www.svethardware.cz
>
>
>

Unikají benchmarky Intelu Xe v Tiger Lake, je lepší než GPU AMD Vega 8

Unikají benchmarky Intelu Xe v Tiger Lake, je lepší než GPU AMD Vega 8
, , aktualita
Na internetu se objevily nové benchmarky, které by měly být ukázkou výkonu nových 10nm procesorů Intel Tiger Lake vybavených grafickým čipem Intel Xe. Výkon GPU je dosti slušný, překonává Vegu 8 v Radeonu 9 4900HS.
K oblíbeným
reklama
Intel si pro nás chystá nové 10nm procesory Tiger Lake, které by měly být vybaveny novými grafickými čipy Intel Xe. Všichni jsme zvědaví na to, jakého výkonu by tato GPU měla dosahovat, a první uniklé výsledky ukazují, že by to vůbec nemuselo být špatné. Test v 3DMarku srovnával výkon s Ryzenem 9 4900HS, nicméně obě dvě platformy se hodně lišily výkonem CPU a pamětí, takže je výsledky nutné brát trochu s rezervou.
 
Intel Core logo
 
Např. Ryzen měl takt 3,0 GHz a Boost 4,4 GHz, zatímco u procesoru Intel to bylo 2,7 GHz na základním taktu, Turbo pak ukazovalo jen 2,8 GHz. To napovídá, že by mohlo jít o nějaký z prvních vzorků a finální verze budou mít asi Turbo o něco vyšší. Rozdílem je také počet jader, kde AMD mělo 8C/16T, zatímco Intel 4C/8T. Lišila se také kapacita RAM, 16 GB versus 8 GB.
 
V celkovém skóre sice vyhrála platforma AMD s 3691 body proti 3157 bodům u Intelu, nicméně Graphics Core už vypadal poněkud jinak a tam bylo dosaženo 4084 versus 4514 bodů, což je o 10,5 % více pro Intel. Oba Graphics Test 1 i 2 totiž znamenaly vítězství Intelu. V prvním případě to bylo 19,8 fps proti 21,13 fps (+6,7 % pro Intel), v druhém pak 16,1 fps proti 18,32 fps (+13,7 % pro Intel). Naopak Physics Score bylo jasně v režii AMD (+63,4 %) a Combined Score přineslo dokonce +73,5 % pro AMD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře