www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelů Windows 7 je už více než uživatelů Windows XP

Uživatelů Windows 7 je už více než uživatelů Windows XP
, , aktualita
Společnost Microsoft oznámila, že podle statistik firmy StatCounter už celosvětový podíl uživatelů systému Windows 7 překročil počet uživatelů Windows XP. StatCounter vychází z říjnových statistik, které uvádějí, že podíl uživatelů Windows...
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft oznámila, že podle statistik firmy StatCounter už celosvětový podíl uživatelů systému Windows 7 překročil počet uživatelů Windows XP. StatCounter vychází z říjnových statistik, které uvádějí, že podíl uživatelů Windows 7 překročil hranici 40 % a podíl u Windows XP naopak klesl již pod 39 %.

Popularita OS Windows XP je dobře známá, stejně jako nechuť řady uživatelů přecházet na novější verze systému Windows. Dle Microsoftu je však Windows 7 dobrým lákadlem především díky svému způsobu nastavení, informacích o aktuálním stavu či připojení k bezdrátovým sítím. Firma také nezapomněla zmínit lepší bezpečnost, výkon a stabilitu. My zase nesmíme opomenout API DirectX 11 nebo webový prohlížeč Internet Explorer 9, které nejsou určeny pro Windows XP, takže uživatelé, kteří s nimi chtějí pracovat, musí chtě nechtě přejít na novější operační systém.

Zdroj: TZ Microsoft
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková