www.svethardware.cz
>
>

USA nebude zákonem nařizovat zadní vrátka v IT produktech, prozatím

USA nebude zákonem nařizovat zadní vrátka v IT produktech, prozatím
, , aktualita
USA jsou velmi dobře známé tím, že mají pod záminkou zvyšování bezpečnosti tendenci špehovat co nejvíce lidí. Prozatím ale nebude ze zákona vyžadovat vkládání zadních vrátek do IT produktů, což bylo cílem několika posledních jednání.
K oblíbeným
reklama
Spojené státy americké úzkostlivě chtějí zlepšovat svou vlastní bezpečnost, k čemuž chtějí využít i kybernetických prostředků. Poslední dobou probíhala debata vlády s mnoha IT společnostmi, kdy USA chtěly ze zákona nařídit, aby soukromé IT společnosti instalovaly do svých produktů zadní vrátka, která vládě umožní obejít šifrovanou komunikaci (rozšifrovat ji) a dostat se tak k dosud zabezpečeným datům.


James Cooney

Zdroj: Federal Bureau of Investigation (
http://www.fbi.gov/) [Public domain], Wikimedia Commons


Ředitel FBI James Cooney (na obrázku výše) ve čtvrtek prohlásil, že nařizování něčeho takového ze zákona se ukládá k ledu. Nezapomněl však dodat "prozatím". Výsledkem tedy je, že oficiálně se sice nic takového zatím nevyžaduje a nenařizuje, ale jednání se společnostmi probíhají dál. Vláda tím chce snáze bojovat proti terorismu či jiné kriminální činnosti a tlačí na společnosti právě v zájmu všeobecné bezpečnosti obyvatelstva. Koalice těchto společností pod názvem SaveCrypto.org pochopitelně o něčem takovém nechce ani slyšet, nicméně FBI už údajně některé společnosti "nalomila". Celý systém šifrované komunikace by se tak stal zbytečným.

Zdroj: theregister.co.uk, pcworld.com, washingtonpost.com
reklama
Nejnovější články
V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2 V Indonésii postaví obří plovoucí solární elektrárnu o rozloze 16 km2
Singapurská společnost Sunseap Group chce v Indonésii na ostrově Batam postavit obrovskou solární elektrárnu, která bude plovoucí. Zemi by tak tento projekt měl pomoci v přechodu na obnovitelné zdroje energie.
Včera, aktualita, Milan Šurkala37 komentářů
Záhadná kometa konečně ukázala své koma Záhadná kometa konečně ukázala své koma
Nedávno zaujal astronomy záhadný objekt blížící se směrem do středu Sluneční soustavy, i když s úctyhodným odstupem, který byl později vyhodnocen jako velká kometa, a to možná taková, která tu ještě nikdy nebyla. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek
PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu PlasticArm: 32bitový procesor na kusu plastu
Společnost Arm ukázala procesor PlasticArm, který byl vyvinut v úzké spolupráci s PragmatIC, jež byla navázána už někdy před osmi lety. Máme tu tak fyzicky flexibilní 32bitové CPU Arm, které se může hodit pro celou řadu věcí. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU Radeon RX 6700 XT byl zprovozněn na desce s RISC-V CPU
Společnost SiFive dala minulý rok vývojářům k dispozici desky HiFive Unmatchd RISC-V s procesorem či SoC U7. Právě na jedné z nich byl nyní zprovozněn Radeon RX 6700 XT pod systémem Linux. 
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky Seagate plánuje vyslat na trh spotřebitelské 20TB pevné disky
Seagate právě pracuje na nových pevných discích s vysokou kapacitou 20 TB, které budou určeny pro běžné spotřebitele a ne servery, NAS a podobně. Kdy přijdou a jaké technologie nám vůbec nabídnou?
23.7.2021, aktualita, Jan Vítek12 komentářů