reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Valve si prý chystá SteamPal, konzoli do ruky s x86 hardwarem

, , aktualita
Valve si prý chystá SteamPal, konzoli do ruky s x86 hardwarem
Nedávno se spekulovalo o tom, že společnost Valve se chystá se svým Steamem expandovat mezi konzole. Gabe Newell přitom uvedl, že nepůjde o portování her na existující konzole, ale o něco jiného. 
Valve si prý chystá SteamPal, konzoli do ruky s x86 hardwarem
A o něco jiného by skutečně mělo jít, pokud se potvrdí zpráva serveru Ars Technica, dle níž si Valve pod označením SteamPal chystá vlastní herní konzoli založenou na hardwaru firmy AMD. 
 
 
Je třeba říci, že z hlediska možností a schopností firmy Valve nevidíme žádný problém v tom, aby nám ta nabídla mobilní herní konzoli. Valve už má své zkušenosti s ekosystémem Steam Machines, který zahrnoval herní ovladač, operační systém Steam OS, jen samotné počítače a jejich výrobu nechal na jiných. Dnes ale nabízí propracovaný VR headset Index, takže vytvoření herní konzole na hardwaru firmy AMD je bezpochyby v možnostech Valve. 
 
Název SteamPal objevil v kódu Steamu Pavel Djundik, přičemž ten by měl být spojen s kódovým označením Neptune, které se objevilo už loni v září společně se stringem Neptune Optimized Games. Tehdy jsme si ještě mohli myslet, že Neptune bude nějaký nový herní ovladač, což v důsledku může být, ovšem ve spojení s celou herní konzolí, kterou bychom mohli označit za alternativu pro Nintendo Switch. 
 
Čili právě o tom možná nedávno mluvil Gabe Newell, který naznačil, že si jeho Valve skutečně připravuje nějakou novinku spojenou s herními konzolemi a půjde o něco jiného, než je samotné portování steamovských verzí her na herní konzole. A pokud jde skutečně o konzoli SteamPal, pak bychom ji dle vyjádření Newella měli spatřit ještě letos. 
 
Lze očekávat, že SteamPal bude založen na hardwaru x86, i když není jasné, zda půjde o AMD, anebo Intel. Právě Intel už totiž může nabídnout díky nové grafické generaci Xe rovněž velice dobré řešení a alternativu pro APU od firmy AMD, zvláště když ta má už nyní velký problém uspokojovat poptávku po již prodávaných produktech. 
 
Na další podrobnosti si musíme počkat. 


reklama
reklama
reklama