www.svethardware.cz
>
>
>

USA zařazují na černou listinu i Xiaomi a další společnosti

USA zařazují na černou listinu i Xiaomi a další společnosti
, , aktualita
Vláda Spojených států se ještě krátce před koncem Trumpovy administrativy zaměřila na další čínské společnosti, mezi nimiž se ocitl i oblíbený výrobce chytrých telefonů či jiné elektroniky, společnost Xiaomi. 
K oblíbeným
reklama
Xiaomi je i u nás velice oblíbený výrobce chytrých telefonů či jiné elektroniky, ostatně dle Heureky má mezi první desítkou nejoblíbenějších modelů hned pět svých produktů. Nyní se tato firma, která nedávno díky svému prudkému růstu předstihla na světovém trhu Apple, a stale se tak světovou trojkou, ocitla na černé listině, ovšem není to ta samá (US Entity List), na níž jsou zapsány například společnosti Huawei, DJI či SMIC. 
 
Znamená to, že Xiaomi a dalších osm firem jako výrobce letadel COMAC (Commercial Aircraft Corporation of China) stále ještě může importovat technologie amerických firem bez speciální licence. To jsou takové licence, které se firmám jako Huawei zpravidla nevydávají, čili zatím se společnosti Xiaomi ještě nic tak zásadního nestalo. V tomto případě jde o to, že americké firmy, které mají své podíly či investice ve společnostech zařazených na tuto černou listinu, se této své vazby musí zbavit nejpozději do 11. listopadu 2021. Ovšem v tu dobu už může být vše zcela jinak. 
 
 
Důvod pro zařazení Xiaomi a jiných na novou černou listinu má být stále stejný, a to údajné vazby na čínskou armádu, ovšem podrobnosti se nedozvíme. 
 
Na hongkongské burze se v reakci na tuto zprávu ze čtvrtka na pátek propadla hodnota akcií firmy Xiaomi o více než deset procent.
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala