www.svethardware.cz
>
>
>

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk
, , aktualita
Po dlouhé soudní bitvě bylo společnosti Defence Distributed od 1. srpna nabídnout předlohy funkčních zbraní pro výrobu pomocí 3D tiskárny. Těsně před termínem bylo toto ale opět zrušeno a Američané si tak zbraně zatím nevytisknou.
K oblíbeným
reklama
Dlouhá soudní bitva společnosti Defence Distributed se táhla už od roku 2013 a ukončena byla teprve před pár týdny, kdy soudy na základě 1 dodatku ústavy ohledně práva na svobodu slova dovolily společnosti zveřejnit soubory, které umožňovaly 3D tisk funkčních zbraní. V takovém případě by si kdokoli s adekvátní 3D tiskárnou mohl vyrobit libovolný počet v podstatě nedetekovatelných zbraní. Zákon sice přikazuje, že každá zbraň musí mít nějakou kovovou část, ale vysvětlujte to zločincům. Navíc není složité mít na zbrani nějakou odnímatelnou kovovou součástku. Zbraně mohly být dle rozhodnutí soudu zveřejněny od 1. srpna, nakonec bylo ale rozhodnutí novou žalobou zrušeno.
 
Liberator
 
 
Osm amerických států (Washington, Connecticut, Maryland, New Jersey, New York, Oregon, Massachusetts, Pennsylvánia a District of Columbia) podalo hromadnou žalobu právě kvůli problémům, které by takové zbraně mohly přinést. Další dvacítka pak vyjádřila podporu. Takové zbraně jdou totiž na ruku jakémukoli zločinci či teroristovi, který si je s potřebnými zdroji může vyrobit libovolné množství a nikdo o takových zbraních nebude vědět. Bohužel, několik zbraní se objevilo na internetu už 27. července.
 
Na základě nového soudního nařízení výše uvedené žaloby bylo rozhodnuto, že se nesmí nahrávat nové zbraně a ty, které zde byly, měly být staženy. Přesto si desítku zveřejněných zbraní stáhlo mnoho lidí a spousta z nich mělo počty stažení v tisících. Původní soubory se nicméně na internetu povalují už roky od doby, kdy byly poprvé zveřejněny. Další soud se bude konat už 10. srpna, takže se možná už za týden zase všechno změní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek