Kedze je dolar stale nepochoptelne jedina rezervna svetova mena tak si FED moze tlacit bezcenne papieriky kolko chce a kedy chce. Prelievat kapital na akciovych trhoch je potom len otazka sekund. Amici si tie svoje vlastne firmy umelo nafukuju (vid Apple,Tesla). Zjavne to uz nestaci takto kontrolovat pri sokujucom velkom tempe rastu Cinskej ekonomiky. Preto si vymysleli dalsi pomocny nastroj... sankcie. -10% hodnoty akcii skoro instant po sankciach to nie je vobec zle nie? Hlavne ak chcete cielene niekoho znehodnotit ale nemate na to ine paky. Nie z dovodu ze si niekto buduje spionaznu siet ale z dovodu ze tak ekonomicky silna firma/korporacia si potom sama diktuje podmienky na trhu. Take Apple by inak Xiaomi zadupalo pod zem do jedneho roku. Chapem ze tym si vlastne chrania "domace" firmy a kapital, nepaci sa mi len sposob ako to robia. Zlodejinou a sprostym okradanim. Vlastne nic ine som od Amikov necakal ani necakam....
Odpovědět1 0
Ale jinak poslední dobrý Xiaomi končil u čísla 2. Už je to pár let, co na jednom našem webu upozorňovali na fakt, že přihlášením se k účtu Xiaomi souhlasíte s tím, že se obsah telefonu stane majetkem Xiaomi. Bez přihlášení k účtu zase nemáte šanci to odemknout. Dá se to obejít. Ale kdo nečte smlouvu, pak se diví. A to jsou ti Číňani natolik féroví, že vám to zobrazí na displeji, než se k tomu účtu přihlásíte a pokud máte aktivní účet google, stane se majetkem Xiaomi i váš účet na google, což je trochu paradox. Na druhou stranu pak by ale měli soudruzi v júesej zablokovat google, protože ten dělá to samé. Čína jen, věrná tradici, pouze kopíruje to co dělá google.
Odpovědět2 0
je na čase, aby je svět začal ignorovat. Když se chtějí odtrhnout od světového obchodu, jejich věc, ale ostatní země by měly na jejich kecy zvysoka kašlat a řídit se vlastním rozumem a ne nějakými z palce vycucanými důvody pro nějaké sankce. A navíc, pokud USA tímto postupem poruší pravidla mezinárodního obchodu, měly by být uvrženy sankce na ně.
Odpovědět9 6
To by mě zajímalo, koho z amerických investorů Xiaomi a ostatních zařazených trumpeta tak nesnáší, že ho takhle sundá :) Donutí je se "této své vazby musí zbavit nejpozději do 11. listopadu 2021" což samo o sobě takhle narychlo může znamenat ztrátu, nemluvě o pádu cen akcií které tomu ještě přidají :D jakože MAGA at its best :D
Odpovědět2 2
To ,že xiaomi má software s možnostmi pro špionáž a odesílá co se mu zachce se snad vědělo od té soby co vyšel první model ne ? Já jsem nechápal od začátku proč to odnesl jen Huawei.
Odpovědět1 0
Není se čemu divit, praktiky Xiaomi jsou určitě ještě horší než Huawei. Používat Xiaomi s originálním SW je naprostá nezodpovědnost. Na svůj jsem si po zjištění, jaká neopodstatněná oprávnění mají základní neodstranitelné aplikace, ihned jsem nasadil LineageOS. Jako aby i pitomá kalkulačka mohla lézt do kontaktů, komunikovat přes Internet a kdykoliv provádět záznam z mikrofonu... to jako vážně?! Nevím jak dnes, ale ty 3 roky zpět tato oprávnění v Androidu nešla nijak zakázat.
Jo super HW za levný peníze, ale za jakou cenu. Od té doby na Xiaomi bez LineageOS ani nesáhnu a ani tak člověk neví, co vše může dělat jejich firmware na pozadí.
Odpovědět10 13
Problém ve šmírování je, že by teoreticky mohli. Ovšem třeba soft HUAWEI prohlédlo řádku po řádce několik set odborníků a shodně potvrdili, že je sice napsaný prasecky (a co dneska není?) ale že žádné šmírovací funkce neobsahuje. Ovšem pak je tu praxe.. Díky Eduardu Snowdenovi máme potvrzeno, že jedna země skutečně mobily ke šmírování zneužívá. Ovšem čína to fakt není :)
Odpovědět14 7
Problém HUAWEi je to že narozdíl od Xiaomi je rozlezlé v Síťová infrastruktuře což je sakra větší problém než že vám na xiaomi telefonu vyskočí reklama.
A těch několik set odborníků bych chtěl vidět :-)
Odpovědět7 9
Ano, to je skutečný problém. Pro amíky. Ty hodné hochy, kteří přeci nikdi nikoho nediskriminují, neodposlouchávají, žádnou zem nenapadli atd. Jakmile je totiž BTW i mobil z Číny, tak je to pro ne neodposlouchávatelné. Huawei totiž ani do telefonů, ani do BTS (a ani jinam) neinstaluje CIA friendly klíče.
Odpovědět15 5
Všechny tajné služby se snaží sledovat nejen mobily, ale veškerou nepřátelskou činnost vyvíjenou proti své zemi.
Rozdíl je v tom, že taková čína, rusko, nebo třeba irán se k nám chovají nepřátelsky a hlavně berou nás za nepřátele, takže nechat si od nich budovat jakoukoliv páteřní infrastrukturu (o mobily opravdu ani tak nejde), je pro stát hloupé a nebezpečné.
Pokud jde jen o mobily, tak čínské firmy, pokud chtějí fungovat, musí spolupracovat s KS číny a její rozvědkou, to je taková "drobná" nuance proti demokratickým zemím, tam s tajnou službou může firma vyběhnout a nic se jí nestane.
Odpovědět4 15
Já se spíše kloním k názoru wrah666. Ano, USA nás šmíruje již dlouho (možná si můžou z těch dat něco líznout i členové NATO ??) a všichni mu jdou na ruku. Výrobci telekomunikační infrastruktury, o cloudových službách Apple/Google/Microsoft nemluvě...
Ano, software od Huawei není rozhodně napsán ideálně (splácaných X platforem), na druhou stranu "zatím" v sobě nemá mít žádný backdoor. A ANO, do budoucna samozřejmě může mít. Ale v současné (anglo-americko-evropské) infrastruktuře už ty backdoory JSOU !!!
Takže pokud by čínská infrastruktura šla Amíkům na ruku a nechala je sledovat celý svět, bylo by o OK. Takhle je to "věc národní bezpečnosti USA" a všichni se můžou pos..t.
Další věcí je, že pokud například budeme budovat 5G sítě (od jiných výrobců než Huawei) - např. v Evropě oblíbený Ericsson, tak co jsem slyšel: 1) nemají plnohodnotné 5G. 2) část infrastruktury stejně nakupují v Číně (a myslím, že část i od Huawei). Přelepit štítky, upravit firmware .... cenu pro odběratele 2x vynásobit ... a máme SUPER evropský HW.
Odpovědět0 0
TEoreticky s rozvědkou vyěhnouh můžou, ovšak (/jak se ukázalo, když to celé prasklo) nevyběhli. A opět jsme u jádra pudla. USA obviňují jiné, ovšem jediná zem na světě, u které je potvrzené, že to skutečně dělá jsou USA. A zajímavé. Prý jde o "přátele" ale dělají to i kamarádům- Tedy údajným, protože pokud tohle provádíte hlavě státu, tak fakt nejde o přátelský čin.
BTW: o číně se to říká celé roky. Nepřijde vám zajímavé, že se NIKDY nenašel důkaz? Ani hormadného doposlechu, ani "šmírovacích čipů" a podobně?
Odpovědět12 5
Stejně jako jaderné zbraně v Iráku ... taky je "svět neviděl". Ale posílit si pozice v oblasti s těžbou ropy nikdy neškodí ...
A s tím šmírováním ze strany USA je to taková klasika: "Zloděj křičí, chyťte zloděje ... "
Odpovědět0 0
Mě opět udivuje, že na Čínu vždy potřebujete důkaz, ale na USA Vám vždy stačí jen podezření.
To pochopitelně neznamená, že všechna nařčení ze strany USA jsou nutně pravdivá, viz Vámi zmíněné šmírovací čipy, které snad opravdu nikdy nikdo nepotvrdil. A to pochopitelně neznamená, že nechce šmírovat (a nešmíruje) samotná vláda USA, která např. před pár lety tak moc tlačila na Apple, aby otevřel iOS. Ale opět od Vás vidím značnou jednostrannost, kdy na jednu stranu potřebujete důkazy, ale na druhou ne, a tam si vystačíte s podezřením.
Odpovědět7 4
Důkazů proti USA je plná kauza Snowden. Dohromady kolik milionů stránek. A pravost potvrdili oni sami tím. že ho chtějí zavčít na doživotí. A také jak brečeli, že tím, že se například v Afghánistánu provalí kdo je práískač, tak chudáčky donašeče čeká lynč.
Odpovědět6 4
V takovém případě můžeme úplně stejně dokázat, že šmíruje Čína. Spousta společností tam nemůže podnikat, protože má E2E šifrování. Sama vláda požaduje, aby tam byla zadní vrátka (podobně jak by to ráda prosadila i vláda USA), FB, Google a další tam nemohou mít své služby... To je potom také důkaz. A pochopitelně Čína v tom není sama, k podobným věcem směřuje např. i Austrálie. Tohle dělají všichni. Zajímavé je, že v případě USA jsou věci problémem a podobné věci v Číně snad i chválíte.
Odpovědět4 5
Oba, Vy i blue.sun získáváte zřejmě názory na dezinfo webech, co třeba zkusit použít vlastní hlavu?
Snowden pod ochranou ruské kriminální oligarchie pro mě není relevantní zdroj.
Pokud si budu moci vybrat, raději budu žít v té podle vás hrozné americe, než v číně a rusku, u vás obou to je zřejmě naopak, tak vzhůru do ráje, hodně štěstí. :-)
Odpovědět2 3
Ano, dnes pod ochranou Rusů. Ovšem zprávy potvrdili sami amíci. Jednak tím, že se pokusili S zavřít, dvak například brekotem, že je to tak hrozné, že bonznul kdo v Afghánistánu donáší a že jim tím pádem práskače asi zlynčují-- (A tím veškerá lítost nad zrádci skončila)
Odpovědět2 3
Je opravdu zajímavé, jak se zde v diskuzích pracuje s důkazy. Na obou stranách vidím totéž. Pokud se pro jednu stranu nehodí důkazy, tak se smetou ze stolu jako "nerelevantní". To se pak nikdy nic nedokáže, když se jakýkoli důkaz proti odstraní jako nepodložený. Na jednu stranu budeme přijímat všechny důkazy, ba i podezření, ale na druhou ne? Protože se to nehodí?
Odpovědět2 2
Teď koukám třeba na tu zmíněnou kalkulačku (Mi9) a
Povoleno: nejsou povolena žádná oprávnění
Zamítnuto: úložiště
A funguje úplně normálně, takže chyba bude někde jinde. A nebo taky lžeš;)
Odpovědět1 0
Vyhľadaj odbornú pomoc. Zjavne ju potrebuješ...
Odpovědět0 0
Musím podpořit tento názor. Vlastnil jsem Xiaomi Mi4, po roce používání jen s Google účtem jsem si udělal Xiaomi účet, chtěl jsem vědět o čem to je a zjistil jsem. Na serveru Xiaomi se objevili všechny SMS fotky emaily z telefonu. A to jsem tam neměl založený jejich účet. Telefon šel okamžitě z domu. Stačí že mě šmíruje Google...
Odpovědět2 2