www.svethardware.cz
>
>
>

Už i Microsoft říká, že nucené změny hesel nepřispívají k vyšší bezpečnosti

Už i Microsoft říká, že nucené změny hesel nepřispívají k vyšší bezpečnosti
, , aktualita
Mnohé firmy mají ve zvyku po svých zaměstnancích pravidelně vyžadovat změnu hesel, což byla už mnohokrát kritizovaná praxe. Jejím cílem je zvýšit celkovou bezpečnost, ale už i Microsoft říká, že to může být spíše naopak. 
K oblíbeným
reklama
Nucená změna hesel má zajistit, aby případně vyzrazené heslo nemohlo posloužit k přístupu nepovolané osoby dlouho či rovnou po neomezenou dobu. Proto sám Microsoft po mnoho let svým zákazníkům doporučoval, aby ti své zaměstnance nutili ke změně hesla ideálně každé dva měsíce.
 
 
Nyní se ale z úst Aarona Margosise z Microsoftu dozvídáme, že tato praktika je zastaralá, zbytečná a má mizivou hodnotu. Pochází z dob, kdy lidé občas sdíleli svá hesla s jinými, takže ta mohla eventuelně celkem snadno uniknout, ale to mohlo trvat řadu dní či týdnů. Nyní je doba masivních úniků informací a útoků na společnosti, kde se využívá také síla moderních GPU pro hrubé prolamování šifer, přičemž těm právě nahrávají požadavky zaměstnavatelů nebo prostě provozovatelů systémů k častým změnám hesel. 
 
Jde jednak o to, že útočník může ochranu prolomit velice rychle a také toho velice rychle využít, že nějaká 60denní obměna hesel už nehraje roli. A pokud je někdo nucen si tak časo své heslo měnit, může mít pochopitelnou tendenci si to zjednodušovat, a sice třeba využitím snadno zapamatovatelných a jednoduchých hesel. O to jednodušší to pak může mít sám útočník vybavený výkonnými GPU, která hádají zahashované heslo, respektive probírají veškeré možnosti. 
 
Margosis také udává, že pravidelnou obměnu hesel lze nahradit daleko účinnějšími opatřeními, či ji alespoň případně doplnit třeba tím, že se použije seznam zakázaných hesel či jiná omezení. Lepší je ale využít vícefaktorové ověření přístupu, detekci útoků zkoušících hrubou sílu a vůbec neobvyklých pokusů o přihlášení. Určitě ale není vhodné nutit lidi k praktice, která je vede k vymýšlení jednoduchých hesel. Microsoft tak už nic takového nebude doporučovat, ale zároveň říká, že se nic nemění na jeho směrnicích ohledně délky hesel, jejich složitosti a historii předchozích podob. Uvádí také, že ta nejrobustnější hesla jsou vždy ta náhodně generovaná, a čím delší, tím prostě lepší. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře