www.svethardware.cz
>
>
>

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk
, , aktualita
Po dlouhé soudní bitvě bylo společnosti Defence Distributed od 1. srpna nabídnout předlohy funkčních zbraní pro výrobu pomocí 3D tiskárny. Těsně před termínem bylo toto ale opět zrušeno a Američané si tak zbraně zatím nevytisknou.
reklama
Dlouhá soudní bitva společnosti Defence Distributed se táhla už od roku 2013 a ukončena byla teprve před pár týdny, kdy soudy na základě 1 dodatku ústavy ohledně práva na svobodu slova dovolily společnosti zveřejnit soubory, které umožňovaly 3D tisk funkčních zbraní. V takovém případě by si kdokoli s adekvátní 3D tiskárnou mohl vyrobit libovolný počet v podstatě nedetekovatelných zbraní. Zákon sice přikazuje, že každá zbraň musí mít nějakou kovovou část, ale vysvětlujte to zločincům. Navíc není složité mít na zbrani nějakou odnímatelnou kovovou součástku. Zbraně mohly být dle rozhodnutí soudu zveřejněny od 1. srpna, nakonec bylo ale rozhodnutí novou žalobou zrušeno.
 
Liberator
 
 
Osm amerických států (Washington, Connecticut, Maryland, New Jersey, New York, Oregon, Massachusetts, Pennsylvánia a District of Columbia) podalo hromadnou žalobu právě kvůli problémům, které by takové zbraně mohly přinést. Další dvacítka pak vyjádřila podporu. Takové zbraně jdou totiž na ruku jakémukoli zločinci či teroristovi, který si je s potřebnými zdroji může vyrobit libovolné množství a nikdo o takových zbraních nebude vědět. Bohužel, několik zbraní se objevilo na internetu už 27. července.
 
Na základě nového soudního nařízení výše uvedené žaloby bylo rozhodnuto, že se nesmí nahrávat nové zbraně a ty, které zde byly, měly být staženy. Přesto si desítku zveřejněných zbraní stáhlo mnoho lidí a spousta z nich mělo počty stažení v tisících. Původní soubory se nicméně na internetu povalují už roky od doby, kdy byly poprvé zveřejněny. Další soud se bude konat už 10. srpna, takže se možná už za týden zase všechno změní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář