Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

V Polsku se začaly vyrábět LCD Sharp

9.1.2007, Jan Vítek, aktualita
V Polsku se začaly vyrábět LCD Sharp
Společnost Sharp na začátku roku spustila produkci LCD modulů v toluňské továrně Sharp Manufacturing Poland (SMPL). Počáteční kapacita bude 100 000 modulů měsíčně, které pomohou uspokojit poptávku po LCD televizorech v Evropě. “Nový závod...
Společnost Sharp na začátku roku spustila produkci LCD modulů v toluňské továrně Sharp Manufacturing Poland (SMPL). Počáteční kapacita bude 100 000 modulů měsíčně, které pomohou uspokojit poptávku po LCD televizorech v Evropě.“Nový závod na LCD moduly v Polsku je důkazem toho, jak je pro Sharp evropský trh důležitý. Očekáváme, že v roce 2007 dosáhne poptávka po LCD televizorech v Evropě 23 milionů kusů”, vysvětluje Hans Kleis, generální ředitel Sharp Electronics Europe. ”Díky továrně v Toruni chceme být jednak schopní lépe se vypořádat s vysokou poptávkou po LCD TV v západní Evropě a zkrátit dobu dodávek našich produktů na trh. Zároveň je nová továrna investicí ve východní Evropě, protože země jako Polsko, Česká republika, Slovensko nebo Maďarsko patří k rychle rostoucím trhům, které budou v budoucnosti z hlediska LCD televizorů čím dál důležitější. Proto Sharp plánuje v tomto roce v Toruni dále rozšiřovat produkci, aby zde bylo možné kompletovat celé LCD televizory,” pokračuje Kleis.

Dosud výrobce do této továrny investoval asi 44 miliónů eur a v počátečních fázích zde zatím pracuje 800 zaměstnanců na ploše 500 000m2. Postupně má s rostoucí poptávkou kapacita narůstat, pokud tedy vše půjde dobře.

Zdroj: Sharp