www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve ohlásilo změny pravidel pro Steam, bojuje proti nákupům přes VPN

Valve ohlásilo změny pravidel pro Steam, bojuje proti nákupům přes VPN
, , aktualita
Společnost Valve se rozhodla, že lidem značně ztíží jejich snahy o nakupování levných her pomocí VPN, což je možné díky tomu, že ty jsou například v Argentině kvůli tamní nízké kupní síle velice levné. Co nového se zavádí?
K oblíbeným
reklama
Nakupování přes VPN je už dlouhodobé téma a zkrátka jde o to, že někteří lidé s pomocí těchto sítí předstírají, že se nacházejí v jiné zemi, než v jaké ve skutečnosti jsou. Vyberou si pak pochopitelně takovou, pro kterou jsou nastaveny pokud možno nejnižší ceny her a vesele nakupují. 
 
Nejde přitom o malé rozdíly, například právě v Argentině byl titul Horizon: Zero Dawn původně prodáván za 540 argentinských peso (ARS), čili cca 165 korun, zatímco Američané a Evropané platí 39 USD či EUR. Hromadné nakupování přes VPN pak přimělo distributora zvýšit v Argentině cenu na 2100 ARS (cca 29 USD). 
 
 
Valve ale nyní zavádí nové podmínky pro účty platformy Steam a ta bude nově vyžadovat, aby měna, v níž platíme za nákup, vždy odpovídala zemi, kterou máme nastavenou ve svém účtu. Čili nebudeme moci platit v eurech za hru prodávanou za částku pevně spjatou s jinou měnou. Pokud se někdo přestěhuje do jiné země, bude si samozřejmě moci v nastavení Steamu provést příslušnou změnu, ale pouze v průběhu první následující platby za novou hru prováděné již v měně dané země. 

Uvidíme tak, jak to bude fungovat a zda si zákazníci nenajdou další skulinku, nicméně v každém případě pak budou riskovat odhalení a ztrátu účtu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence Co se také říká o Ampere: NVIDIA zablokuje část RAM, než se ukáže konkurence
Očekávaný souboj firem AMD a NVIDIA může popustit uzdu fantazii, takže lze narazit na různé divoké scénáře. Ten od kanálu Moore's Law is Dead zmiňuje vyčkávací taktiku NVIDIE, která má zahrnovat softwarovou blokaci části RAM u testovacích vzorků.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu? Nabídne Core i3-1115G4 Tiger Lake obrovský nárůst základního taktu?
Generace Ice Lake nás minulý rok moc nenadchla, a to i kvůli jejím slabým základním taktům a velkému rozpětí turba. Jak to ale vypadá, alespoň v některých případech by na tom Tiger Lake mohly být mnohem, mnohem lépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas Muskova Boring Company prodlouží tunel až do Resorts World Las Vegas
The Boring Company Elona Muska před čtvrt rokem dokončila ražení tunelu Las Vegas Convention Center Loop (LVCC Loop). Nyní bylo rozhodnuto, že se prodlouží až do nového centra Resorts World Las Vegas.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X Radeon Navi 2X s 12 a 16 GB paměti, chystá se prý už Navi 4X
Z fór Chiphell přichází informace, která je v podstatě v souladu s tím, co jsme nedávno slyšeli i o nových GeForce. Jde o kapacitu paměti na nových kartách a vedle toho se podíváme i na zprávy o teprve chystaných GPU Radeon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude? NASA nechává pandemii za sebou a vyhlíží nový rok, jaký bude?
NASA již ústy svého šéfa Jima Bridenstina mluví o pandemii jako o věci minulosti, se kterou se úspěšně vypořádala a nyní už pomalu vyhlíží další rok. My se můžeme podívat na to, co si pro něj chystá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek