Tak máme kámen. Co dál? :D Podle mě mohli i lopatičkou nabrat trochu písku a nemuseli vrtat nikam :)
Odpovědět0 1
vŕtať do kameňa to môžu nonstop aj tu, mali doniesť na Mars vŕtaciu súpravu na hĺbkový prieskum , ak je tam ropa zlato, treba vykolíkovať územie....
Odpovědět1 4
Dejte mi jejich prachy a budu jim tam tahat šutry z pěkných hloubek, že nebudou stíhat zpracovávat data. Jenže pak by se taky mohlo ukázat něco co nechtějí abychom veděli, že ?
Odpovědět0 5
Super. A až tam v roce 2026 budou Muskovi kluci, můžou to vzít zpátky. Třeba na to NASA dají slevu. (Nic ve zlém, kdysi NAS dokázala úžasné věci, ale teď je to dinosaurus, běžící jen ze setrvačnosti)
Odpovědět2 4
Je třeba si ale uvědomit, že SpaceX zatím jen vynáší náklad do vesmíru. Téměř žádný přínost pro zkoumání vesmíru nemá a jde jen o kšeft.
Pokud někdy komeční firma poletí na Mars, sama od sebe, sbírat vzorky, tak to opět musí být motivováno potenciálem budoucího kšeftu. A těžba nerostných surovin na Marsu asi nebude ještě hodně dlouho rentabilní...
Odpovědět7 1
A? Jasně, že mají svou motivaci. A krom "këšení na dřevo" je v tom i sláva. Jako na férovku: Kdybys měl možnost letět, s jistotou, že na Marsu zhebneš.. Letěl bys? (ovšem budeš slavný) Já ano.
Odpovědět1 3
Neletěl a touhu zhebnout (s reálnou pravděpodobností hodně bolestivě) při sebevražedné misy, která nic nepřinese ani nejsem schopen pochopit. Jo, dnešní svět je na houno, europarlament bych z 90% vystřílel, náš senát asi ze 100% ale stejně...
Odpovědět0 0
Sám vidíš, že na Zemi máme bordel. Podle mě je lepší si napřed udělat pořádek na Zemi a pak, pokud nebudem zpět v době kamenné, nové pořádky zavádět na dalších vesmírných tělesech.
Odpovědět2 1
Spoustu lidí to vidí obráceně. Tedy možnost mimo přelidněnou Zemi vybudovat novou lepší společnost.
Odpovědět1 0
Asi tak. Země je přelidněná (což by se dalo řešit) a je tu bordel. A bordel tu bude buď, dokud nebudou lidé povahy milé a šetrné, nebo dokud se výroba nepřesune jinam. A tím jinam může být jedině vesmír. Čína fakt nestačí, je to také na zemi a každý jed co vyplivnou do vzduchu či vody dojde i sem. Zato taková asteroidní těžba by mohla být zcela čistá. Jediné, co by šlo "dolů" by byla bu´d čistá látka, nebo i rovnou hotový výrobek. (Ehm nechci rýpat, ale pěkná řádka odborníků tvrdí, že čipy vyrobené v prostředí mikrogravitace budou mít hodně zajímavý výkon. Bez technologie deformované gravitací by mělo jít dosáhnout daleko vyšších frekvencí. A ono to ve výsledku platí u spousty věcí.
Odpovědět1 0
Opravdu by ses vzdal všeho na Zemi (rodina, kamarádi, dům, koníčky,...) a letěl dožít na Mars?
Určitě nebude problém takové lidi najít, otázkou je, co to bude po za lidi a co to s nimi udělá v budoucnu. V podstatě tak bude lidská společnost na Marsu založena psychopaty, což je tedy pěkný začátek... Společnost o několik úrovní horší, než je ta na Zemi...
Po smrti je ti všechno k ničemu, i ta sláva. A s ohledem na to, jak dnešní společnost blbne a jakým směrem se ubírá to vypadá tak, že titul "První človek na Marsu" nebude znamenat nic víc, než nápis na zaprášené pamětní desce, protože už dnes spousta lidi ani neví, kdo byl první člověk ve vesmíru či na Měsíci... Každý dnes zná 100 více "umělců", "sportovců" a dalších podobných, než lidí kteří opravdu něco obětovali tomu, aby posunuli lidstvo kupředu.
Odpovědět1 1
slava je polni trava, ale videt na vlastni oci a "osahat" rukama je vec jina, jen za ten pocit by mnoho dalo zivot...
nemusis nic, jen zhebnout...
Odpovědět0 0
Asi zapomínáš na to, že SpaxeX je sice soukromá společnost, nicméně dotovaná od NASA a bez zázemí NASA by do vesmíru nikdy nic nedostali. NASA sice vzdala vývoj vlastních pilotovaných letů, ale šla právě cestou dotací a úzké spolupráce se soukromým sektorem.
Odpovědět1 1