www.svethardware.cz
>
>
>

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk
, , aktualita
Po dlouhé soudní bitvě bylo společnosti Defence Distributed od 1. srpna nabídnout předlohy funkčních zbraní pro výrobu pomocí 3D tiskárny. Těsně před termínem bylo toto ale opět zrušeno a Američané si tak zbraně zatím nevytisknou.
K oblíbeným
reklama
Dlouhá soudní bitva společnosti Defence Distributed se táhla už od roku 2013 a ukončena byla teprve před pár týdny, kdy soudy na základě 1 dodatku ústavy ohledně práva na svobodu slova dovolily společnosti zveřejnit soubory, které umožňovaly 3D tisk funkčních zbraní. V takovém případě by si kdokoli s adekvátní 3D tiskárnou mohl vyrobit libovolný počet v podstatě nedetekovatelných zbraní. Zákon sice přikazuje, že každá zbraň musí mít nějakou kovovou část, ale vysvětlujte to zločincům. Navíc není složité mít na zbrani nějakou odnímatelnou kovovou součástku. Zbraně mohly být dle rozhodnutí soudu zveřejněny od 1. srpna, nakonec bylo ale rozhodnutí novou žalobou zrušeno.
 
Liberator
 
 
Osm amerických států (Washington, Connecticut, Maryland, New Jersey, New York, Oregon, Massachusetts, Pennsylvánia a District of Columbia) podalo hromadnou žalobu právě kvůli problémům, které by takové zbraně mohly přinést. Další dvacítka pak vyjádřila podporu. Takové zbraně jdou totiž na ruku jakémukoli zločinci či teroristovi, který si je s potřebnými zdroji může vyrobit libovolné množství a nikdo o takových zbraních nebude vědět. Bohužel, několik zbraní se objevilo na internetu už 27. července.
 
Na základě nového soudního nařízení výše uvedené žaloby bylo rozhodnuto, že se nesmí nahrávat nové zbraně a ty, které zde byly, měly být staženy. Přesto si desítku zveřejněných zbraní stáhlo mnoho lidí a spousta z nich mělo počty stažení v tisících. Původní soubory se nicméně na internetu povalují už roky od doby, kdy byly poprvé zveřejněny. Další soud se bude konat už 10. srpna, takže se možná už za týden zase všechno změní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková