určen pro klasické grafické karty, neboť nebude vybaven 3D rasterizačním enginem. Díky tomu ovšem může uvolnit místo na čipu výpočetním jednotkám a dosáhnout vyššího výkonu. Čili Arcturus může klidně nastoupit vedle velkých Navi, aniž by si tyto produkty lezly do zelí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů