www.svethardware.cz
>
>

V Číně se staví nový stadion, bude pro eSporty

V Číně se staví nový stadion, bude pro eSporty
, , aktualita
Před čtvrt stoletím bychom si těžko mohli představit, že jednou budou hráči placeni jako profesionální sportovci a dokonce se jim budou i za miliardy stavět sportovní chrámy. Nicméně když jde v prvé řadě o byznys, pak může být i stadion.
K oblíbeným
reklama
Čínu dnes můžeme považovat za zemi, kde mají eSporty své největší zázemí. Lze to poznat nejen dle toho, že názoru tamního politbyra podlehla už nejedna západní společnost, která má v Číně své zájmy, ale jde i o prostá fakta, dle nichž je čínský trh s eSporty světově největší. To především díky tomu, že ty se mezi čínskými hráči těší velké oblibě. Dle odhadů má jich rádo eSporty kolem 70 procent, a tak není ani divu, že v Šanghaji probíhají akce jako League of Legends World Championship a jiné. 
 
 
Právě v Šanghaji se tak už rozjela výstavba Shanghai International New Cultural and Creative E-sports Center, za nímž stojí společnost Super Gen. Půjde o půl milionu metrů zastavěné plochy, která bude určena právě eSportům, takže tuto budovu skutečně lze označit za stadion, i když jednotlivá sportoviště budou připomínat spíše kinosály, jako je tento:
 
 
My se zatím můžeme podívat pouze na renderované snímky, které ukazují celý komplex, na jehož stavbu padne 5,8 miliard juanů, čili přes 19 miliard korun. Do daného komplexu bude patřit samotný eSportový stadion, přilehlý hotel či další budovy. 
 
 
 
Shanghai International New Cultural and Creative E-sports Center má být dokončeno v roce 2024, kdy už bude celkový trh s eSporty dle očekávání mnohem lukrativnější než v předchozím roce, kdy byla jeho hodnota vyčíslena celosvětově na 1,1 miliardu dolarů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek