www.svethardware.cz
>
>
>
>

V databázi Geekbench se nejspíš objevila Nvidia Ampere se 7552 CUDA jádry

V databázi Geekbench se nejspíš objevila Nvidia Ampere se 7552 CUDA jádry
, , aktualita
Zatímco poslední dobou máme úniky zejména ohledně výkonu procesorů, v databázi Geekbench se objevily také výsledky neznámého grafického čipu Nvidie. Ten by mohl mít opravdu velmi vysoký počet 7552 CUDA jader.
K oblíbeným
reklama
Všichni netrpělivě čekáme na novou generaci grafických čipů Nvidia Ampere. Prozatím toho stále moc nevíme a karty jsou nadále opředeny mnoha tajemstvími. Něco by mohly rozkrýt uniklé benchmarky v databázi Geekbench, kde se objevily dva zvláštní čipy společnosti Nvidia. Jeden z nich měl 108 CU, druhý pak dokonce 118 CU, což by za předpokladu, že na jedno CU připadne nadále 64 CUDA jader (a nikoli 128, jak se také předpokládalo), znamenalo 6912, resp. 7552 CUDA jader. Přitom se dále předpokládá, že by nejlepší verze Ampere měla mít až 128 CU, a tedy 8192 CUDA jader.
 
Nvidia Ampere
 
Zvláštní jsou nicméně některé další údaje. Verze se 108 CU běží s frekvencí jen 1,01 GHz a je vybavena 46,8 GB paměti, přičemž dosáhla výkonu 141654 v OpenCL Score. Druhá varianta se 118 CU běží s vyšším taktem 1,11 GHz, ale má menší množství paměti 23,8 GB. V jejím případě bylo dosaženo vyššího výkonu 184096 bodů. Pro srovnání, Tesla V100 s 5120 jádry dosahuje zhruba 140-155 tisíc bodů dle verze, Titan RTX se 4608 jádry pak 131 tisíc, Quadro RTX 8000 se stejným počtem jader má 130 tisíc a pokud jde o GeForce, tak např. RTX 2080 Ti se 4352 CUDA jádry dosahuje na 129 tisíc bodů ve stejném benchmarku.
 
Mají tedy opravdu velmi vysoký výkon, a to se dá navíc očekávat, že finální verze karet budou mít určitě vyšší takty než 1,0 až 1,1 GHz a spíše se budou motat někde kolem 1,5 GHz, což by výkon zvýšilo skoro o polovinu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02 Jailbreak pro PlayStation 4 je zpět, chystá se do verze 7.02
Obavy některých majitelů PS4, že po zavedení nového programu odměn za nalezené chyby skončí některé komunitní úpravy konzole, se nenaplnily. Na cestě je jailbreak pro firmware ve verzi 7.02.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova Pandemie prospěla trhu s PC, prodej stoupl díky práci z domova
Po největším poklesu za poslední roky mohou výrobci počítačů opět jásat, neboť prodej PC meziročně vzrostl. Shodly se na tom výsledky analýz od tří předních firem. Důvodem byly hlavně omezení plynoucí ze šíření koronaviru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů NASA chce ochránit Měsíc a Mars před kontaminací od lidských astronautů
S pokrokem kosmických technologií přicházejí i problémy, kterým se musí zavčasu předcházet. Americká kosmická agentura NASA se chce ujistit, že astronauté nekontaminují nová prostředí, která budou zkoumat, a že kontaminace neproběhne ani opačně.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache Unikají specifikace Threadripperů PRO 3000: 3995WX bude mít 288 MB cache
Už za čtyři dny by měly být představeny nové Threadrippery PRO od AMD. Nyní unikly na světlo světa i specifikace těchto nových procesorů a vrcholem bude model Threadripper PRO 3995WX s 64 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost PEDOT: nové povrchové vrstvy katod u Li-Ion zvyšují napětí a bezpečnost
Vývoj lithiových akumulátorů neutuchá a jedním z možných vylepšení jsou i jiné povrchové vrstvy katod. Ty mají za úkol zvýšit bezpečnost a zvyšují i napětí, což se hodí pro větší dojezd elektromobilů nebo delší výdrž mobilních zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala