www.svethardware.cz
>
>
>

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk

USA zrušilo povolení zveřejnění zbraní pro 3D tisk
, , aktualita
Po dlouhé soudní bitvě bylo společnosti Defence Distributed od 1. srpna nabídnout předlohy funkčních zbraní pro výrobu pomocí 3D tiskárny. Těsně před termínem bylo toto ale opět zrušeno a Američané si tak zbraně zatím nevytisknou.
K oblíbeným
reklama
Dlouhá soudní bitva společnosti Defence Distributed se táhla už od roku 2013 a ukončena byla teprve před pár týdny, kdy soudy na základě 1 dodatku ústavy ohledně práva na svobodu slova dovolily společnosti zveřejnit soubory, které umožňovaly 3D tisk funkčních zbraní. V takovém případě by si kdokoli s adekvátní 3D tiskárnou mohl vyrobit libovolný počet v podstatě nedetekovatelných zbraní. Zákon sice přikazuje, že každá zbraň musí mít nějakou kovovou část, ale vysvětlujte to zločincům. Navíc není složité mít na zbrani nějakou odnímatelnou kovovou součástku. Zbraně mohly být dle rozhodnutí soudu zveřejněny od 1. srpna, nakonec bylo ale rozhodnutí novou žalobou zrušeno.
 
Liberator
 
 
Osm amerických států (Washington, Connecticut, Maryland, New Jersey, New York, Oregon, Massachusetts, Pennsylvánia a District of Columbia) podalo hromadnou žalobu právě kvůli problémům, které by takové zbraně mohly přinést. Další dvacítka pak vyjádřila podporu. Takové zbraně jdou totiž na ruku jakémukoli zločinci či teroristovi, který si je s potřebnými zdroji může vyrobit libovolné množství a nikdo o takových zbraních nebude vědět. Bohužel, několik zbraní se objevilo na internetu už 27. července.
 
Na základě nového soudního nařízení výše uvedené žaloby bylo rozhodnuto, že se nesmí nahrávat nové zbraně a ty, které zde byly, měly být staženy. Přesto si desítku zveřejněných zbraní stáhlo mnoho lidí a spousta z nich mělo počty stažení v tisících. Původní soubory se nicméně na internetu povalují už roky od doby, kdy byly poprvé zveřejněny. Další soud se bude konat už 10. srpna, takže se možná už za týden zase všechno změní.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek