Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uniklá roadmap ukazuje chystané tablety Dell

25.4.2011, Jan Vítek, aktualita
Uniklá roadmap ukazuje chystané tablety Dell
Společnost Dell již dříve potvrdila, že pracuje na 10palcových tabletech, ale prozatím nezveřejnila žádné detaily. Ovšem tyto tajnosti se Dellu nyní trošku pokazily, neboť na svět se dostala část prezentace ukazující chystané tablety založené...
Společnost Dell již dříve potvrdila, že pracuje na 10palcových tabletech, ale prozatím nezveřejnila žádné detaily. Ovšem tyto tajnosti se Dellu nyní trošku pokazily, neboť na svět se dostala část prezentace ukazující chystané tablety založené na operačních systémech Google Android 3.0 (Honeycomb) a Microsoft Windows.Právě na Androidu má běžet tablet označovaný jako Streak Pro, jenž bude vybaven 10" obrazovkou s rozlišením 1280 x 800 (o tom si může nechat zdát kdejaký notebook). Hardwarový základ bude tvořen řešením SoC v podobě NVIDIA Tegra T25, které má pracovat na 1,2 GHz a nabídnout akceleraci 3D grafiky a pak tu je kromě datové výbavy také firemní uživatelské rozhraní Stage 1.5.

Druhý 10" tablet (1366 x 768) Latitude ST bude již s Windows 7 a využije platformu Oak Trail (čili Atomy) na 1,5 GHz, 2 GB RAM a až 128GB SSD. Bude to tedy (až na ono SSD) netbooková výbava obohacená o dotykovou obrazovku, GPS a akcelerometr. Na baterie má vydržet pracovat až po dobu 8 hodin, ale to si ověříme až ke konci tohoto roku.

A nakonec tu je velký 13" konvertibilní tablet, čili notebook s displejem na kloubu, jenž má přijít jen o měsíc později než Streak Pro. Ten se již pochlubí výkonnými Sandy Bridge - Core i3/i5/i7, 4 GB RAM a také výbavou pro zabezpečení - TPM (Trusted Platform Module, Bit Locker, čtečka otisků prstů, šifrovaný pevný disk).

Zdroj: TCM