www.svethardware.cz
>
>

V Číně byla spuštěna první továrna pro regeneraci křemíkových waferů

V Číně byla spuštěna první továrna pro regeneraci křemíkových waferů
, , aktualita
Čína se dočkala svého prvního provozu, který slouží k regeneraci 300mm waferů, jež byly při výrobě poškozeny anebo kontaminovány. Továrna už funguje, ovšem k čemu konkrétnímu slouží a jaké wafery dokáže ještě zachránit? 
K oblíbeným
reklama
Jak uvádí server CnTechPost, jde o továrnu čínské společnosti Hefei Ultron Semiconductor Co. na východě země, která místním výrobcům zpracovávajícím 300mm wafery umožní některé z poškozených zachránit. Ostatně jeden wafer se zpracovává dlouhé týdny, a tak může jeho ztráta představovat značnou škodu a pokud jich je třeba vlivem výpadku proudu, kontaminace či problémů s nekvalitními chemikáliemi více, o to potřebnější jsou služby firem jako Hefei Ultron. 
 
 
Dokážeme si také představit wafer s velkým počtem defektů, které snižují výtěžnost, čili procento bezchybně či alespoň dostatečně dobře vyrobených čipů. Jak si ale máme představit regeneraci poškozených waferů? 
 
Pochopitelně zde nejde o to, že by v Hefei Ultron měli magické tlačítko, které by na waferu dokázalo spravit defekty nebo jej vyčistit a dodělat zbytek práce. Nic z toho není možné už jen kvůli tomu, že se do nové továrny sváží vadné či jinak poznamenané wafery, které byly dříve zpracovávány všemožnými technologiemi s využitím všemožných litografických masek. 
 
Věc je v principu mnohem jednodušší, tyto wafery se prostě vrátí do původního stavu, takže se pro výrobu dají opět použít, ovšem ta musí v původní továrně nastartovat od začátku. Čili týdny práce budou sice ztraceny, ale aspoň je zachráněn samotný křemík. 
 
továrna firmy Hefei Ultron Semiconductor Co.
 
Obvykle se takové wafery "resetují" ve třech krocích. Nejdříve nastoupí proces mechanického broušení pomocí diamantových kotoučů, které odstraní do té doby vytvořené části obvodů. V druhém kroku je wafer s využitím chemie vyleštěn, aby byl jeho povrch zase hladký a rovný jako dřív a nakonec se celý pečlivě vyčistí, zabalí a odešle zpět klientovi. 
 
Dříve museli čínští výrobci, kteří měli zájem o tuto službu, využívat kapacity cizích firem, přičemž nejbližší funguje v Japonsku. Stavba nové továrny firmy Hefei Ultron Semiconductor Co. přitom začala teprve v březnu předchozího roku a vyžádala si celkovou investici 154 mil. USD. Její kapacita má dosáhnout cca 1,68 mil. waferů ročně.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek