www.svethardware.cz
>
>

USA začnou výrobu X-60A, testovací rakety pro dosažení Mach 8

USA začnou výrobu X-60A, testovací rakety pro dosažení Mach 8
, , aktualita
Spojené státy chtějí minimalizovat náklady na vývoj hypersonických letadel a raket schopných dosahovat mnohonásobky rychlosti zvuku. Raketa X-60A má být platformou schopnou levně dosahovat Mach 8, tedy téměř 10000 km/h.
K oblíbeným
reklama
US Air Force Research Laboratory (AFRL) chce zlevnit vývoj nadzvukových raket, a proto vyvíjí speciální nadzvukovou raketu, která bude sloužit k testování technologií spojených s hypersonickou rychlostí. Nese název X-60A (původně GOLauncher 1) a nyní se po úvodních fázích vývoje (úspěšném projití Critical Design Review) konečně překlápí do fáze výrobní. První reálné kusy rakety by měly být hotovy v průběhu příštího roku 2020. Raketa byla vyvíjena ve spolupráci se společností Generation Orbit Launch Services a cílem bylo vytvořit platformu, která umožní levnější testování technologií s rychlostmi Mach 5 a vyššími, jejichž dosahování bylo dodnes extrémně drahé.
 
X-60A
 
Nový typ rakety je poháněn raketovým motorem Hadley, který využívá ke spalování i tekutého kyslíku. Raketa se vypouští ze vzduchu a měla by být schopna dosáhnout rychlosti Mach 8, což je zhruba 9800 km/h (u zemského povrchu). Samozřejmostí je záznam telemetrie a dalších dat důležitých pro následný další vývoj nadzvukových technologií. Raketa nicméně nebude létat do vesmíru. První skutečné lety nově vyrobených raket jsou v plánu příští rok na Cecil Spaceport v Jacksonville na Floridě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala