www.svethardware.cz
>
>
>

Valve zaútočí na falešné hry pomocí limitů pro sběratelské karty

Valve zaútočí na falešné hry pomocí limitů pro sběratelské karty
, , aktualita
Valve nedávno oznámilo, že se už chystá spustit sadu nových opatření, které mají umravnit nepoctivé vývojáře her a vytvořit z herní džungle na Steamu přehledný obchod. Chce toho dosáhnout i pomocí limitů pro sběratelské karty.reklama
Sběratelské karty (trading cards) jsou virtuální karty, které lidé na Steamu získávají prostě hraním her. Ty pak mohou přeměnit třeba za herní odznaky a ty už jsou obchodovatelné ve steamové komunitě. Minulý týden přitom společnost Valve oznámila, že chystá zásadní změny Steamu, které mají přispět i k boji proti vývojářům nekvalitních her, které zaplevelují celou platformu. S tím jsou spojeny i jiné aktivity lidí snažících se o snadný výdělek a zde můžeme vzpomenout na "herní studio" Digital Homicide, které se chtělo s lidmi rovnou soudit za to, že poukázali na mizivou kvalitu jeho hříček. Nyní jde ale přeci jen o něco jiného.

Tento týden se tak Valve zaměřuje na "falešné hry", jak je samo označuje a jde konkrétně o to, že ty jsou pak využívány k získávání sběratelských karet ve velkém, díky čemuž si vývojáři vydělají peníze, aniž by se jejich hry musely dobře prodávat. Valve tak prostě využití těchto karet omezí, což znamená, že nové hry už k nim nebudou mít automatický přístup.

Firma také podrobně popsala, jak celá věc funguje. Nepoctiví vývojáři zneužívají nabídky, kterou Valve na Steamu poskytuje všem vývojářům, a sice možnost, aby si sami generovali klíče pro své hry. Vytvoří tak tisíce klíčů a ty zase využívají boti, čili prográmky se svými steamovými účty, které pak za své "hraní" získávají sběratelské karty a pak už je to jasné. Jde tak o tvorbu her, které si v podstatě ani nikdo koupit nemá, protože jsou navrženy čistě k "farmaření" karet.

Valve tak nyní zavádí novou funkci nazvanou "confidence metric", která určí, zda si nějakou hru kupují a hrají opravdoví hráči a pokud ano, teprve pak se budou moci s její pomocí získávat karty. Hra tak musí v novém "měřítku důvěry" získat určitou úroveň. Valve ale také pamatuje na to, aby hráči nepřišli o své odehrané hodiny, takže pokud nějaká hra bude novou funkcí schválena, dostanou své nahrané karty zpětně.

Díky tomu bychom měli mít jako zákazníci také možnost snadněji odhalit falešné hry v obchodě, což znamená i to, že takové hry se rozhodně nebudou dostávat do výsluní nabídky Steamu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu Roboti od LG pomohou cestujícím na letišti v Soulu
Společnost LG na začátku tohoto roku předvedla několik svých robotů a dva z nich byli určeni pro použití na letištích. Nyní se LG rozhodlo nasadit své roboty na letiště v jihokorejském Soulu, aby pomáhali cestujícím. 
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii Mladík našel bug v systému budapešťské MHD, místo odměny na něj poslali policii
18letý mladík si hrál s objednávacím systémem jízdenek maďarského dopravce BKK v Budapešti. Mohl si koupit lístek za libovolnou cenu. Chybu okamžitě nahlásil, nicméně místo díků na něj ráno zaklepala policie a podrobila výslechu. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Microsoft otočil, Malování tu zůstane Microsoft otočil, Malování tu zůstane
Včera se objevila zpráva o konci oblíbeného i nenáviděného Malování ve Windows, čili aplikaci MS Paint. Ta měla zmizet s nástupem velké podzimní aktualizace systému Windows 10, ale Microsoft se zřejmě poddal vlně odporu. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký AMD: Zen 2 a Zen 3 je na cestě, ale přechod na 7 nm bude těžký
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, se v interview pro EE Times rozpovídal o budoucích procesorových architekturách Zen 2 a Zen 3, které představují také přechod na 7nm technologie. To znamená i využití EUV. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu Musk reviduje velkolepé plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk zjistil, že jeho velkolepé plány na vyslání lidí na Mars jsou přeci jen až moc ambiciózní a oznámil, že budou přepracovány, aby odpovídaly realitě. Dotkne se to i připravované rakety, jejíchž 42 motorů bylo poněkud příliš. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  9 komentářů