Umělá inteligence nyní umožňuje od sebe rozpoznávat jedince ptáků

Umělá inteligence nyní umožňuje od sebe rozpoznávat jedince ptáků
, , aktualita
Umělá inteligence se dá použít k mnoha různým účelům. Vědci z několika světových univerzit se rozhodli pomocí rozpoznávání obrazu a vzoru peří rozeznávat jednotlivce ptáků a nahradit tak nynější systémy kroužkování.
K oblíbeným
reklama
Několik univerzit z Francie, Portugalska, Německa a Jižní Afriky se rozhodlo, že zkusí najít alternativu ke stresujícímu a obtížnému kroužkování ptáků pomocí moderních informačních technologií. Natrénovali totiž systémy umělé inteligence tak, aby byly schopny rozeznávat jednotlivé ptáky stejného druhu. K tomu slouží jiné vzory v peří, které jsou pro každého jedince unikátní. Podle těchto znaků by je člověk nebyl schopen dobře rozeznat. Kamera tak při příletu ke krmítku vyfotí opeřence a systém na základě fotografie rozezná, o který jde exemplář.
 
Rozeznání ptáků pomocí AI
 
Testovalo se na populaci divokých ptáků i pěnkav chovaných v zajetí. Zatímco v prvním případě byla úspěšnost rozeznání 90 %, v druhém pak 87 %. Výsledky se vyhodnocovaly v spolupráci s klasickými kroužky, které byly jednoznačným identifikátorem, díky kterému mohli vědci validovat výsledky podané umělou inteligencí. Nyní je otázkou, jak se bude na výsledcích podepisovat změna opeření v průběhu času, vypadáváním peří a podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření Intel odhalil novinky o výrobních procesech, procesorech, GPU i pouzdření
Intel dnes prezentoval řadu novinek, z nichž některé jsme již nakousli ráno, ale nyní se už můžeme podívat na celou prezentaci. Půjde o novou výrobní technologii, procesory, grafické čipy, roadmap i pouzdření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy Samsung, ARM a AMD patrně budou vyvíjet CPU pro Androidy
Opětovně se objevují informace, že by společnosti Samsung a AMD měly spolupracovat na vývoji mobilních procesorů. Zainteresována by měla být i samotná společnost ARM, na jejíž architektuře by byly takové procesory postaveny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře