www.svethardware.cz
>
>
>

Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně

Ukončení spouštění Adobe Flash nadělalo problémy železnici v Číně
, , aktualita
Adobe Flash se s námi před dvěma týdny rozloučil a poslední aktualizace vypnula možnost jeho přehrávání. To zatopilo těm, kteří ani po několika letech varování, že tento den přijde, nepřešli na jinou platformu. Třeba železniční systém v čínském Ta-lienu.
K oblíbeným
reklama
Adobe Flash (kdysi Macromedia Flash) byl kdysi populárním nástrojem pro tvorbu různého multimediálního obsahu. Měl však problémy s výkonem i bezpečností, které se nikdy nepodařilo pořádně vyřešit, ačkoli Adobe poměrně často vydával další a další aktualizace. Postupně jej překonaly nové technologie, a tak vývojáři už několik let varovali, že přijde konec tohoto systému. Tento datum byl stanoven na 12. ledna 2021, kdy se poslední aktualizace systému z prosince 2020 postarala o to, aby obsah napsaný v Adobe Flash nebylo možno spouštět. Přesto se našlo pár stránek, které se na změnu nepřipravily. Jednou z nich byl i železniční systém ve městě Ta-lien v Číně. Platforma, která se obvykle používala na tvorbu jednoduchých her a přehrávání videí, zde byla využívána pro vlakové systémy.
 
Adobe Flash Player
 
Oficiální vyjádření zní, že ve Flashi byl udělán jen systém pro monitorování vlaků a jízdních řádů přes prohlížeč, který byl aktualizací odstaven na některých novějších počítačích, ale samotný vlakový systém a jejich vypravování běželo v pořádku. Některé zdroje sice tvrdí, že se zastavil i samotný provoz vlaků, ale to může být přibarvování si situace některými médii. Situaci řešili technici zhruba 20 hodin, než se jim povedlo na dotčené pracovní stanice zpět nainstalovat starší verzi Flashe, která nemá vestavěný "kill switch" a která se sama neaktualizuje. Jak dlouho ještě v Ta-lienu poběží na záměrně starší verzi Flashe, to ukáže až čas. Je však zajímavé, že ani po tolika letech varování ze strany Adobe se na změnu nepřipravili.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů