www.svethardware.cz
>
>
>

Unikají benchmarky Intelu Xe v Tiger Lake, je lepší než GPU AMD Vega 8

Unikají benchmarky Intelu Xe v Tiger Lake, je lepší než GPU AMD Vega 8
, , aktualita
Na internetu se objevily nové benchmarky, které by měly být ukázkou výkonu nových 10nm procesorů Intel Tiger Lake vybavených grafickým čipem Intel Xe. Výkon GPU je dosti slušný, překonává Vegu 8 v Radeonu 9 4900HS.
K oblíbeným
reklama
Intel si pro nás chystá nové 10nm procesory Tiger Lake, které by měly být vybaveny novými grafickými čipy Intel Xe. Všichni jsme zvědaví na to, jakého výkonu by tato GPU měla dosahovat, a první uniklé výsledky ukazují, že by to vůbec nemuselo být špatné. Test v 3DMarku srovnával výkon s Ryzenem 9 4900HS, nicméně obě dvě platformy se hodně lišily výkonem CPU a pamětí, takže je výsledky nutné brát trochu s rezervou.
 
Intel Core logo
 
Např. Ryzen měl takt 3,0 GHz a Boost 4,4 GHz, zatímco u procesoru Intel to bylo 2,7 GHz na základním taktu, Turbo pak ukazovalo jen 2,8 GHz. To napovídá, že by mohlo jít o nějaký z prvních vzorků a finální verze budou mít asi Turbo o něco vyšší. Rozdílem je také počet jader, kde AMD mělo 8C/16T, zatímco Intel 4C/8T. Lišila se také kapacita RAM, 16 GB versus 8 GB.
 
V celkovém skóre sice vyhrála platforma AMD s 3691 body proti 3157 bodům u Intelu, nicméně Graphics Core už vypadal poněkud jinak a tam bylo dosaženo 4084 versus 4514 bodů, což je o 10,5 % více pro Intel. Oba Graphics Test 1 i 2 totiž znamenaly vítězství Intelu. V prvním případě to bylo 19,8 fps proti 21,13 fps (+6,7 % pro Intel), v druhém pak 16,1 fps proti 18,32 fps (+13,7 % pro Intel). Naopak Physics Score bylo jasně v režii AMD (+63,4 %) a Combined Score přineslo dokonce +73,5 % pro AMD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost NVIDIA osvětluje novou technologii Dynamic Boost
Společnosti NVIDIA a AMD mívají pozoruhodně podobné nápady, co se týče technologií, což se ukazuje i nyní. NVIDIA Dynamic Boost je totiž obdoba technologie SmarShift, kterou AMD představilo v rámci Ryzen Mobile 4000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek