www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelů Windows 7 je už více než uživatelů Windows XP

Uživatelů Windows 7 je už více než uživatelů Windows XP
, , aktualita
Společnost Microsoft oznámila, že podle statistik firmy StatCounter už celosvětový podíl uživatelů systému Windows 7 překročil počet uživatelů Windows XP. StatCounter vychází z říjnových statistik, které uvádějí, že podíl uživatelů Windows...
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft oznámila, že podle statistik firmy StatCounter už celosvětový podíl uživatelů systému Windows 7 překročil počet uživatelů Windows XP. StatCounter vychází z říjnových statistik, které uvádějí, že podíl uživatelů Windows 7 překročil hranici 40 % a podíl u Windows XP naopak klesl již pod 39 %.

Popularita OS Windows XP je dobře známá, stejně jako nechuť řady uživatelů přecházet na novější verze systému Windows. Dle Microsoftu je však Windows 7 dobrým lákadlem především díky svému způsobu nastavení, informacích o aktuálním stavu či připojení k bezdrátovým sítím. Firma také nezapomněla zmínit lepší bezpečnost, výkon a stabilitu. My zase nesmíme opomenout API DirectX 11 nebo webový prohlížeč Internet Explorer 9, které nejsou určeny pro Windows XP, takže uživatelé, kteří s nimi chtějí pracovat, musí chtě nechtě přejít na novější operační systém.

Zdroj: TZ Microsoft
reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře