www.svethardware.cz
>
>
>

Valve zaútočí na falešné hry pomocí limitů pro sběratelské karty

Valve zaútočí na falešné hry pomocí limitů pro sběratelské karty
, , aktualita
Valve nedávno oznámilo, že se už chystá spustit sadu nových opatření, které mají umravnit nepoctivé vývojáře her a vytvořit z herní džungle na Steamu přehledný obchod. Chce toho dosáhnout i pomocí limitů pro sběratelské karty.reklama
Sběratelské karty (trading cards) jsou virtuální karty, které lidé na Steamu získávají prostě hraním her. Ty pak mohou přeměnit třeba za herní odznaky a ty už jsou obchodovatelné ve steamové komunitě. Minulý týden přitom společnost Valve oznámila, že chystá zásadní změny Steamu, které mají přispět i k boji proti vývojářům nekvalitních her, které zaplevelují celou platformu. S tím jsou spojeny i jiné aktivity lidí snažících se o snadný výdělek a zde můžeme vzpomenout na "herní studio" Digital Homicide, které se chtělo s lidmi rovnou soudit za to, že poukázali na mizivou kvalitu jeho hříček. Nyní jde ale přeci jen o něco jiného.

Tento týden se tak Valve zaměřuje na "falešné hry", jak je samo označuje a jde konkrétně o to, že ty jsou pak využívány k získávání sběratelských karet ve velkém, díky čemuž si vývojáři vydělají peníze, aniž by se jejich hry musely dobře prodávat. Valve tak prostě využití těchto karet omezí, což znamená, že nové hry už k nim nebudou mít automatický přístup.

Firma také podrobně popsala, jak celá věc funguje. Nepoctiví vývojáři zneužívají nabídky, kterou Valve na Steamu poskytuje všem vývojářům, a sice možnost, aby si sami generovali klíče pro své hry. Vytvoří tak tisíce klíčů a ty zase využívají boti, čili prográmky se svými steamovými účty, které pak za své "hraní" získávají sběratelské karty a pak už je to jasné. Jde tak o tvorbu her, které si v podstatě ani nikdo koupit nemá, protože jsou navrženy čistě k "farmaření" karet.

Valve tak nyní zavádí novou funkci nazvanou "confidence metric", která určí, zda si nějakou hru kupují a hrají opravdoví hráči a pokud ano, teprve pak se budou moci s její pomocí získávat karty. Hra tak musí v novém "měřítku důvěry" získat určitou úroveň. Valve ale také pamatuje na to, aby hráči nepřišli o své odehrané hodiny, takže pokud nějaká hra bude novou funkcí schválena, dostanou své nahrané karty zpětně.

Díky tomu bychom měli mít jako zákazníci také možnost snadněji odhalit falešné hry v obchodě, což znamená i to, že takové hry se rozhodně nebudou dostávat do výsluní nabídky Steamu.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu AMD Ryzen 5 2600 v Sandře, neslibuje velký nárůst výkonu
V databázi výsledků benchmarku SiSoft Sandra se objevil procesor AMD Ryzen 5 2600, logický následovník procesoru Ryzen 5 1600. Dozvíme se tak už jeho takty, které byly dosud v případě 12nm procesorů Ryzen záhadou. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek
Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února Čtyřjádrové Core i3-8300 a další novinky očekávejme v polovině února
Intel dosud nedostal na trh všechny procesory z generace Coffee Lake, ale vypadá to, že se dalších kousků dočkáme v polovině února. Vedle toho bychom se ale také už konečně měli dočkat základních desek s čipsety B360, H370 a H310.
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta Definitivní verze Age of Empires přijde v únoru, bude i beta
Microsoft už v únoru vypustí do světa hru Age of Empires: Definitive Edition, čili řádně graficky přepracovaný původní titul. Vedle toho se může celkem sto tisíc registrovaných hráčů těšit na betu, která bude k dispozici ještě v lednu.
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek
"Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla "Chytrá okna" používají nanočástice železa pro sběr tepla
Okna představují celkově obrovskou plochu, která by mohla být využita lépe než pro osvětlení interiéru. Pracuje se na průhledných solárních článcích, ale také na oknech pokrytých nanočásticemi železa, které mohou sbírat tepelnou energii. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
19.1.2018, aktualita, Jan Vítek