www.svethardware.cz
>
>

V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím

V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
, , aktualita
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
K oblíbeným
reklama
Nové typy akumulátorů tu máme skoro každý týden a nyní se podíváme do Japonska. Vědci z University of Tokyo, jejichž tým vede profesor Atsuo Yamada, přišel s myšlenkou nového elektrolytu. Vědecká zpráva týmu sice zní poněkud vychloubačně (považují se za první, kdo hledal nový elektrolyt z pohledu fyziky i chemie), přesto prezentuje technologii, která by mohla přinést další zlepšení vlastností lithiových článků. Nejde o solid-state akumulátor, takže má nadále tekutý elektrolyt, nicméně i tak slibuje mnohem vyšší bezpečnost.
 
TFEP - nový elektrolyt
 
Vědci totiž vyměnili tradiční elektrolyt za novou nehořlavou směs TFEP, která pomocí fluoru zvyšuje oxidační stabilitu, fosfor se v rámci této sloučeniny stará o snížení hořlavosti. Další výhodou má být to, že zatímco standardní elektrolyt v Li-Ion článku má problém s napětím 4,3 V, kdy může dojít k požáru, TFEP má být schopen pracovat i s napětím do 4,9 V. Díky tomu může mít stejný článek větší napětí, a pokud by byla zachována stejná kapacita (v mAh), takový akumulátor by mohl pojmout více elektrické energie (Wh).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek