6.10.2016, Jan Vítek, aktualita

Windows 10 možná je nejrychleji se šířící operační systém od Microsoftu, ale jeho Anniversary Update je na tom spíše naopak. Navíc se na nej nabalují další problémy, neboť nová aktualizace způsobuje, že počítač se chytne do rebootovací smyčky.

reklama
aktualizace bez problému | od: ticho.cz (38)  7.10.201616:36
Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1607 pro systémy x64 ­(KB3194496­)
Úspěšně nainstalováno dne 30.09.2016

Žádná komplikace u mě nenastala.

Průser vidím, že se instalace nových build edicí W10 Anniversary Edition sama spustí,
aniž by uživatel odklikl souhlas. Automaticky se restartují a začnou
hodinu instalovat, což v pracovním procesu je dost o průser.
Proto jsem na všech PC zaškrtl volbu odložit aktualizace funkcí
a upravil dobu aktivního používání, aby se automaticky nerestartoval Win10
při pracovní době :­-­)

OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: aktualizace bez problému | od: Milan Šurkala (1049)  9.10.201612:36
Vypadá to, že u mě na notebooku to také proběhlo v pohodě. Pro jistotu při instalaci vyhozena všechna periferní zařízení, vypnut antivir... Tak snad se neobjeví nějaký čertík později.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nedělejte z toho drama | od: Aldo (14)  7.10.201610:59
Situace nebyla tak dramatická jak ji popisuje autor článku, a Microsoft reagoval rychle, vydáním nové aktualizace. Problém se vyskytl u buildu 14393.222, pro PC. Sám jsem byl touto aktualizací postižen jako tester ­(insider­), tudíž jsem záležitost sledoval, rovněž další postižení byli též testéři. Ti s případnými problémy ovšem musí počítat, je to riziko které na sebe vzali s plným vědomím a dobrovolně. Zároveň mohou kdykoli z testovacího programu vystoupit. Pokus o instalaci tohoto buildu končil u postižených počítačů neúspěchem a vrácením do předešlého stavu, přitom se vzhledem k aktualizační politice Microsoftu, nabídla tato aktualizace opět ke stažení a instalaci. To bylo ovšem možné odložit. Problém vidím ovšem trochu v tom, že Microsoft tento problém nikde nekomentoval ­(alespoň já jsem komentář k němu nikde neobjevil­), ale to je, zdá se, u nich dost časté, k jejich škodě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Anniversary Downgrade | od: cert123 (54)  7.10.201610:25
Taky me uz postihl. Problemy nemam, ale vratily se mi aplikace, ktere jsem uz odinstaloval a misto prihlasovaciho okna mam zpet tu zbytecnou obrazovku navic. Snad budou shell skripty, kteryma jsem se toho bordelu zbavoval, jeste fungovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Nerestartuje, jen dělá, že dělá... a nic. | od: M0RGAN (104)  7.10.20162:52
"Pracujeme na aktualizacích 91%.
Nevypínejte počítač, bude to chvíli trvat.
Počítač se několikrát restartuje.­"

A běží to tak na notebooku už druhý den a nic. Ani ty restarty nejsou. Pomohlo vrátit se k předchozí verzi Winů, dal jsem aktualizovat a zase se stejným výsledkem ­(naprosto stejným, zásek na stejném procentu­)...
Mají štěstí, že jedu primárně na stolním, kde mám navíc zálohovaný systém, protože by mě tím jinak pěkně naštvali.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
ddd | od: pidalin (1007)  6.10.201613:38
Mně se od toho updatu stává že někdy při startu na tý obrazovce VÍTEJTE ­(nebo jak se to jmenuje ve Win 10­) vidim na pozadí tapetu zamykací obrazovky a někdy ne. Ten systém je prostě jeden velkej nedodělek, z alfa verze už jsme možná v beta verzi. :­-D A sesypal jsem to už asi 3x tak že to bylo potřeba uplně přeinstalovat včetně zformátování disku. Nejstabilnější Win je furt XP.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Takže Win10 zatím nee | od: Cemada (1018)  6.10.201612:40
Upřímně, díky takovým zprávám po Win10 zatím netoužím.
A to že aktualizace takhle zprzní PC, je docela krutá chyba Microsoftu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Je to jasne | od: Ventero (23)  6.10.201611:14
1. Nadella je chlap, ktery neni zpusobily vykonavat svou funkci ­- diplomaticky receno ­- a uz davno mel byt vymenen. Od odchodu Gatese je Windows i Office ergonomicky i funkcne cimdal horsi a esteticky cimdal hnusnejsi. Pod Nadellou je to dovedeno k dokonalosti a nikdy drive nebylo tolik bot.

2. Neochota velkych bohatych podniku si zaplatit par testeru a s nimi spolupracovat. Tyka se to vsech velkych firem ­- temer vsechny systemy a weby se ve vyse popsanem duchu zhorsuji a cim dal tim hure se s nimi pracuje. Osobne mam docela talent veci dorazit. Kdyz nekde neco blika, tak staci, abych tam jen prisel do blizkosti a zhasne to uplne :D
Uz jsem nabizel sve sluzby nekolika portalum a firmam pro SW, ale mou nabidku neprijaly :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Je to jasne | od: pidalin (1007)  6.10.201613:41
Asi tak. Co se týče ergonomie je Win 10 fakt zlo. Nebejt classic shellu tak jedu furt na Win 7. Opravdu nehodlam na stolnim PC mačkat ňáký dlaždice a už vubec se nehodlam zakládat ňákej MS Account a používat ňáký aplikace ze storu. Všechno to jenom otravuje lidi a maj s tim problémy hlavně BFU. Pokročilej uživatel se ňák zorientuje, ale jak mam třeba mámě vysvětlovat že je po upgradu na Win 10 všechno jinak? Nakonec jsem jí tam ten classic shell musel dát taky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Je to jasne | od: batmaster (369)  7.10.20167:08
Stejné pocity, akorát jedu na StartIsBack. Po updatu nefunkční PC, bez ovladače GK. Musel jsem vrátit vše zpět. Být obyčejný uživatel, koukám na to a volám o pomoc.
Třeba chtěli podpořit servisy PC. :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Je to jasne | od: pidalin (1007)  7.10.20169:20
Já čekal několik měsíců na driver k mojí zvukovce od asusu :­-­) Po upgradu sice fungovala, ale po čistý instalaci už jsem jí nerozchodil ani s driverama pro Win 7.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
na obhajobu | od: gin (3)  6.10.20169:38
Objavit chybu v cudzom kode, je podla mna o vela tazsie ako v pisanom texte. Aspon co sa tyka casoveho hladiska. Neviem akym sposobom pracuju v MS, ale ak nie je kod riadne zkomentovany, co ma robit, tak najskor ho musi ina osoba preluskat a riadne pochopit, co nie je prave jednoduche. iekolkokrat som chcel pre svoje produkty vyuzit cudzi kod a parkrat som to radsej vzdal a vytvoril si vlastny.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: na obhajobu | od: Milan Šurkala (1049)  6.10.20169:56
Chyba v softwaru je především proti opravě normálního textu spíše dvoufázový proces. U normálního textu je člověk slepý vůči vlastním chybám stejně jako je u programování slepý vůči postupům práce se softwarem, které by ho ani nenapadly. Proto je tady dobré mít někoho, kdo to otestuje, má i jiné nápady, co otestovat, zjistit, co funguje špatně a pak to předat zpět programátorovi, který tu chybu najde nejrychleji, pokud ví, co je špatně. Zásadní problém u programování je tedy ten, že programátor často nepřijde na to, že je něco špatně, neboť jej daný scénář nenapadne otestovat. Tester by neměl ani tak louskat kód, rozumět mu a hledat chyby, spíše jen programátorovi říci, za jakých podmínek ta chyba vzniká.

Příklad ze života. Na vysoké škole jsme ve skupince tří lidí vyvíjeli simulaci operačního systému ­(jednoduchou simulaci DOSu v Javě, vytváření virtuálních složek a souborů, mazání a podobně­). Byli jsme v podstatě dva programátoři a třetí kamarád pak testoval. My dva vývojáři jsme otestovali snad všechno, všechny scénáře, validní i neplatné vstupy, ošetření chyb, které nás napadly. Plni hrdosti nad vykonaným dílem jsme to předali našemu testerovi s tím, že tam nemůže najít chybu. První klávesa, kterou zmáčkl, shodila celou aplikaci. Nás totiž vůbec nenapadlo, že by někdo nemusel zadat žádný vstup a zmáčknout jako první klávesu Enter. Nám předal popis chyby a my už věděli, kde to zhruba máme hledat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: na obhajobu | od: Cemada (1018)  6.10.201612:38
To je vypráskaná historka :­-D
Člověk co něco tvoří ­(píše, programuje­) může do znaků čumět třeba celý den a problém nejít, pak přijde někdo jiný, mrkne a vidí.
Na střední jsme takhle programovali CNC program a kámošovi to v simulaci jezdilo jinak než chtěl, docela se s tím trápil a pak někdo přišel, kouknul a řekl: ­"Tady máš špatné znamínko.­"
Ta to prostě je :­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.