www.svethardware.cz
>
>
>
>

V segmentu asistentek přitvrzuje: Apple radikálně vylepší Siri

V segmentu asistentek přitvrzuje: Apple radikálně vylepší Siri
, , aktualita
Nedávno představil Google na své konferenci I/O 2016 aplikaci Assistant. Ta je schopna celkem plynulé konverzace s uživatelem s tím, že chápe kontext rozhovoru. Podobné funkce brzy nabídne i asistentka Applu Siri.
K oblíbeným
reklama
Před krátkou dobou jsme vás informovali, že Microsoft pilně shání vývojáře v oblasti umělé inteligence, aby mu pomohli dostat se na požadovanou úroveň s aplikací Bing Concierge Bot a udržet tak krok s Googlem. O krocích Applu v té době nic bližšího známo nebylo. To se ovšem změnilo, takže teď se dozvíte, co chystá v oblasti konverzujících asistentek firma z Cupertina.

Apple loni koupil britskou společnost VocalIQ, která v té době ještě neměla na trhu hotový produkt. Nicméně musela být ve vývoji hodně daleko, protože její technologie teď pomohou rozšířit konverzační schopnosti asistentky Siri. Podle zdrojů důvěrně seznámených s technologií VocalIQ má jít o řešení, které předčí Assistanta od Googlu, Cortanu od Microsoftu i Alexu od Amazonu.

V Cupertinu si nechali většinu týmu VocalIQ a pokračovali v pilné práci. Teď prý testovali svou technologii proti konkurenčním řešením a dostali se na úspěšnost 90 %. Konkurence se prý pohybovala jen kolem 20 %. Řešení VocalIQ prý zvládalo i otázky typu: „Najdi nejbližší čínskou restauraci s parkováním a Wi-Fi a vhodnou i pro děti.“

Technologie VocalIQ se navíc učí mnohem rychleji než původní Siri a ve všech směrech ji pak v praxi samozřejmě překonává, včetně chápání kontextu debaty. Takže teď bude Siri postavena na sesterském produktu. Apple tak získá vysoce konkurenční asistentku pro iOS a podle všeho časem i pro OS X. Odrazí tak hrozbu v podobě Assistanta Googlu dřív, než vůbec mohl nalákat nové uživatele k Androidu.


Siri


Samozřejmě odrazí také Cortanu z Redmondu, kterou se Microsoft snažil mermomocí protlačit i do iOSu. Navíc tak Apple demonstruje svou technickou vyspělost na poli umělé inteligence, která se začíná stávat prestižním kolbištěm pro soupeření softwarových gigantů. A problémem by pro novou Siri taktéž neměla být ani Alexa od Amazonu. Existence takových asistentů navíc může vést uživatele k volbě ekosystému zařízení jediného výrobce.

Zajímavé bude, kde bude nová Siri uchovávat znalosti (nebo chcete-li data) o jednotlivých uživatelích. Pravděpodobně to bude někde v cloudu Applu, aby k nim jednak měla přístup různá zařízení stejného uživatele, jednak je to nejrozumnější z hlediska jejich zálohování a při přechodu ze staršího na nové zařízení. Také si umím přestavit možnost, že data budou uložena lokálně a jejich kopie udržována online v aktuální podobě bude v cloudu.

Hezky je na celé problematice vidět prospěšnost takové tržní situace, kdy je konkurenčních technologií víc, což zúčastněné firmy nutí k vysokému tempu inovací. Takže nejpozitivnější zprávou pro nás uživatele je, že se na poli umělé inteligence určitě ještě máme na co těšit. Všechno pro nás teprve začíná. Zatím jsem si zkoušel hrát s Cortanou a přiznávám, že mě doteď vyloženě neoslnila.

Zajímavé je, že do budoucna nejspíš nepůjde o jediný uměle inteligentní subsystém v rámci operačního systému, ale o různá dílčí řešení, která ovšem budou muset umět vzájemně spolupracovat. Takže budou muset časem nějak sdílet znalosti.

Těšíte se na uměle inteligentní asistenty, nebo vás tahle oblast nechává úplně chladnými?

Zdroj: Business Insider
reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek