www.svethardware.cz
>
>

USA začnou výrobu X-60A, testovací rakety pro dosažení Mach 8

USA začnou výrobu X-60A, testovací rakety pro dosažení Mach 8
, , aktualita
Spojené státy chtějí minimalizovat náklady na vývoj hypersonických letadel a raket schopných dosahovat mnohonásobky rychlosti zvuku. Raketa X-60A má být platformou schopnou levně dosahovat Mach 8, tedy téměř 10000 km/h.
K oblíbeným
reklama
US Air Force Research Laboratory (AFRL) chce zlevnit vývoj nadzvukových raket, a proto vyvíjí speciální nadzvukovou raketu, která bude sloužit k testování technologií spojených s hypersonickou rychlostí. Nese název X-60A (původně GOLauncher 1) a nyní se po úvodních fázích vývoje (úspěšném projití Critical Design Review) konečně překlápí do fáze výrobní. První reálné kusy rakety by měly být hotovy v průběhu příštího roku 2020. Raketa byla vyvíjena ve spolupráci se společností Generation Orbit Launch Services a cílem bylo vytvořit platformu, která umožní levnější testování technologií s rychlostmi Mach 5 a vyššími, jejichž dosahování bylo dodnes extrémně drahé.
 
X-60A
 
Nový typ rakety je poháněn raketovým motorem Hadley, který využívá ke spalování i tekutého kyslíku. Raketa se vypouští ze vzduchu a měla by být schopna dosáhnout rychlosti Mach 8, což je zhruba 9800 km/h (u zemského povrchu). Samozřejmostí je záznam telemetrie a dalších dat důležitých pro následný další vývoj nadzvukových technologií. Raketa nicméně nebude létat do vesmíru. První skutečné lety nově vyrobených raket jsou v plánu příští rok na Cecil Spaceport v Jacksonville na Floridě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů