www.svethardware.cz
>
>
>

Unikají benchmarky Intelu Xe v Tiger Lake, je lepší než GPU AMD Vega 8

Unikají benchmarky Intelu Xe v Tiger Lake, je lepší než GPU AMD Vega 8
, , aktualita
Na internetu se objevily nové benchmarky, které by měly být ukázkou výkonu nových 10nm procesorů Intel Tiger Lake vybavených grafickým čipem Intel Xe. Výkon GPU je dosti slušný, překonává Vegu 8 v Radeonu 9 4900HS.
K oblíbeným
reklama
Intel si pro nás chystá nové 10nm procesory Tiger Lake, které by měly být vybaveny novými grafickými čipy Intel Xe. Všichni jsme zvědaví na to, jakého výkonu by tato GPU měla dosahovat, a první uniklé výsledky ukazují, že by to vůbec nemuselo být špatné. Test v 3DMarku srovnával výkon s Ryzenem 9 4900HS, nicméně obě dvě platformy se hodně lišily výkonem CPU a pamětí, takže je výsledky nutné brát trochu s rezervou.
 
Intel Core logo
 
Např. Ryzen měl takt 3,0 GHz a Boost 4,4 GHz, zatímco u procesoru Intel to bylo 2,7 GHz na základním taktu, Turbo pak ukazovalo jen 2,8 GHz. To napovídá, že by mohlo jít o nějaký z prvních vzorků a finální verze budou mít asi Turbo o něco vyšší. Rozdílem je také počet jader, kde AMD mělo 8C/16T, zatímco Intel 4C/8T. Lišila se také kapacita RAM, 16 GB versus 8 GB.
 
V celkovém skóre sice vyhrála platforma AMD s 3691 body proti 3157 bodům u Intelu, nicméně Graphics Core už vypadal poněkud jinak a tam bylo dosaženo 4084 versus 4514 bodů, což je o 10,5 % více pro Intel. Oba Graphics Test 1 i 2 totiž znamenaly vítězství Intelu. V prvním případě to bylo 19,8 fps proti 21,13 fps (+6,7 % pro Intel), v druhém pak 16,1 fps proti 18,32 fps (+13,7 % pro Intel). Naopak Physics Score bylo jasně v režii AMD (+63,4 %) a Combined Score přineslo dokonce +73,5 % pro AMD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů