www.svethardware.cz
>
>

USA nebude zákonem nařizovat zadní vrátka v IT produktech, prozatím

USA nebude zákonem nařizovat zadní vrátka v IT produktech, prozatím
, , aktualita
USA jsou velmi dobře známé tím, že mají pod záminkou zvyšování bezpečnosti tendenci špehovat co nejvíce lidí. Prozatím ale nebude ze zákona vyžadovat vkládání zadních vrátek do IT produktů, což bylo cílem několika posledních jednání.
K oblíbeným
reklama
Spojené státy americké úzkostlivě chtějí zlepšovat svou vlastní bezpečnost, k čemuž chtějí využít i kybernetických prostředků. Poslední dobou probíhala debata vlády s mnoha IT společnostmi, kdy USA chtěly ze zákona nařídit, aby soukromé IT společnosti instalovaly do svých produktů zadní vrátka, která vládě umožní obejít šifrovanou komunikaci (rozšifrovat ji) a dostat se tak k dosud zabezpečeným datům.


James Cooney

Zdroj: Federal Bureau of Investigation (
http://www.fbi.gov/) [Public domain], Wikimedia Commons


Ředitel FBI James Cooney (na obrázku výše) ve čtvrtek prohlásil, že nařizování něčeho takového ze zákona se ukládá k ledu. Nezapomněl však dodat "prozatím". Výsledkem tedy je, že oficiálně se sice nic takového zatím nevyžaduje a nenařizuje, ale jednání se společnostmi probíhají dál. Vláda tím chce snáze bojovat proti terorismu či jiné kriminální činnosti a tlačí na společnosti právě v zájmu všeobecné bezpečnosti obyvatelstva. Koalice těchto společností pod názvem SaveCrypto.org pochopitelně o něčem takovém nechce ani slyšet, nicméně FBI už údajně některé společnosti "nalomila". Celý systém šifrované komunikace by se tak stal zbytečným.

Zdroj: theregister.co.uk, pcworld.com, washingtonpost.com
reklama
Nejnovější články
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance? Microsoft Productivity Score: jen přehled, nebo kladivo na zaměstnance?
Mnozí zaměstnanci se letos přesunuli domů, aby svým dílem pomohli "zploštit křivku", ovšem zaměstnavatelé leckdy zjistili, že mají jen omezené možnosti, jak kontrolovat jejich produktivitu. Do toho přišel Microsoft. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce RTX 3060 Ti se dostává do nabídky obchodů, kolik stojí? GeForce RTX 3060 Ti se dostává do nabídky obchodů, kolik stojí?
Už příští týden se začne prodávat grafická karta GeForce RTX 3060 Ti, která by tak už nějaký ten den měla proudit na sklady obchodů. Ty už také pomalu zveřejňují její ceny a zatím tu máme třeba lotyšský Dateks. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek